Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon érdekelne, hogy ti mit...

Nagyon érdekelne, hogy ti mit láttok a választásokban? Én csak annyit hogy négyévente elfog a gyomorgörcs. S az emberek többsége, akit ismerek valahogy a következő kategóriába besorolhatóvá válik.

Figyelt kérdés

Közelednek a választások és az emberek szépen lassan megvesznek. Hirtelen mindenki okos és politikailag tájékozott. Tisztában van fontos politikai, gazdasági és társadalmi kérdésekkel. A másik oldal az mindig gyökér.


A pártoktól csupán hányingerem van. Lehetséges opciók a szememben: Aki kisebb nemzeti felülvén a gazdasági válság utáni fellendülésre, már nem tudja hova propagáljon tovább. A szénné bukottak csoportja. A mi is ott ültünk a sorok között. Végül a magyar történelemtanár magyar történeti magyar csoportja. Meg van 200 hasonló semmirekellő néphülyítő banda, akik vérben úszó szemekkel hirdetik, hogy ha ránk szavazol olyan jó lesz hogy az csuda.


Persze az embereket nem kell hülyíteni, április 6.-án habzó szájjal fognak beszabadulni a fülkékbe, hogy megszavazzák az új vagy a régi megváltót. Láthatni közöttük olyan állatfajokat mint a jól ismert „pin-pong labda” választó. Ezen igen gyakori fajta mivel életében soha nem látott túl az orránál. Ennek következtében nem is tett le semmit az asztalra. Soha nem próbált meg valójában javítani a helyzetén, s ezt nem mástól várja, mint a kormánytól. S így lévén, ők már a az új ciklus 3 hetében tudják, ez a párt nem vált be, ezért – aranyhal memóriájának köszönhetően – visszatér a korábban már nem bejötthöz. Vitára nem alkalmas társaság, mint már mondtam, a betanult jelmondatok 4évenkénti váltásán kívül nem látnak tovább. Ha beszélni szeretnél velük, jobb, ha megnézed az aktuálisan kedvenc politikusa beszédét, s közben a képernyővel diskurálhatsz. Az eredményhasonló.


Van egy gyönyörű a romantikus történelem fátyolos ködébe burkolózó nemzetibb szín kavalkád, melynek fekete részeit a náci skinheadség adja, akik mosolyogva suttogják patkánylyukaikban: Sieg Heil!Szebb jövőt! A pirosát a munkások bizonyos csoportjai alakítják ki akiket a szörnyű élethelyzetükből fakadó kilátástalanság befogadóvá tett arra a nézetre, mely szerint ők azért különlegesek, mert (rövidre fogva a szót) magyarok. A mixtúra zöldjét a magyar egyetemisták egy magyar csoportja adja, akik divatos magyarsággal szavaznak a legmagyarabb pártra. A három csoportból utóbbi elkülönül az első kettőtől (mondhatni lenézi öket). S azok is gyakran emlegetik az utóbbit „túliskolázott barom” ként. De félreértés ne essék, az első két tábor között sincs egyetértés. Mégis ők mind egy oldalon álnak, de amit mindig kiemelnek: nem egymásén! Sokuk (talán a nagyokosokra nem mindig jellemző) a kész érvek, vagy egy másik nézőpont hallatán fülüket befogva ZSIDÓ ZSIDÓ hangjelzésekkel riasztják társaikat. A különlegesebbek, ha már nagyon belegabalyodtak a vitapartner olya szavaiba mint világgazdaság, rasszizmus, rendőrállam, nemzetköziség. Csak hogy leegyszerűsítsék, a kacifántos helyzetet kiütik partnerüket, hogy ezzel is egyszerübbé tegyék a helyzetet.


A legmókásabbak talán az alter liberálisok. Komoly filozófiai háttér, pallírozott elme, mit vár az ember „művészlelkek”. Az ö szempontjuk az esztétika és a művészet, melyet megenni igaz nem lehet, de a bordáinkon jazzt cimbalmozva valóban tetszetős látványt nyújtanak a különböző látványelemek. Ők azért vitára hajlamosak, persze ember legyen a talpán, akik el tudja nekik mesélni: nem mindenki olyan szerencsés, hogy maga irányíthatja sorsát.

Na és mennek majd „mertotthoneztbeszéltükmeg” talán a többieknél is oktalanabb rétegei. Akiknek e népünnepéj valahol a vidámpark izgalmai és a hivatalba járás nyűge között található félúton.

Természetesen vannak még: „akkor is ők a jók, ha a fen fenét eszik is”, „nekem mindegy csak ne X,Y” és természetesen „nem megyek el mert lef****”


Az említettek csupán példák. Minden négy évben azt érzem, hogy legszívesebben elmennék egy szigetre, ahol az ilyen trágya dolgoktól és trágya emberektől elhúzódhatnék. Néha dühítő, hogy be vagyok zárva ebbe a kalitkába, és ebből aztán tényleg nem szabadulhatok.


2014. febr. 22. 10:14
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

Őszintén sajnállak.

Ezzel a lelki vívódással nagyon szar lehet neked.

Szerencsére az emberek többsége nem lelkibeteg, és helyén tudja kezelni ezt a dolgot is:

Van valamilyen meggyőződése (tök mindegy miért), és elmegy szavazni arra, akire gondolja.

Ez ennyire egyszerű, és hidd el, sok hasonló szenvedéstől megszabadítanád magad, ha te is ilyen egyszerűnek fognád fel a dolgot.


Hiszen te is csak egy plusz kategória vagy az általad annyira lenézettek után: az, aki azt hiszi, hogy sokkal emelkedettebb, fensőbbségesebb azoknál.


:D

2014. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván valóan! A társadalom igy épül fel. Kategóriák strukturák. Az olyat mint én azért nem írtam be mert nem találoztam még mással aki így gondolja (ami nem egyenlő azzal, hogy nem léteznek mások).
2014. febr. 22. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj (neked) Kérdező, hogy te semmit nem értesz a saját életedből. Amint láthatod, hogy élni tudj, munkahelyet kell keresned. Ahhoz munkahely kell, meg neked valamilyen tudás, amit az iskolában szerzel meg. Ha rossz az iskola, nem szerzed meg. Ha nincs munkahely, pocsékul fogsz élni. Az iskolát és a munkahelyek szerkezetét az állam szervezi. Az állam a kormány és a parlament képében jelenik meg. Ha ott hozzáértő és a te érdekeidet képviselő emberek vannak, akkor neked jobb lesz, különben rosszabb. Hogy ott milyen emberek vannak, az a te választásodtól (vagy a nem választásodtól) is függ. Amilyen a te hozzáállásod, abból az következik, hogy oda az mehet, aki akar.

Tehát akár felfogod, akár nem, az életed minősége azon múlik, miképpen cselekszel. Végső soron csak azon múlik. Ha nem érted meg és elcseszed, hát olyan lesz az életed.

Persze néhányan ezt a helyzetet is tudják kezelni, de ők kevesen vannak.


Te egy tipikus példánya vagy a struccnak. Le is vadásszák.

2014. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudod, akármilyen okos vagy, a dolog végül mégis csak úgy áll, hogy van hat választási lehetőséged (Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP, valami még kisebb párt, távolmaradás). Válassz. Csak abba is gondolj bele, hogy a távolmaradásod a Fideszt erősíti, az LMP-re és más kisebb pártokra leadott szavazat gyakorlatilag elveszik, a Jobbik egy teljesen őrült, kormányzásra alkalmatlan, az MSZP meg a Fidesz... no comment. A te szavazatod is egyet ér, menj el szépen és add le a voksodat valakire. Ha bezárkózol az "elefántcsont toronyba", attól senkinek nem lesz jobb. Én is úgy gondolom, hogy semmi értelme az egész cécónak, annyi meg biztosan nincs, amennyit tulajdonítanak neki. De az okoskodás nem változtat a hat lehetséges variáción. Ha távolmaradsz, az csak annyit ér, mint az a másik milliónyi ember, aki valamilyen okból nem megy el, és így a jelenlegi kormánypárt malmára hajtja a vizet.


Amúgy meg "alter liberálisként" azt tudom mondani, hogy nem vagyok művészlélek, és igenis mindenki olyan szerencsés, hogy maga irányítsa a sorsát. Te is irányítod a sorsodat. Élj a választási lehetőséggel, és szavazz valakire.

2014. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Értelme mindenképpen van, legfeljebb az eredménye nem jó. De ezt úgy is fogalmazhatnám, az adott ország kormányának minősége az adott ország népének minőségét tükrözi. Részben, mert a kormány is onnan származik, részben, mert bármit tesz is, mindenképpen a nép küldte oda őket.

Ilyen a kormányzási berendezkedésünk.

2014. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves struccos kommentelő:


Hát örülök, hogy van, aki úgy gondolja, hogy a parlament ennyi mindenre jó. (és egy kicsit annak is, hogy te legalább érted mi folyik az életemben, ha már én nem :) )A parlamenti pártok között csak annyi különbséget látok, hogy vannak lehetőségek, de ezek inkább amolyan látszatlehetőségek. Mintha egy hullámvasút ülései közül választhatnánk. Egy-két székből kiáll a csavar, másokra rágó vagy hányás ragadt. Itt is megválaszthatjuk, hogy melyikbe ülünk, és boldogak lehetünk a kapott eredménnyel. Végeredményben azonban mind ugyan arra megy. Igazából, ebből, teóriából a Jobbik lába kikandikál, mert ők keresztbe akarnak menni a sínen, hisz ez a nemzet régi keresztbemenő nemzet, de a hasonlat aszem érthető. 20 évet töltöttem a közoktatásban (és nem, nem mindet a második osztályban) mellette sokat dolgoztam. Úgy gondolom, hogy ezek alakulása sokkal kevésbé változik a választott hatalom által, mint ahogy a te olvasatodban le van írva. Van, hogy jobb van, hogy rosszabb, de legalább érettségiig, (egyes szakmákban tovább is) el lehet jutni különösebb felszereltség nélkül. Pl úgy érettségiztem le biológiából, hogy nem láttam mikroszkópot addig. A tanár lerajzolta a táblára, hogy mit kellene látnunk mondjuk egy levél keresztmetszeténél. Aztán a vizsgán az iskola elővette az egyetlen féltve őrzött ilyen segédeszközt, ami alig működött. Belenéztem és hát jah azt láttam, ami anno a táblán volt. Ezzel nem azt mondom, hogy jó az, ha a diákok kémcső helyet plussztablettás hengerekkel kísérleteznek, de azért ha az ember találékony kiküszöbölheti a hatalmasok okozta pénzhiányt. Kelet-Magyarországon még Debrecen környékén is alig akad munka, mégis ha valaki sokáig keres, és nem adja fel, talál. Vagy akár el is mehet ebből a körzetből, régióból, országrészből, országból.


A 4-es válaszolónak szeretném írni, hogy a saját sors kovácsolásában én igen nagy korlátokat látok az egyén szocializációs közegében illetve adott esetben az örökölt gének is hatással lehetnek arra, hogy ki mennyire újdonságkereső típus. Ez alatt az értendő, hogy a szervezete, jobban érzi magát, ha a megszokott mederben folynak a dolgok, még akkor is, ha azok hosszú távon fenntarthatatlanok. Illetve nem tartod paradoxonak, hogy leírod, hogy a pártok milyen rosszak aztán tanácsold, hogy menjek el szavazni, mert én is számítok? Értem, ha maradok,akkor is szavazok, de legalább nem tettlegesen. Mert bár a legelső kommentelő azt írta, hogy „sajnál” a belsővívódásom miatt ez eltörpülne attól amit az után éreznék, hogy bedobtam a borítékot a dobozba.


És végül, de nem utolsósorban 5ös. Igen ebben is van valami, de elfogadni, mindent olyan mintha csak azoknak lehetnek gondolatai, akik ezt a rendszert kitalálták. Sajnos az emberek (és tudom én is) mind olyan okosnak képzelik magukat, de nem tudnak bizonyos határoknál tovább képzelni. Valahol az óvodától kezdve a sulin át elveszítik azt, hogy legalább képzeletben kilépjenek a kapott dolgokon.


Köszönöm a válaszokat! Ha van még jöhet!

2014. febr. 22. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!