Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény kutatás 1000...

Közvélemény kutatás 1000 ember alapján több millióra hogyan?

Figyelt kérdés
megkérdeznek véletlenszerűen 1000 embert hogy kire szavazna, de mi alapján számolják ki így több millió emberre nézve? miért törvényszerű az, hogy 1000 ember vélemènye tükrözheti/megközelítheti a többi millió ember vélemènyét? még a kedvencem az hozzá amikor odaírják hogy +/- 3,2(két tized!!!!) eltérés lehet....
2014. ápr. 4. 08:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"OGY vàlasztáson 8-10%-ra tettèk őket, ès 16,60% lett. " Direkt megnéztem a közveleménykutatásokat, és 2010 márciusában és ápriliásban a nagy közvéleménykutatók adataiból átlagot számoltam, és 14,5%-ra becsülték a Jobbikot, ami szerintem egész jó becslés ahhoz képest, hogy 16,6%-t kaptak. Nem tudom, hogy mit néztél, de egyik közvélemény kutató sem mért 8-10%-t a Jobbiknak két hónappal a választások előtt. Igaz, hogy fél évvel a választás előtt még voltak ilyen adatok, dehát erősödött is a jobbik.

[link]

2014. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Választáskutatás nélkül hatalmas sötétben tapogatózás lenne, nem értem miért akadsz ki a +- 3 százalékon.
2014. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Na, a kérdező vajon még mindig nevet a közvéleménykutatókon, amikor konkrétan az történt, amit mondtak, hogy történni fog?
2014. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!