Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a szélsőség...

Miért van az, hogy a szélsőséges jobboldali pártok támogatói általában sokkal műveletlenek? És aki műveletlen, és/vagy buta az nem arra szavaz aki értelmes, értelmiségi?

Figyelt kérdés
Miért merül fel a szélsőséges szavazókban, hogy az erőszak megoldás, mikor a történelemben már annyi ellenpélda van?
2014. márc. 25. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Mivel már régen kaptam nulla százalékot, leírom a véleményem:

Mert aki tanulatlan, általában szegényebb, ezek az emberek azok, akiket igazán érint a politika és főként negatívan, ezek az emberek azok, akik ténylegesen találkoznak a cigánysággal, mert nem a kamerával őrzött kacsalábon forgó palotába járnak a cigányok lopni. Ezek az emberek kilátástalanok, ha valóban van demagógia a jobbik részéről (nem modntad ki, de gondolom rájuk gondoltál) akkor ők hamarabb bedőlnek nekik. Valamiért úgy érzem a kérdésedre a választ nem lehet megválszaolni, ezt csak érezni lehet. Egyébként a buta szó eléggé sértő a jobbikosokra nézve, mert az az öreg mami vagy papa aki a fidesz és vagy a baloldali gyűléseken sikoltozik, tapsol, mint valami elmebeteg na ők a buták és onnan már nicns lentebb.

2014. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok szélsőjobbos, de az állításodat minden közvélemény kutatás megcáfolja. Éppenséggel pont a baloldalt támogatja a legkevesebb értelmiségi.
2014. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert aki műveltebb, tájékozottabb, azt nem lehet a hülyeségeikkel megvezetni.
2014. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így lenne, akkor az írásodból ítélve te is szélsőjobboldali szavazó lennél.
2014. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszak, pontosan milyen területen?


Nem műveletlenebbek, csak másabbak, máshogy gondolkodnak, rosszabb környéken élnek.

Mondjuk egy borsodi állandóan azon aggódik, hogy hazaér-e a neje a munkából este, nehogy belekössenek a svédek.

Az ilyen dolgok megváltoztatják az embert, lehet 8 diplomája is az embernek.

2014. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik a kérdező sem a cigánysor mellől jött.
2014. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak az általánosítást , borsodi vagyok és olyan helyen lakom (Miskolchoz közel autópályán egy jólmenő kertvárosban) ahol gyakorlatilag zéró a kissebbség , jóval kiemelkedik a környéken az életszínvonal az országos átlagból és határozottan kijelenthetem , hogy utcában közel nulla a Jobbikos , így igen van benne valami amit a kérdező mond.
2014. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Én lennék a 2. válaszoló. Leírtam egy matematikai tényt. Ezen mit lehet lepontozni? :D
2014. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a megfogalmazásban nem igaz, hogy a Jobbik támogatói műveletlenek, valóban sok köztük az egyetemista, de ugyanez a kutatás lebontotta ám szakokra is, ami sokmindent megmagyaráz.


A Jobbiknak két fő bázisa van, a bölcsészkarok és a mérnöki szakok. Jellemzően tehát okos emberek, de azért sikerül mégis becumizni a sok hülyeséget, mert a társadalomtudományokhoz nem igazán értenek, a közgazdaságtanhoz érzelmi alapon állnak, a jogrendszert sem tudják a helyén kezelni a társadalomban stb.


A közgazdász-szakokon ezzel szemben főleg balosok a hallgatók ugyanezen felmérés szerint, jogon pedig nagy arányban fideszesek.


Összességében viszont az egyetemisták körében valóban a Jobbik a legnagyobb párt (és az LMP a második...), szóval a kérdés ennél összetettebb.


Arról, hogy az igazán ostoba emberek körében hogy oszlanak meg a pártpreferenciák, nem találkoztam még kutatással, de ide sorolnám a kurucinfós ősember jobbikosokat, a nyugdíjas Gyurcsány-fanokat illetve a sósavval locsolgató fideszes nyugdíjasokat is.

2014. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kérlek ne személyeskedjetek. Teljesen mindegy honnan jöttem. És elnézést az általánosításért de ennél kevésbé aligha tudtam volna.
2014. márc. 25. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!