Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény kutatás 1000...

Közvélemény kutatás 1000 ember alapján több millióra hogyan?

Figyelt kérdés
megkérdeznek véletlenszerűen 1000 embert hogy kire szavazna, de mi alapján számolják ki így több millió emberre nézve? miért törvényszerű az, hogy 1000 ember vélemènye tükrözheti/megközelítheti a többi millió ember vélemènyét? még a kedvencem az hozzá amikor odaírják hogy +/- 3,2(két tized!!!!) eltérés lehet....
2014. ápr. 4. 08:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

“Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam."


Sir Winston Churchill

2014. ápr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
najah,de tegyük fel hogy nem hamisítják..:)
2014. ápr. 4. 08:49
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A tévék nézettségét is így mérik, 1-2 ezer ember alapján. Éves szinten komoly milliárdok múlna ezen a reklámdíjak miatt.
2014. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

" de emberek gondolkodàsmódját szerintem nem, max. tippelni"


Akkor beléd is kár volt a tananyag, ha ilyet hiszel.


Minden statisztika alapja a mérendő csoportok részvételi hajlandósága. A 2009-es EP-választásokon mennyi is volt a részvételi arány, valami 36% és már az is jóval túl volt a várt arányon?


A Jobbikot azért mérték túl, mert akkor még egy párton kívüli, idegen mikropártocska volt, ill. a fent említett dolog miatt.


Aztán hirtelen a 2010-es választásokon máris elég korrekt becslések születtek, 7-ből 3 intézet helyesen tippelte meg az eredményüket, a másik 4 5%-n belül maradt. Ez is hiteltelen akkor?


Ogy. választást EP-választáshoz hasonlítani annyi értelme van, mint azt mondani, hogy a baloldal tarolni fog vasárnap, mert az utolsó időközin Salgótarjánban ők nyertek valami 250 szavazattal.

2014. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha a szavazás megkezdése előtt egy órával megkérdeznék az összes szavazásra jogosultat, mennyire lenne pontos az előrejelzés?
2014. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#14

van pár ellentmondás abban amit írtál.


1) mi az, hogy csak mikropártocska volt? az 1000 megkérdezett volt ott is az alap, mint mindig

2) részvételi hajlandóság az alap? és azt honnan tudják előre?mivel állításod szerint ez szükséges a számításokhoz.

ha az àltalad említettek lettek volna a problémák hogy annyival alulmérték őket az EP választáson, akkor meg mi alapján szàmoltak?

2014. ápr. 4. 09:24
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nagyon egyszerű, mintavételnek hívják a dolgot


mint ahogy a levesről sem úgy állapítod meg, hogy sótlan, hogy az egész levest megeszed, hanem, hogy először megkóstolod

2014. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

EP választás előtt egy héttel 4%-ra mérték a Jobbikot és 14% lett.

OGY vàlasztáson 8-10%-ra tettèk őket, ès 16,60% lett.


Azért ez nagy eltèrés szerintem

2014. ápr. 4. 09:36
 19/23 anonim ***** válasza:

"1) mi az, hogy csak mikropártocska volt? az 1000 megkérdezett volt ott is az alap, mint mindig"


Te miről beszélsz? Én a Jobbikról és a 2009-es politikai súlyukról. Akkor egy Parlamenten kívüli, pusztán az akkor még igen meglepőnek számító stílusú kurucinfóról meg a mindenkit kiirtani akaró nyilatkoztaikról voltak ismertek. Ők voltak a senki által nem várt és ismert fekete ló, aki végül az elvárásokon felül teljesített, részben azért, mert az akkoris kőkemény és hű keménymagjukon kívül úgy az egész ország lesz.rta azt a választást.


Gondolom nem élted meg választóként és ezért nem emlékszel, de még a visszakérdezéseid stílusa alapján azt a feltételezett pénzügyes képzést és a stat. óra létét is kétségbe tudom vonni. Vagy egyszerűen valami ZSKF-es színvonalú helyről van szó, az meg rosszabb, mint a wikipedia.


A részvételi hajlandóság előrejelezhető, ezen végképp nem tudom mit nem lehet érteni. Megkérdezik, hogy tervez-e szavazni és megnézik az Igenek számát.


Tetszőleges választásnál, szavazásnál minél kisebb a részvétel, annál nagyobb a "szélsőséges" opció(k) sikerének az esélye. Ld. a szóban forgó EP-választás, a 2004-es népszavazás sikertelensége és hasonlók.

2014. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

EP választásokon nem százalékbecslést készítettek, hanem mandátumbecslést...0-1-re tippelték őket és 3 lett.


O.gy. választásokon a 8-10% becslés nettó kamu, ezek voltak a becslések: [link]


A Medián, a Századvég és a Gallup helyesen tippelt, ketten konkrétan telibe trafálták. A Nézőpont, a Szonda-Ipsos, a Foresense és a Tárki 11-13%-t várt és benézték.

2014. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!