Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért ilyen...

A liberálisok miért ilyen részrehajlóak?

Figyelt kérdés

Részrehajlóság alatt az a következő eseteket értem:


- cigányok ordítják a "megdöglesz büdös magyar / paraszt / gádzsó" szövegeket, akkor legyintenek, de amikor magyartól hallják, hogy "rohadt ingyenélő cigányok", akkor már elkezdenek rettegni


- önvédelemből áramot vezet vagy vezettet a magyar gazda a kerítésébe, kirakja az „Árammal védett terület" feliratú táblát, akkor már elkezdik, hogy nem szabad önbíráskodni, de ha valamilyen kisebbségbe tartozó (pl. ahogy megtörtént, Köves Slomó rabbi csinálta) vezet áramot a kerítésébe önvédelmi célzattal, akkor nem háborognak.


- ha a kisebbségi betör valahova (és valami éri őt), akkor elkezdik mentegetni, próbálnak minden körülménnyel, magyarázattal indokolni a tettét, közben ha az áldozat a betörőt valahogy megcsípi, akkor nem szórakoznak a körülmények és minden egyéb magyarázat előhozatalával, sőt a tényeket is próbálják lesöpörni.



A kérdést kinn, a valóságban megtörténtek és az itteni fórum

dolgai ihlették, nem provokáció miatt írtam a kérdést. Pl. amikor volt a boros gazda ügye, akkor az egyik fél próbált a valósághoz hű maradni, míg a másik az lesöpörte, ignorálta a tényeket és próbált belőle bűnbakot csinálni.


2014. márc. 10. 17:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

"A liberális ember eleve nem tesz különbséget ember és ember között, legyen az magyar vagy kisebbségi!"

A klasszikus értelemben vett liberálisok valóban nem. A mai szélsőliberálisok viszont igen, a kisebbségiek javára.

2014. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

Na vegyük csak pontról pontra, következzen el minden radikális rémálma: az állítások leellenőrzése, mivel forrást nem sikerült írni sehol sem.


"- cigányok ordítják a "megdöglesz büdös magyar / paraszt / gádzsó" szövegeket, akkor legyintenek, de amikor magyartól hallják, hogy "rohadt ingyenélő cigányok", akkor már elkezdenek rettegni "


A tények: ez a te fejedben létezik csak, leellenőrizhetetlen marhaság. Ami mi mellett kiállunk az a cigányok integrálása, hogy az ilyen támadások egyik oldalon se forduljanak elő. Plusz pont neked, amiért a magyarok üzenetét olyan ártatlanra formáltad, míg a cigányok a fejedben már instant ölnének.


"- önvédelemből áramot vezet vagy vezettet a magyar gazda a kerítésébe, kirakja az „Árammal védett terület" feliratú táblát, akkor már elkezdik, hogy nem szabad önbíráskodni, de ha valamilyen kisebbségbe tartozó (pl. ahogy megtörtént, Köves Slomó rabbi csinálta) vezet áramot a kerítésébe önvédelmi célzattal, akkor nem háborognak. "


A tények: Én a helyedben vigyáznék az ilyen definitív szavakkal, mint 'megtörtént', forrás hiányában végképp. A Google-keresés (köves+slomó+áram+kerítés) első találata egy novemberi gyk-kérdés a hozzád hasonló stílusú Josef Keitel usertől, gondolom mögötte is te álltál. Egyetlen másik említésre méltó link egy kuruc-cikk, amiben végig ők is "állítólag", "ha tényleg igaz" és hasonló kifejezésekkel, feltételes módban operálnak. Senki más még érintőlegesen se írt a dologról.


A véleményem: ugyanúgy felelősségre vonható mindenki, a liberalizmus lényege, hogy az egyenlőség és az egyenlőséggel járó törvények mindenkire ugyanúgy vonatkozzanak. Nem pedig a történelmi berendezkedés és megszokás miatti elnyomást, meg status quot kell a semmiért fenntartani, mondván, hogy szegény haszonélvezőknek kényelmetlen lenne a váltás.


"- ha a kisebbségi betör valahova (és valami éri őt), akkor elkezdik mentegetni, próbálnak minden körülménnyel, magyarázattal indokolni a tettét, közben ha az áldozat a betörőt valahogy megcsípi, akkor nem szórakoznak a körülmények és minden egyéb magyarázat előhozatalával, sőt a tényeket is próbálják lesöpörni. "


A tények: az itt nincs, mert már megint csak a véleményedet olvashatjuk.


A véleményem: már megint általánosítasz a fejedben élő drogfüggő-transzvesztita-pedofil-szabadbölcsész-zoofil, jobbikosok szerinti liberális kép alapján. Ez a te dolgod, meg az is, hogy miért jó neked naponta 2-3x ugyanilyen kérdéseket kiírni ugyanarra a kaptafára.


"A kérdést kinn, a valóságban megtörténtek és az itteni fórum

dolgai ihlették, nem provokáció miatt írtam a kérdést. Pl. amikor volt a boros gazda ügye, akkor az egyik fél próbált a valósághoz hű maradni, míg a másik az lesöpörte, ignorálta a tényeket és próbált belőle bűnbakot csinálni."


A tények: a Politika fórumban, ha túlzok, akkor max. 20 aktív, folyamatos válaszoló van. Ebből baloldali.liberális szimpatizáns maximum 5. Micsoda reprezentatív minta.


Kb. annyit ér ez a megfigyelés, mintha én most lefordítanám a hozzászólásod és rohannék Angela Merkelhez sipákolni, hogy íme, itt a bizonyíték, előretör a kirekesztés Magyarországon.


Ne gondold már, hogy körülötted meg az ország körül forog minden, nevetséges vagy.

2014. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Minek teszed fel állandóan ezeket az idióta provokatív kérdéseidet? Itt a kampány és fizetnek érte? Aztán ha privátban ráírsz az emberre, akkor meg végig mellébeszélsz te kis jogászhallgató. S miután szembesítenek is vele, meg az érvelési hibáidra, akkor szép csendben eltűnsz.
2014. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
kik a liberálisok? hol itt a konkrét magyar politikai kérdés?
2014. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%

ezek fikciók a részedről


a saját démonjaiddal küzdesz kérdező

2014. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"kik a liberálisok? hol itt a konkrét magyar politikai kérdés?"

A Jobbikot kivéve minden magyarországi párt. Legalábbis amit a kérdező ír, az mind igaz rájuk.

2014. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen habitusú az a kisebbség akik felé részrehajlanak a libsik. Egy átlag magyar a határainkon kívül nem fémlopásból, öregezésből, erőszakos bűncselekményekből él meg, továbbá amortizálva is a környezetét. Van itt másféle kisebbségünk is, de azok miért nem verik az asztalt, hogy több segély kell mert ő egy adott kisebbséghez tartozik? Engem ez bosszant a libsikben, hogy amikor ilyen tényekkel állok eléjük, akkor gyorsan lepontoznak, és behúzott farokkal elmennek fröcsögni máshová.
2014. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
45%
volt már ilyen kérdés, ahol libsiként leirtam, mekkora marhaságokat gondoltok a liberálisokról. komolyan utolsó, ilyeneket honnét szedsz? miféle liberálisokkal beszéltél eddig? miből gondolod hogy azok liberálisok. mert nem nyalják Viktor vagy Vona seggét? vagy téged lenáciztak?
2014. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Egyrészt bevallottan azok voltak, másrészt nem vagyok sem Viktor, sem pedig Vona szurkoló. Itt általában privát üziket kaptam és lepontozásokat. Nyilván az engem nem pontoz le aki nem liberális. Én is hallottam már hajmeresztő sztorikat a radikálisokról, liberálisok szájából, és igen, lenáciztak úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy miket beszélnek össze. Megkértem általában őket, hogy támasszák alá valamivel az állításaikat (forrást kértem), ilyenkor persze pofa befog. Az nem az én hibám, hogy vallják valaminek magukat, de teljesen eltérnek az értékrendtől. Most nem mondhatom neki azt, hogy ő nem liberális. Ha liberálisnak mondja magát, akkor nekem ő liberális, de akkor vállalja fel amiket összehord és támassza alá.
2014. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
itt mindenkit lepontoznak. nem tudok a politikában olyan értelmes dolgot írni, hogy ne 0% legyen
2014. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!