Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami a Fidesz közeli oligarcha-...

Ami a Fidesz közeli oligarcha- nagyvállalkozóknak jó lehet, hogyan lenne az jó a lakosság nagy részét kitevő alkalmazottaknak, avagy kinek jó az egykulcsos adóztatás?

Figyelt kérdés

A legújabb felmérések szerint a lakosság 2/3-a nettó, 95-125 ezer Forintot visz haza.Hogyan is van ez?

Azt hiszem a kedves választóknak nem ártana felébredni,mert

a "Nagy átverés" cimű film elé ültettek bennünket.


2014. márc. 16. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Nem akarlak elkeseríteni. Most egy fél éve csökkentették nálunk fizetéseket . Személy szerint nekem Btto 200 ezerről 150 ezerre,de másnak is."


Engem nem keserítesz el, amikor nekem tetszett valami a munkahelyemen, kerestem másikat. Ha nálatok csökkent a fizetés, akkor keress olyat, ahol többet fizetnek, vagy csapj az asztalra, hogy márpedig az általad megtermelt érték igenis bruttó 200 ezer forintot ér.


"Rengeteg cégnél csökkenő bérek vannak,vagy zsebbe kapnak a különbözetet,mert nem akarják a bejelentett bérek utáni adóvonzatot a cégek befizetni."


Igen és engem meg ez idegesít. Tehát míg én rendesen bejelentve keresek bruttó 250 ezer forintot azt mondod, hogy csökkenteni kellene a nettóm, miközben mások 4 órás minimálbérre bejelentve, zsebbe kapnak több pénzt, mint én. Amikor munkát kerestem, egyetlen becsületes magyar vállalkozó sem hívott fel azzal, hogy alkalmazna, csak egy mocskos multihoz sikerült bekerülni, ahol megfizetik az adót utánam.


Nem érdekel, hogy a Fidesz mit kommunikál, itt az ellenzék pártjai azok, akik azt kommunikálják a nettó 150 ezer forintos fizetés olyan magas, hogy azt csökkenteni kell. Ellenben a zsebbe fizetett 4 órára bejelentett munkavállalók ellen senki nem tesz semmit.

2014. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még egy kis adalék: Tudod hogy hol van egy kulcsos adóztatás:Dél-Kóreában ,és talán még 3-4 országban a világon.És mit gondolsz miért? Mert ezekben az országokban az átlag kereset 640-680 ezer Ft körül van Netto/. És egy ilyen fejlett jövedelemnél már tényleg nem éri meg több sávot húzni,hiszen mindenki jól megél rendesen.

De nálunk gondolkozzál el csak netto 120 ezernél,mit is jelenthet az egy kulcs. Nem magyarázom el úgyis kitalálod,különösen úgy hogy a lakosság 2/3-a 95-120 ezer között visz haza /netto.Mégis az átlagkereset papíron ennél jóval magasabb,tehát nagyon kevesen nagyon sokat keresnek,akiknek az egy sáv miatt nem kell nagyon magas adót fizetni,mert a rossz törvények őket segítik hogy felhalmozzanak.Persze a felhalmozások zömét egy szűk baráti-elvtársi kör tudja magáévá tenni,elsősorban a közbeszerzések által Az ő jövedelmük,vagyonuk megtöbbszöröződött az "egy kulcs" miatt. Erre megy ki a játék.

2014. márc. 16. 17:51
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen,jól mondtad ma a jelenlegi Magyarországon csak a nagy cégek és a multik tudják az adóvonzatokkal megterhelt magasabb béreket megfizetni./ MOL,Bankok,Adócégek,Tanácsadói

cégek,Minisztériumok, Autóipari cégek,Főhatóságok, Sportegyesületek,/

Aztán a többi meg maximum btto:140-200 ezer között. Na ebből van nagyon sok.De ez netto 90-120 ezret ér csak.

2014. márc. 16. 18:04
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de Te nem egészen vagy tisztában az egykulcsos SZJA-val, amikor azt írod, hogy "Persze a felhalmozások zömét egy szűk baráti-elvtársi kör tudja magáévá tenni,elsősorban a közbeszerzések által Az ő jövedelmük,vagyonuk megtöbbszöröződött az "egy kulcs" miatt."



SZJA-t a személy a jövedelme után fizet. Egy közbeszerzésen nyertes vállalkozónak a legkisebb tétele a maga után fizetett SZJA, mert többségük minimálbérre van bejelentve, a X6-os BMW meg a vállalkozásé, mint munkaeszköz, így még azt is lehet írni költségként. Ez az egykulcsos adó előtt is így volt, és amíg nincs egy olyan kormány, aki ennek utána megy, így is marad.


Egyébként ahhoz mit szólsz, hogy a Fidesz megemelte a kamatadót az MSZP-s 20%-ról 22%-ra, vagy éppen az osztalékra a korábbi SZJA fizetési kötelezettség mellett még 14%-nyi EHO-t is meg kell fizetni, tehát a vállalkozónak még inkább nem érdeke kivenni pénzt a vállalkozásból ilyen módon, hanem inkább a házfelújítást telephelybővítési költségként elszámolva tud palotát építeni.


De téged nem ezek a dolgok zavarnak, hanem a 150 ezer forint nettót kereső ún. gazdagok... Én azt javaslom, hogy inkább tanulj valamit, hogy munkahelyet válthass és magasabb legyen a fizetésed, és örülj, hogy egykulcsos SZJA van.

2014. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!