Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a Jobbiknak a...

Mi a baja a Jobbiknak a finnugor nyelvrokonsággal?

Figyelt kérdés

A Jobbik mintha félreértett volna valamit: a nyelvészek úgy gondolják, hogy a finnugor népek (finnek, manysik, hantik) NYELVROKONAI vagyunk, és NEM a genetikai rokonaik.


Ezt cáfolni nyelvészeti körökben olyan, mintha azt mondanák: a föld lapos. A nyelvrokonság ugyanis nem csak a hasonló szavakon áll vagy bukik, itt a nyelv szerkezetét, és a nyelvi gondolkodásmódot is figyelembe kell venni. Több rokon szavunk van a törökökkel, és más népekkel, de az tény, hogy nyelvünk úgy ragoz, és a nyelvi gondolkodásunk úgy működik, mint a finnugor népeké.


Jól mutatja ennek a cáfolhatatlanságát, hogy a Jobbik nyelvrokonság-ellenes petícióját egy nyelvész sem írta alá, csak sámánok, történészek, szívsebészek, és egyebek. Biztos jó szakemberek ők, de nem a nyelv szakemberei.


Miért akarja a Jobbik, hogy a politika átitassa a tudományt, miért akarja a nyilvánvaló nyelvrokonságot megcáfolni? És mivel tudja ezt magyarázni, bizonyítani? Mert én csak politikai szólamokat hallok, de morfológiai, szemantikai, és mondattani tanulmányokkal, amik a török/sumér/szkíta/dakota (igen, dakota is van) mintha nem lenne tele az internet...


Nem baj, ha a politika hatalmi szóval akar beleavatkozni a tudományba? (A Jobbik "kulturális kabinetjének elnöke" célzott rá, hogy be kéne szüntetni a finnugor nyelvtudományi tanszékeket)


2009. dec. 12. 18:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 A kérdező kommentje:
Ezt most akkor vegyem megfutamodásnak? :)
2009. dec. 17. 22:35
 42/80 anonim ***** válasza:
12-25 18:35 vagyok. Nem kaptam válaszokat.
2009. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
10%
Nem futamodtam meg.Azért emlegetjük mindig a monarchiát mert akkor kezdődött meg erőteljesen a nemzet agymosása de előtte is voltak olyan emberek főleg nem magyarok vagy csak a Habsburgok szolgái akik ezt próbálták bizonyítani.Pl.A Szent Koronáról II. József miatt került le Atilla nagykirályunk képe!!!Ez folytatódott a kommunizmus alatt is még most is ezt tanítják nálunk de már a finnek is elvetették!!
2009. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
38%

"Többen írták, hogy a finnugor nyelvrokonság MONARCHIA-beli koholmány. De akkor

miért magyarok találták ki?

és miért a monarchia létrejötte előtt?"


Na akkor ülj le egy kicsit és tanulj, ha eddig nem tetted volna meg. A monarchia államforma, és nem csak az osztrák-magyar monarchiára vonatkozik. Bővebben itt: [link]


Miért magyarok találták ki? Az atombombát miért magyarok fejlesztették ki és miért azoknak, akik a háborúban ellenségünk volt? Magyarul te valóban ennyire h.ülye vagy vagy csak tetteted? A pénz, megélhetés szempontjából nem sokat számít ki milyen nemzetiségű.

Másodszor pedig nem nevezném azokat magyarnak, akik bár származásuk magyar, soha magyarul nem tanultak meg, német volt az anyanyelvük, és életük jelentős részét Ausztriában élték le.


Vedd nyugodtan megfutamodásnak a válaszok hiányát.

Irigyellek téged, tudod nem mindenkinek van annyi szabadideje hogy napokig itt üljön a gép előtt, és bármilyen hihetetlen nem is mindenkinek ez a legnagyobb problémája, hogy néhány kocka hogy vitatkozik egy nevesincs fórumon.

2009. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 A kérdező kommentje:

"Na akkor ülj le egy kicsit és tanulj, ha eddig nem tetted volna meg. A monarchia államforma, és nem csak az osztrák-magyar monarchiára vonatkozik. Bővebben itt: [link]


Te egy nagyon okos hozzászóló vagy, és köszönjük, hogy ezeket a teljesen nyilvánvaló infókat megosztottad velünk. Jár a nyalóka, és utána szépen olvasd majd el, akár ezen a fórumon, akár a Jobbik honlapján, hogy az idézett szövegben konkrétan az Osztrák-Magyar Monarchiáról van szó.


"Miért magyarok találták ki? Az atombombát miért magyarok fejlesztették ki és miért azoknak, akik a háborúban ellenségünk volt? Magyarul te valóban ennyire h.ülye vagy vagy csak tetteted?"


A finnugor nyelvrokonság és az atombomba. Kristálytiszta analógia. Ha korán van, az is megeshet, hogy összekeverem.


"A pénz, megélhetés szempontjából nem sokat számít ki milyen nemzetiségű."


Bravó.


"Másodszor pedig nem nevezném azokat magyarnak, akik bár származásuk magyar, soha magyarul nem tanultak meg, német volt az anyanyelvük, és életük jelentős részét Ausztriában élték le."


Értem, jó tudni, hogy te kit neveznél magyarnak. Egyébként nem Ausztriáról van szó akkoriban, hanem Habsburg birodalomról, később meg Osztrák-Magyar Monarchiáról, de ezt meg már megtárgyaltuk, ugyebár.


"Vedd nyugodtan megfutamodásnak a válaszok hiányát."


Oké, annak vettem.


"Irigyellek téged, tudod nem mindenkinek van annyi szabadideje hogy napokig itt üljön a gép előtt, és bármilyen hihetetlen nem is mindenkinek ez a legnagyobb problémája, hogy néhány kocka hogy vitatkozik egy nevesincs fórumon."


Nekem napi tíz perc is elég, hogy körbenézzek ennél a kérdésnél. Egyébként sok egyéb hobbim, elfoglaltságom van, nem hinném, hogy valaki egy ilyen fórumozástól már kocka lenne, de te olyan elképesztően bölcs vagy, ahogy a fentiekből is látszik, ki vagyok én, hogy vitatkozzak.


Igazán köszi, hogy benéztél... :)

2009. dec. 20. 03:19
 46/80 A kérdező kommentje:

"18:35 vagyok. Nem kaptam válaszokat."


Ne haragudj, de nem találom a kérdést. Azt írod: "két kérdésem lenne", de sehol egy kérdőjel, csak két állítás.

2009. dec. 20. 03:22
 47/80 anonim ***** válasza:
33%
A magyar nyelv sokkal ősibb fajtájú, mint az uráli ugróké... Pár tudós be is bizonyította, nézz kicsit körül, de minek változtassuk meg a történelmet, ha már a győztesek megírták, kérdem én. (különben a boszniai piramison székely-magyar ROVÁSÍRÁSSAL írt szöveget találtak... (nézz utánna, ha nem hiszed), de beztos, hogy ezek nem lingvisztikai bezonyítékok...)
2009. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
0%
te csak a szavakon lovagolsz nyomi
2009. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:

"Az alagútban vagy a környékén (a hiányos publikálás miatt nem egyértelmű, hogy valóban az alagútból származnak-e) feltárt írásos köveken Szakács Gábor és Friedrich Klára magyar íráskutatók a székely-magyar rovásírás 39 betűjéből eddig 21 betűt azonosítottak. Erről szóló, angolul megjelent tanulmányuk alapján Friedrich Klárát a 2008-as I. Nemzetközi Boszniai Piramisok Völgye Konferencia alelnökévé választották.[5]


A székely rovásírás azonban nem 39 betűből áll (legalább 80-100 jelből a ligatúrákkal és szótagjelekkel együtt), és a piramis környékén feltárt írásjelekről egyelőre azt sem tudni, hogy szó- vagy szótagjelek-e, ám valószínűleg nem betűk. A rovásírás megjelenése azonban egyáltalán nem csodálható, hiszen egyrészről az alagútról a mai napig sem derült ki, hogy középkori bányatárna volt vagy annál korábban épült, másrészről a székelynek nevezett rovásírás és ahhoz hasonló jelek a Kárpát-medence tágabb környezetében már több ezer éve jelen vannak. A Tordos-Vinca melletti ásatások maximum 7500 éves rovásjelkészletről árulkodnak, de könnyen lehetséges, hogy ez is közelebb van az 5000-hez.[6] Az írásjelek nem alkalmasak sem kormeghatározásra, sem a piramisokhoz kapcsolódó bármilyen elmélet felállítására. A leírók ugyan a „piramisok alatt húzódó alagutakról” beszélnek, valójában egyetlen 300 méteres, a piramistól több kilométerre húzódó folyosóról van szó."

(index)


Ez most mit is bizonyít?

2009. dec. 20. 13:28
 50/80 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"18:35 vagyok. Nem kaptam válaszokat."


Ne haragudj, de nem találom a kérdést. Azt írod: "két kérdésem lenne", de sehol egy kérdőjel, csak két állítás.


Bocsi a két állítás végéről lemaradt a kérdőjel. Az idézett szöveget értelmezve jött ez a két kérdés.

2009. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!