Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdőgazdálkodás! Magyarországo...

Imre Pál kérdése:

Erdőgazdálkodás! Magyarországon megéri ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Ha valaki foglalkozik ilyesmivel, vagy van ilyen ismerőse, az kérem írja le a véleményét.

Mennyire éri meg manapság ezzel foglalkozni?



2014. febr. 10. 06:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kellene, hogy érje. De az erdő egy hosszútávú dolog, a fák lassan nőnek. Viszont a mai Magyarországon, a mai törvények, a mai tervek nemhogy évente, de óráról órára változnak, az aktuális hatalmi igények szerint. Így nemhogy ne méri meg, de lehetetlen is.
2014. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, a fatolvajok kivágják az erdőidet és eladják jó pénzért.
2014. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A.C.A.B ***** válasza:

Ha még érdekel a kérdés, én azt mondom, MENEKÜLJ! Én ugyan nem sokat értek az erdőgazdálkodáshoz, de jelenleg arról az emberről, aki meghatározza hogyan kell vágni az erdőt, két biztos tényt tudok mondani. 1. Életében nem látott még erdőt, legfeljebb pesten, amikor sétált a parkban. 2. Akkora baromságokat művel, hogy ezt az észmennyiséget egy lepke esze is meghaladja.

Nekünk van erdőnk. Az erdőgazdaságnak idén olyan ostoba favágási módszereket adtak ki, hogy én ilyent még életemben nem láttam. Az a lényege, hogy a tábla közepébe vágtak kb. 30x30 méteres lyukakat össze-vissza. Ennek semmi értelme, és még az aljnövényzetet is tönkreteszik azzal, amikor a fát keresztülhúzzák a vágatlan táblán. De ez csak egy példa a sok közül. A kedvencem az, hogy ha most az erdőgazdaság nem tudom hány évig nem vág fát, kap támogatást, amit szétoszthat a tulajdonosok közt. Persze ez jól hangzik és az összeg is nagynak tűnik, de elosztva a tulajdonosok közt, egy tulaj kb 2-3 köbméter fát tud venni ezen a pénzen, míg ha vágnák, akkor évente lenne 5-6 köbméter fája.

Na de az a lényeg, hogy az erdőgazdálkodást (legalábbis itt a nyugati határnál) inkább nevezném természeti katasztrófának jelenleg, mint erdőgazdálkodásnak. (És ezzel elég sok favágó is egyetért errefelé, akik azért értenek hozzá) Összességében szerintem, LEHET, hogy megéri foglalkozni vele, de semmiképpen nem ilyen rendszer mellett, mint a mai, mert ez katasztrófa. (Nem csak természetileg) Ez a rendszer igazából csak azoknak éri meg, akinek nagy erdőrészei vannak, mert ezek is kapnak támogatást, de az ilyen embernek nem kell elköltenie fára, mert van neki bőven, szemben egy olyannal, akinek csak kis része van, és kénytelen a támogatásból fát venni, ha mondjuk két évig nem vágnak fát. Ez mondjuk tökéletesen jellemzőmis a mai kormányra. Az jár jól, akinek sok van.

2015. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!