Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami a Fidesz közeli oligarcha-...

Ami a Fidesz közeli oligarcha- nagyvállalkozóknak jó lehet, hogyan lenne az jó a lakosság nagy részét kitevő alkalmazottaknak, avagy kinek jó az egykulcsos adóztatás?

Figyelt kérdés

A legújabb felmérések szerint a lakosság 2/3-a nettó, 95-125 ezer Forintot visz haza.Hogyan is van ez?

Azt hiszem a kedves választóknak nem ártana felébredni,mert

a "Nagy átverés" cimű film elé ültettek bennünket.


2014. márc. 16. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez álkérdés. Aki gondolkodik, ezt pontosan tudja, aki pedig fanatikus hívő, annak megmondják, mit tegyen. Vannak ennél jóval nagyobb "átverések" is, azt is "élvezi" a lakosság többsége. Ha nem így lenne, már tettek volna ellene.
2014. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy leírtad; az elmúlt 4 év alatt (megjegyzem ez megy a rendszerváltás óta, de szerintem most megy a legpofátlanabb módon/mértékben) a fideszesek, a családjuk, a haverjaik, meg az egész slepp megszedte magát, a friss diplomás, de osztani, szorozni nem tudó huszonéveseket betolták vezető pozícióba, ha nem is felső vezetőibe, de elég magas helyre, tönkre téve, vagy legalább hátráltatva rengeteg hivatal, minisztérium, vagy akármi működését és sorolhatnám még, hogy mi is történt csak itt a környéken, ahol élek, pláne még az országban.
2014. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagy tévedés. Ez az a kérdés amit gondosan kerülnek,és ha rákérdeznek akkor "bagaterizálni" próbálják. Ez nagyon fontos kérdés,mert a dolgozó réteget amiért a Fidesz "annyit megtesz" ez teljesen leradírozza anyagilag.Persze ez ugyanaz mint rezsiküzdelem. Az jár vele igazán jól aki sokat fogyaszt,de erre az emberek nem is gondolnak. Na kedves válaszoló, ezért átverés ez az egész.A kisfogysztó,és kiskeresetű bele sem gondol,ami e mögött van Az egész Fideszi gondolkodásmódnak ez éppen a lényege.

Lehetőleg ne fogyassz,akkor nem kell félned hogy nem tudod kifizetni,aki meg fogyaszt az ugyan annyit fizet,mint aki nem fogyszthat,/mert nem teheti meg/. Ördögi dolog ez.

2014. márc. 16. 14:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Válaszom az 1.-nek szólt. A 2.-al egyetértek.
2014. márc. 16. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. te az MSZP közeli oligarcha nagyvállalkozók fizetett csahosa vagy, ez nyilvánvaló és nagyon fáj, hogy el lettél te is és gazdáid is űzve a konctól.


Nekem a Gyurcsány kormány többkulcsos adója volt igen húsbavágó 2006-ban, emelték a bruttó fizetésemet és csökkent az adó miatt a nettó fizetésem

2014. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok senki csatlósa.A Fideszre szavaztam,de nem tudok támogatni egykulcsos teljesen antiszociális adórendszert.

Ez elképzelhetetlen Európában,hogy ugyanolyan sávban adózzam mint Csányi Sándor,vagy mint Orbán Viktor. Miféle "banánköztársaságot" alapított a Fidesz?

Tudod hol volt ilyen:a legsötétebb afrikai diktatúrákban.

Mobotu-Sese-Seko,Bokassa,Duvalier..stb gondolom ilyen,és ehhez hasonló helyeken akkoriban.

2014. márc. 16. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:

A Te fizetésed bruttó 200 ezer forint, így 32 ezer forintot adózol.


A főnöködé bruttó 500 ezer forint így 80 ezer forintot adózik. Miért lenne az igazságosabb, ha a főnököd, akinek nagyobb a felelőssége is 100-120 ezer forintot adózna?


Miért nem próbálsz meg fejlődni és magasabb bért kiharcolni magadnak, hogy élvezhesd az egykulcsos adó pozitív hatását?

2014. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha fejődöm az azt jelentheti,hogy felajánlották a vállalkozási jogviszonyt,az eddigivel/alkalmazotti/ szemben. Ez csak akkor éri meg ,hogy a számlázandó összegem minimum 300-350 ezer alatt nincs. Ha ez alá megy megint ugyanott vagyok,hogy a kivétem ha megélni akarok ugyan annyi mint most 120 ezer körül van.Ez egyszerüen igazságtalan,hogy függetlenül a jövedelemtől mindenki egy sávban adózik. Ez Németországban teljesen elképzelhetetlen lenne,mert ott aki sokat keres az nagyon sokat adózik is, Ettől ingyenesek az autópályák,ragyognak a kórházak,az utcák,és nam lehet tudni,hogy melyik házban ki lakik,mert minden egyformán magas színvonalon él.... Itt nálunk egyszerüen senki,a vezetőket beleértve nem akarnak rendes adót befizetni,és a kormány most teljesen nyiltan az egykulcsos adóztatással a nem fizetők oldalára állt.Aki normálisan átlagosan keres,/95-130 ezer/ nettó egyszerüen lehetetlenül adózik a magasabb jövedelműek meg

nincsenek arra kényszerítve,hogy nagyobb mértékben járuljanak hozzá az ország dolgaihoz.Itt nem arról van szó,hogy nem akar valaki többet keresni,ne csináljunk már úgy mintha nem értenénk a kérdést?! Nem németül tettem én fel.De feltehetem úgy is.

2014. márc. 16. 17:07
 9/14 anonim ***** válasza:

"Itt nálunk egyszerüen senki,a vezetőket beleértve nem akarnak rendes adót befizetni,és a kormány most teljesen nyiltan az egykulcsos adóztatással a nem fizetők oldalára állt."


Én meg erre azt mondom, hogy hazugság. Többkulcsos adónál, aki magasabb kulccsal adózna - 2012 előtt 150 ezer forint nettó fizetés felett, ami nem magas fizetés - inkább fog adót csalni, hiszen többet nyer vele.


Egyébként, ha annyira megy a német, miért nem helyezkedsz el olyan pozícióban, ahol ezt hasznosíthatod? Azért egy folyékony, szakmai nyelvismerettel lehet találni olyan állást, ahol 160 ezer a fizetés, értsd gazdag valaki, hiszen nyert 2 ezer forintot az egykulcsos adóval, amire azt mondod, hogy el kell venni tőle.

2014. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem akarlak elkeseríteni. Most egy fél éve csökkentették nálunk fizetéseket . Személy szerint nekem Btto 200 ezerről 150 ezerre,de másnak is. Miről beszélnek itt reálbérnövekedésről. Rengeteg cégnél csökkenő bérek vannak,vagy zsebbe kapnak a különbözetet,mert nem akarják a bejelentett bérek utáni adóvonzatot a cégek befizetni.

Nem egyedi ami nálunk volt másnál is hallok ilyeneket. Persze hivatalosan ilyen nincs mert ezt nem tudja a fityesz kommunikálni rendesen,és nem illik bele a trendbe,amit Orbán bedumált az embereknek.

2014. márc. 16. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!