Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez igaz a nyugdíjról? Ennyire...

Ez igaz a nyugdíjról? Ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés

[link]


Én nem tudom, de hihetőnek tűnik.

Mi lesz így a most húszon,-harmincévesekkel?

A magánnyugdíjt már elvették ha jól tudom.

Ennek ellenére folyamatosan írnak arról,hogy mindenkinek kellene a "nyugdíjas" éveire pénzt félretenni.

Kb havi 40 ezret ahhoz, hogy a jelenlegi szinten éljünk majd. (Ilyeneket olvastam.)

Miből ?

Én azt a következtetést vonom le,hogy ha nem történik változás akkor jobb már nem igen lesz.



2014. febr. 24. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ja, ennyire rossz a helyzet.
2014. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dick Esmen ***** válasza:
35%
Lesz még rosszabb.
2014. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én megelégszem egy kis szalmával és szárazkenyérrel. Minek a nyugdíj heee?
2014. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, majd lejárunk a patakhoz mosakodni meg inni. :D
2014. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Már az alaptörvényben is az szerepel, hogy nem az állam hanem elsősorban a gyerekek kötelességek az idős szülők tartása. Mai 45 évesek még öreg korukra max eladják a lakásukat aztán öreg napjainkra felélik, na de az utána következő generáció akiknek nem örökölnek, nem lesz lakásuk semmijük azokkal mi lesz?
2014. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódjatok addigra bevezetik a LétPénzt és százezreket fogunk kapni xDD
2014. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezek remélem kötélen fognak lógni és a vagyonukat szétosztják.

Faccért lopják el az emberek jövőjét.

2014. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva nem ilyen hozzászólásokra számítottam.

Bocsánat.

Ilyen hamar végigolvastátok?

2014. febr. 24. 19:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Valaki már belinkelte ezt a cikket pár napja, én akkor olvastam el.


Tessék, itt a pénzünk:


[link]


[link]

2014. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
27% a nyugdíjjárulékot fizetek férfiként 40 évig. ez 11 évi bruttó fizetés. Élek még átlagosan a nyugdíj után 4 évet. az 1/3 kapnám vissza amennyiben a bruttó átlagfizetésem lenne a nyugdíjam. De a fele Sem lesz. Emellé még spóroljak nyugdíjas koromra mert a járulékom kell a Kedves Vezér kisvasútjára. Más szemszögből A cégnek van 100 Forint árbevétele amit bérfizetésre fordít: Ebből fizet: iparűzési adót, szakképzési hozzájárulást, csökkent munkaképességűek adóját, közlekedési adót, ágazati kükönadót, + 1 tucat egyéb kis adót. 27% társadalombiztosítási adót. Tud belőle fizetni. 70 Forint bruttót. Ebből megkapsz 42 nettót. Ebből még fizetsz ÁFÁ-t jövedéki adókat és még egy tucat kis adót. Marad neked a 100 forintból 30. A bölcs vezérnek + 70 Forint stadionra. Ebből a 30-ból nevelj gyereket éljél + +spórolj öreg napjaidra. Röhejes.
2014. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!