Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Narancsbőr című könyvnek is...

A Narancsbőr című könyvnek is lesz olyan visszhangja mint a Zuschlag könyvnek?

Figyelt kérdés
A Narancsbőr az Orbán család meggazdagodását vizsgálja, Ferenczi Krisztina oknyomozó újságíró írja

2014. márc. 11. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Kérdés, hogy a Narancsbőr egyáltalán bekerül-e a boltokba?

Bár a sok narancsködös rágalomnak fogja minősíteni. Szeretett vezérük csak tisztességesen juthatott a vagyonához.

2014. márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem, minden ilyen "muvet" partoktol fuggetleul, fentartassal kiell kezelni, gyokot vonni, talan ott van az igazsag.

Mivel ezek mind bulvar stilusban irodnak, kell, hogy legyen benne nagyon utos dolog is kulonben nem veszi meg senki. Amugysem ertem ki ad ki ilyenekre penzt?

2014. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Zuschlag egy bennfentes MSZP-s politikus volt. Ferenczi Krisztina meg azt sem tudom kicsoda. Ettől függetlenül, nyilván való, hogy a közember szemében egyetlen politikus sem "legálisan" gazdagszik meg, lehet az MSZP-s, Jobbikos, Fideszes, tök mindegy. Ha én ülnék ott, és a magam malmára tudnám hajtani a vizet, én is megtenném. De szerintem ugyanúgy megtették nemzeti nagyjaink is az előző évszázadok során, legfeljebb nem írnak róla a történelem könyvek. Itt nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy most az MSZP van porondon, és nagyon nagyon bénán kezelik a helyzetet.
2014. márc. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem, hogy bekerülhet a boltokba, de én már el is olvastam, megért egy éjszakát.

[link]


Fura módon most pedig a régi könyve nem elérhető. :)

[link]


Nem tudom mennyire lesz népszerű, lehet évek kellenek majd hozzá.

2014. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem vitatom #3 válaszoló egyéniségét, de azt igen, hogy minden ember ilyen. Ha nem is sokan, korábbi nagyjaink és a mostani kevésbé nagyjaink között is voltak/vannak néhányan, akiknek mások a szempontjaik. Vannak,akiknek nem a vagyon nagysága az értékmérő, hanem az elvégzett tett nagysága. Egy Rákóczi egészen jól is élhetett volna, mint számkivetettségben, egy Batthyány életben is maradhatott volna, mégsem ezt választották. Talán azért nem, mert volt valamijük ami keveseknek: gerincük, méltóságuk. Ma is vannak ilyenek, csak a cselekvési lehetőségeik kisebbek. Mert ők például olyan méltánytalanságba, mint a másik megalázása, még akkor se mennek bele, ha tudják, hogy ez hátrányos számukra.

Orbán és Zuschlag között mindössze az a különbség, hogy az utóbbi kis formátumú szélhámos. Viszont mindkettő csak a vagyont tartja az egyedüli értékmérőnek. Mondjuk az előbbi tudja, hogy ezt a leghatékonyabban abszolút hatalommal lehet elérni. De gátlásai egyiknek sincsenek.

Ezért a két könyv népszerűségéhez két dolog szükséges: kellően jó legyen a szerző (e tekintetben az Orbán sztori feltétlenül jobban teljesít), és a két szereplő táborának nagysága (mivel negatív sztorikról van szó, minél nagyobb a tábor, annál kisebb a siker).

2014. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Zuschlag egy bennfentes MSZP-s politikus volt. Ferenczi Krisztina meg azt sem tudom kicsoda." Ó látom hallgattad a Kossuth rádió ütköző című műsorát, mert pont ezzel érvelt a csávó , aki egyszerűen egy KÜLSŐS "írónőnek" nevezte. Na ez a külsős írónő egy oknyomozó ujságíró és maga a logikád hogy aki nem belsős annak nem hiszel nevetséges. Tudod általában külsősök leplezik le az ilyen dolgokat, mit akarsz hogy lépjen be a pártba és akkor majd hiszel neki ?
2014. márc. 11. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a százalékok sokatmondóak. :D

Mondjuk ez a politika szekció, ahol mindenki professzor, jog- és politikatudós.

2014. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!