Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenn jobb mindenkinek, ha...

Nem lenn jobb mindenkinek, ha Magyarorszagon is zarva lennenek a boltok minden vasarnap?

Figyelt kérdés

Ausztriaban pl. ugy van, hogy minden vasarnap zarva vannak az elelmiszer boltok, ami szerintem nem rossz, mert kevesebbet kene a cegnek fizetnie es az embereknek nem kellene olyan sokat dolgozniuk.


Szerintetek ?


2014. febr. 2. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok értelme lenne. Vasárnap sok helyen amúgy is hamarabb zárnak, nem attól a pár órától fog rendbe jönni a gazdaság.
2014. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
A pénz nagy úr! A vasárnap is dolgozóknak -tisztelet nekik- bizonyára erre a kis plusz jövedelemre is szükségük van!
2014. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

1. Nem kell az embereknek "olyan sokat dolgozniuk". Minden dolgozónak jár a heti 2 szabadnap, akik szombaton és vasárnap dolgoznak, azok hét közben kapják meg a szabadnapjukat. Semmivel sem kell nekik többet dolgozniuk, mint a többieknek.


2. Egy magánvállalkozónak (vagyis nem állami tulajdonú cégnek) miért akarod megtiltani, hogy hétvégén kereskedjen? Ha a tulajdonos úgy gondolja, hogy neki megéri hétvégén nyitva tartani, miért akarod ezt megtiltani neki?


3. Nekem, mint vásárlónak határozottan jó, hogy hétvégén is tudok kenyeret, csokit, akármit vásárolni. Persze, megtehetném hét közben is, munka után fáradtan lökdösődhetnék a boltokban, de így ugyanezt megtehetem a hét végén is, kényelmesen, nem sietve... Miért akarsz megfosztani ettől???

2014. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Aki nem nyit ki vasárnap, az hamarosan végleg bezárhat. Az emberek többsége, akik hétköznap dolgoznak, inkább hétvégén szoktak bevásárolni. És ha nincs nyitva egy bolt, akkor ott nyilván nem tudnak venni semmit, csökken a bevétel, a forgalom, és vége is, mert már amúgy sem fog odamenni senki.
2014. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem, hadd döntse el mind boltot üzemeletető, hogy mikor akar kinyitni. Nehogy megmondja már az állam, hogy vasárnap nem adhatok el semmit, ha nekem úgy a jó. Másrészt ez a GDP-n is meglátszódna valamelyest. Vasárnap nem lenne ÁFA és jövedéki adó bevétel sem. Nem mindenki teheti meg, hogy hétköznap vásároljon, pláne ha hullafáradtan túlórából ér haza. Örül, ha az ágyat megtalálja, nem hogy vásárolgasson.
2014. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Dehogynem. És már szombaton is csak délig kellene nyitva lenniük.
2014. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem lenne, nem véletlenül tartanak nyitva az összes magánvállalkozás is, ha csökkentett időtartalomban is hétvégén. Mint mondták van aki hétvégén intézi a nagybevásárlást, de mégse akkor is szinten mindenkinek eszébe ötlik, hogy kifogyott valami, elfelejtette megvenni satöbbi, és gyorsan leugrik érte vagy lezavarja a kölyköt.


A KDNP annó felvetette ebben, de az előző Orbán-kormány alatt is meg most is, hogy mi lenne ha az Úr hetedik napján nem dolgozna senki, a legsürgősebb állami feladatokat leszámítva (tűzoltó, mentő, nővér, orvos rendőr, vasutas, pilóta etc...) ne dolgozhasson hétvégén. Aki támogatta az a vallásos fíling miatt támogatta, a többiek és maga a kormány is praktikus okokra illetve a gazdaságra gyakorolt negatív hatása miatt lesöpörte.

2014. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
Aki vasárnap dolgozik azt mindet börtönbüntetésre ítélném, legalább egy évre. Ott majd gondolkodhatnának, hogy legközelebb csinálnak-e ilyet.
2014. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez hülyeség. Piaci okok miatt vannak nyitva vasárnap. Bizony én az a típus vagyok, aki akár hajnali 2-kor is vásárol, ha talál boltot magának (találok általában...).


Van piaca az éjjel-nappal nyitva tartó boltoknak is, nem is kicsi. Nem azért tartanak nyitva, mert kell, hanem mert van vásárló. Nekem speciel az időbeosztásom miatt nagyon rossz lenne, ha nem lennének nyitva hétvégén is sokáig a boltok. Hiszen van olyan hogy hétköznap egyáltalán nem tudok vásárolni menni.


Egyetemista vagyok, és mellette dolgozom. Így nem sok ideje van az embernek. Ha nem tudnék vásárolni menni, az konkrétan lehetetlenné tenné az életem.


De pl. a barátnőm szintén tanul, és csak hétvégén tud dolgozni. Éppenséggel pont pénztáros. És számára nélkülözhetetlen az, hogy vasárnap este 9-ig nyitva legyen a bolt. Ugyanis ha nem vállalna munkát, akkor a szó szoros értelmében éhen halna.


Ha az embereknek nagy általánosságban napi 4-6 órát kellene dolgozniuk, és nem lenne tömeges az a jelenség, hogy egyetemistaként a napi 4-8 óra tanulás mellett még 4-8 óra munkát is be kell vállaljunk a megélhetés érdekében, akkor azt mondanám, hogy áldásom a délután 4-kor záró, vasárnap ki sem nyitó boltokra. De így?

2014. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

"Aki vasárnap dolgozik azt mindet börtönbüntetésre ítélném, legalább egy évre. Ott majd gondolkodhatnának, hogy legközelebb csinálnak-e ilyet."


Például a téged kezelő orvost, meg a nővért is le kellene csukni, meg azt a cukrászt, presszó tulajdonost és vattacukor árust, akinél hétvégén egy süteményt vagy kávét fogyasztanál, és akinél vennél a gyereknek egy adag vattacukrot...


A múzeumok dolgozóit is börtönnel kellene sújtani, mert hát hogy mernek ők vasárnap beengedni egy múzeumba? Téged kizárólag csak hét közben, munkaidőben szabadna beengedni.


Nem is beszélve az összes színészről, képzeld ezek a megátalkodott bűnözők hétvégén is tartanak előadást! Hát fel kéne akasztani mindet, nem?


És persze azokat a szolgáltató dolgozókat is, akik lehetővé teszik számodra, hogy most, hétvégén legyen villanyod, és hülyeségeket írogathass a számítógépeden.

2014. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!