Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 18 éves gyerek indulhat...

18 éves gyerek indulhat polgármesternek?

Figyelt kérdés
Gimibe 11.-es, amúgy 4-5 tanuló, de még érettségije sincs. Most hallottam, hogy ha lemond a jelenlegi polgármester, indulni akar a gyerek. Amúgy toppon van a jogba, a politikába, de nem korai? Amúgy nem fogják szerintem megválasztani, nem ismerik elegen. Csak én úgy félig-meddig haver vagyok vele, és most mondták, hogy úgy hallották. Ez lehetséges?
2014. ápr. 3. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
aki betöltötte a 18 .életévét indulhat az adott település a polgármester választáson, amennyiben a választási törvény önkormányzati választási részében taglaltaknak megfelel.
2014. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Indulhat. A jelöltség feltételei a nagykorúság, a magyarországi lakcím és az elegendő ajánlás összegyűjtése.
2014. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is indult egy 19 éves végzős. Nem nyerte meg, nem vették elég komolyan. Sok embert ( pl. anno engem is ) elítélnek a kora miatt, hogy te még fiatal vagy, nem érthetsz a politikához. Meg van az esélye ( elég nagy ), hogy még jobban ért hozzá, de mivel fiatal, nem választják meg. Bár az igazat megvallva én is szívesebben látnék egy tapasztaltabb hozzá értő személyt ott, mint egy 8 általánossal rendelkező gyereket ( mert ugye amíg nincs meg az érettségi, a 8 általános a legmagasabb addigi végzettsége ).
2014. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért ne indulhatna?
2014. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!