Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon megvalósulhat az a...

Vajon megvalósulhat az a forgatókönyv, miszerint a Jobbik ugyan nem fog nyerni, de mégis jelentős befolyással lesznek a politikára?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy valószínűleg megint a fityisz fog nyerni, de közel sem olyan nagy többséggel, hogy erős kormánypárt lehessen. A Jobbiknak ha van egy kis esze, akkor nem lép velük koalícióra, viszont én abban bízom, hogy a fityisz épp annyi szavazatot szerez, hogy önállóan képtelen legyen kormányozni, és rákényszerüljön arra, hogy a Jobbiknak is tetsző törvényeket alkosson, ha meg akarja őket szavaztatni az országgyűléssel. Magyarul a farok csóválja a kutyát esetre gondolok, mint anno, amikor a maroknyi szadesz irányította a kormányzó maszopot. Mi a véleményetek erről? Mégsem biztos, hogy olyan rossz lenne, ha a fidesz nyerne, mert hiába nyernének, valójában ők lennének a legnagyobb vesztesek :)

2014. márc. 17. 03:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem lesz meg a Fidesz 2/3-ad akkor bármi lehetsèges. Kivève koalìciò az mind2 párttòl sok szavazatot vinne el, egyiknek sem èrtelmes opciò.
2014. márc. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Simán lehet ilyen. De a Jobbiknak nagyon kell mozgósítani. Ugyanis az emberek feledékenyek, és nem emlékeznek vissza az mszp-s 8 évre, amikor megduplázták az államadósságot (amit még 100 év múlva sem tudunk visszafizetni), a sok mszp-s politikusbűnöző sem érdekli őket (Zuschlag, Simon, Nokia-dobozok, stb. stb.).


Ha a Jobbik belehúz, és megelőzi a baloldali választási összefogást, akkor simán lehet egy olyan pozícióban, hogy egy 2/3-os törvénynél a fidesznek szüksége lesz a Jobbikra.

2014. márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%

A szélsőséges pártok nagyon kevés új támogatót tudnak bevonni.

Ugyan honnan venne el a jobbik szavazókat???? Ne hülyíts már.

2014. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3: Mondjuk a bizonytalanok közül?
2014. márc. 17. 07:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez volna a legjobb. A legtöbb Fideszes is azt akarja, hogy a Jobbik ne nyerjen, de a Fidesz 2/3 se legyen. Attól, hogy valaki Fideszes, még nem tetszik neki minden amit tesznek.
2014. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Annyira túl van értékelve ez a 2/3-ad. Nincs már szüksége a Fidesznek 2/3-ra. Elég a kormányzóképes 51%, az meg nem kérdés. Véghez vittek már mindent amire 2/3-al szükségük volt. Én Fideszes vagyok de a Jobbik bizonyos irányzataival is egyet értek. Egy ideális világban konstruktív ellenzékként működnének együtt (4 év alatt egyedül a Jobbik mutatott konstruktivitásra mutató jeleket) de ez még nem most lesz.
2014. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 MolotovPunk ***** válasza:

Felejtsd el azt,hogy Jobbik második erő lesz.Amit kinézek belőlük maximum az,hogy jelentősen erős 15%os harmadik erő lesz.Én melósok között dolgozom nap,mint nap egy pékműhelyben,de a melósok többsége úgy szidja a fideszt,mint még soha.

Nem felejti el a melós a trafikmutyit sem,meg az egy kulcsos adórendszert sem,sőt a felesleges stadion építéseket sem és az adójóváírások és magánnyugdíj pénzek elvételét sem.

A jobbik pedig,ha koalícióra lép a fidesszel,akkor valószínűleg pár év múlva lesz egy olyan főcím,hogy (voltegyszeregyJobbik.)

Ha erősek akarnak maradni,akkor jobb,ha fid nélkül indulnak.

2014. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Melóséknak üzenem hogy az egy kulcsos adóval ő is jól járt és a magánnyugdíja sem lett ellopva, csak "áthelyezve". Meg melósék csak ne nagyon politizáljanak ha nem értenek hozzá.
2014. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MolotovPunk ***** válasza:

Az egy kulcsos adórendszerrel gazdagok jártak a legjobban.Nem véletlenül törölték el szinte minden országban az egy kulcsos adórendszert,miután rájöttek,hogy sz-rt sem ér az egész.Nyugati országokban vissza állították a több kulcsosat,mellesleg szlovákiában is.Akinek több pénze,van az igenis adózzon többet.Másik dolog:(Magán nyugdíj megtakarítás át lett helyezve,amit sosem kapsz kézbe már.)nagy áthelyezés.:D

Nem tudom ember mi lehet a végzettséged,de igen buta,vagy tájékozatlan lehetsz.Bocs,vagy simán csőlátó viktor fan.

2014. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pénzügyi diplomám van melóskám. Esküszöm nem tartom magam különbnek, se jobbnak se semminek a 'melósoknál" de ilyenkor nehéz nem így gondolni. Nem is fogok veled vitatkozni, maradj meg abban a kis szoci világodban ahol azért mert arra szereztél tudást hogy hajnalban zsemléket süss 120-ért neked kevesebbet kell adóznod. Én nem azért tanultam drága pénzért, voltam csóró és néztem ahogy a "melós" ismerősök már keresik pénzt hogy később ezért többet fizessek és hogy te igazságban érezd magad. Egyébként elárulom neked, valószínűleg 2-3x annyi adót fizetek mint te, még ezzel a baromi igazságtalan egy kulccsal is ;) A kis nyugdíjadnak meg olvass utána, te áldozat.
2014. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!