Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az is kampánycsendsértés...

EagleHUN kérdése:

Az is kampánycsendsértés lenne, ha hangosan zenét hallgatok vasárnap nyitott ablaknál?

Figyelt kérdés

Az ablakom kb 80 méterre van egy nagyváros fő szavazókörének bejáratától, és arrafelé néz.

És Vasárnap "Hungarista" zenéket kívánok hallgatni, mint Kormorán, Szkítia, Kárpátia... XD

Akkor nem tehetem meg vagy most mi van?



2014. ápr. 3. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Te tudod mi az a kampány?
2014. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy ezzel maximum csak "utalok" bizonyos pártokra, mert így konkrét nevek nem hangzanak el a zeneszámokban.
2014. ápr. 3. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, nyugodtan. És lehetőleg mielőtt elmennél szavazni!
2014. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerzői jogot sértenél, nem kampánycsendet. Az Artisjust büntethetne ezért, na meg a rendőrség csendháborításért. :)

Ráadásul a lakóközösséged nagyon örülne ennek, és minden bizonnyal teljesen hatástalan lenne. Komolyan gondolod, hogy valaki elindul választani, megy az úton az van a fejében, hogy az LMP-re, MSZP-re, netán a Fideszre, vagy akármire szavazna, meghallja a muzsikádat, és egyből jön neki a megvilágosodás, hogy neki a Jobbikra kell szavaznia? Szerintem épp ellenkezőleg! Az jönne le mindenkinek, hogy ezek a jobbikosok mennyire kőbunkók, hogy ilyen nagy ricsajt csinálnak, szóval ez inkább "önlejárató kampány" lenne, de csináld csak! :)

2014. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Tudtad hogy megszűnt a kampánycsend????
2014. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mindentől függetlenül jobb lenne, ha nem csinálnád, tényleg semmi jó nem sül ki az ilyenekből.
2014. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Tudtad hogy megszűnt a kampánycsend????"


Az előtted hozzászóló által megosztott cikkből kiderül hogy nem teljesen! (Én is ezt olvastam csak máshol.)

Szóval 150 méteren belül elvileg van, de pl a plakátokat kint hagyhatják.

2014. ápr. 4. 12:57
 9/11 A kérdező kommentje:

"Szerzői jogot sértenél, nem kampánycsendet. Az Artisjust büntethetne ezért, na meg a rendőrség csendháborításért. :)

Ráadásul a lakóközösséged..."


4-es ha nem tudnád a csend háborítás már jó pár éve megszűnt! Bejelenteni be tudod a rendőrségnek, még talán párszor ki is mennek az illetőhöz, hogy halkítson vagy kapcsolja ki, de büntetni már nem büntethetik tudtommal.


Szerzői jogot hol sért az ha te a saját magánterületeden zenét hallgatsz, és nincs a magánterületeden (meghívott) "tömeg" akinek játszod. Az hogy kimegy a hang a magánterületről az egy dolog. Ennyi erővel bezárhatják az összes szórakozóhelyet csak mert kihallatszik a zene és olyanok is hallják akik nem akartak bemenni, csak arra jártak!


Továbbá bírósági végzés nélkül magánterületre be nem léphetnek, még a hatóságok sem (A rendőr is csak akkor ha öngyilkosság, gyilkosság vagy más súlyos bűncselekmény forog fenn.) Az artisjus-ról nem is beszélve. A bírósági végzéshez(házkutatás, lefoglalás stb...) meg egyrészt erős bizonyítékokkal alátámasztott gyanú kell, másrészt idő!


Ennek ellenére elállok a dologtól, csak mert valóban lehetnének olyanok is akik emiatt negatív irányba döntenének.

Vagyis amennyi haszna lenne, akár ugyanannyi kárt is okozhatna ilyen szempontból.


Szóval fogok vasárnap zenét hallgatni, de csak normális hangerővel a saját szórakoztatásomra. :)


A szomszédokra meg ívben....

2014. ápr. 4. 13:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A csendháborítás úgy szűnt meg, hogy már nem este tíztől mit tudom én reggel nyolcig hívhatod a rendőrt, ha zajongás van, mint régen, hanem bármikor, ha úgy érzed, hogy szükségtelenül és indokolatlan mértékben zavarnak zajjal, zenével stb.
2014. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!