Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik állandóan a tanulással...

Akik állandóan a tanulással példálóznak, mint minden rossz helyzet megoldójával, azok hogyan magyarázzák azt, hogy Magyarországon ha 3 diplomád van, akkor SZERENCSÉD VAN, ha tesco árufeltöltőnek felvesznek?

Figyelt kérdés

Már legalább 3 hónapja 5-6 hozzászólló arról papol itt, hogy tanulni kell meg diplomát kell szerezni, mert az a siker kulcsa, de úgy tűnik, hogy mégsem. Az a siker kulcsa, hogyha vannak kapcsolataid, valahogy vállalkozóvá tudsz válni, tőzsdézel, kaszinózol, vagy külföldre költözöl.


Ha "civil" vagy, akkor 1-2 diplomával munkanélküli vagy, hárommal meg talál lehetsz WC-pucoló.


Azt sem veszik figyelembe az ilyen hozzászólók, hogy 3 diploma a legjobb esetben is !9 év! plusz tanulást jelent az érettségi után, erre a legtöbb embernek nincsen se pénze, se ideje, illetve itt az emberek nagy része utál tanulni, nem olyan a mentalitásunk, mint a japánoknak, koreaiaknak.


2011. okt. 11. 13:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
ismerős jogász-közgazdász szakon végzett a bmén és most műkörmösnek tanul, mert nics munkája
2011. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
73%
A siker kulcsa kapcsolatok + ausztria én már csak tudom...:D
2011. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Én azt mondom erre, hogy ha 3 diplomával a TESCO-ig jutsz, akkor benned van a hiba. Nyilván nem készség szintű a probléma, hiszen megszereztél 3 diplomát. A probléma azzal lehet, hogy vagy olyan diplomákat szereztél ami semmire nem jó (kertész, bölcsész,stb...), vagy nem tudod magad eladni.

Harmadik esetként még szóba jöhet az is, hogy képtelen vagy kimozdulni megszokott is életteredből és a munka után indulni. A tesco házhoz jön, a komoly meló nem.


Nekem minden főiskolás ismerősöm a szakmájában dolgozik, nagyon jó, vagy viszonylag jó fizetésért.

2011. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Man of iron ***** válasza:
94%
Közgazdászból meg jogászból meg már amúgy is annyi van hogy Dunát lehetne belőlük rekeszteni. Ráadásul teljesen feleslegesen. Jó vállalkozás, jó kapcsolatok, egy kis gógyi és nem kell diploma sem. Benne vagyok, jól tudom. Persze nem azt akarom ezzel mondani hogy tanulni nem kell, de éppen ez a két szak az szerintem ami nem sokat ér.
2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Man of iron!


14:03-as vagyok! Igazad van! A lényeg nem a diplomán van, hanem leginkább a talpraesettségen, valamint azon, mennyire tudod magad eladni.

2011. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak emberek, akik a semmiből is tudnak teremteni, mások meg ha a lábukra esik a lehetőség, akkor sem veszik észre.
2011. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Man of iron ***** válasza:
89%

"A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:25" Pontosan ez a lényeg. Attól hogy valaki diplomás, még nem biztos hogy viszi is valamire. Oda kell magát tenni mindenkink rendesen ha diplomás, ha nem. Elég ha két orvos barátomat összehasonlítom. Az egyik elégedett azzal a szinttel ahogyan él, megvan mindene, nincsenek pénzügyi gondjai. A másik ma már híres sebész, akit külföldön is elismernek, hadd ne mondjam milyen pénzeket vág zsebre. Viszont ment előre, kapcsolatokat alakított ki, ahogyan azt kell is ha valaki magasra akar törni. Viszont azt ne felejtsük el, hogy nem lehet mindenki diplomás, vállalkozó, vezető, az átlagos munkára is ugyanúgy szükség van. Aki becsülettel és tisztességgel dolgozik, neveli a családját, mind megérdemelné hogy ne azon kelljen gondolkoznia hogy elég lesz e a következő fizetésig. Sajnos egyenlőre ennek esélye sincs, pedig a közhangulatnak, az emberek egymás iránti viszonyának is jót tenne.

2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is avval szoktam példálózgatni a gyerekeimnek, de belátom, hogy csak a sanszuk nagyobb, mint akinek még a 8 ált. sincs meg. Egyébként továbbra is fenntartom, hogyx a tudás hatalom, de a szakmádban Te legyél az egyik legjobb. Igaza van abban az egyik hozzászólónak, hogy lényeges mennyire tudod magad eladni és természetesen kik fia bornya vagy az sem mellékes. A legfontosabb pedig a szerencse. Ugye mennyire egyszerű. Szerintem minél több lábon állsz annál többet érsz. De felteszem a kérdést, hogy akarsz -e családot alapítani és ha igen a tanulási idő alatt a szülők bírnak-e támogatni. Hát ! - nem könnyű fiatalnak lenni. Az biztos ha fiatal lennék mennék szerencsét probálni, mert ugyan a pénz nem boldogít, de jó ha van !
2011. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kishitű, vagy béna az, aki azt mondja, hogy csak kapcsolatokkal lehet bejutni valahova. Igen, érdemes sok embert ismerni, hogy minél több lehetőségről halj, de már a saját erődből kell neked a legjobbnak lenned, hogy téged válasszanak a pozícióra.
2011. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

3 diploma két verzióban:

-informatika+jogász+közgazdász

-könyvtáros+műszaki menedzser+angol szak


Ha nem érzed a különbséget, akkor mélyen gondolkozz el. Ha szerinted a második-harmadik diplomát nappalin végzik, akkor: rosszul gondolod.

Ja, és csak hogy tudd: nekem egy sincs, és nem panaszkodok a megélhetésemre, mert a gyakoralti tudásom több, mint némely többdiplomásé.

2011. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!