Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik és támogatóik felfogj...

A Jobbik és támogatóik felfogják, hogy a többi párt azért foglalkozik tizedannyit a programjukkal, mint ők, mert az egy kb. semmire se jó szöveganyag?

Figyelt kérdés

Egy politológustól olvastam, hogy a politikai programok megléte egy rossz és félrevezető ötlet, mert a köznapi szavazókban a szakértelem tévhitét keltik (erre hajt tudatosan a Jobbik), ám tényleges munkára pont annyira jók, mint egy óvodás lovacskás színező.


Ennek ellenére az online fanok úgy hordozzák körbe a programjuk létezését, mint a Szent Jobbot és várják, hogy mindenki térde zuhanjon előtte. Miért?


Nem értik meg, hogy ez szakmai munka alapjaként egy nullának se nevezhető valami, akármelyik pártról van szó? Szakmai munkához területenként 1-2000 oldalas elemzések, tanulmányok kellenek, nem 5-6 bekezdés.


A hétköznapi szavazóknak meg bemesélni, hogy "Na, ha elolvasod ezt az 50 oldalt, akkor te egyszerre válsz közgazdásszá, szociológussá, erőforrásmenedzserré, bíróvá és még kisnyúllá is" nettó megvezetése az embereknek.



2014. ápr. 5. 13:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10, látom nem sikerült megérteni a lényeget.


Nyilván senki nem olvasná el a 2000 oldalas elemzéseket, csak azok, akiknek szól. Ez így helyes. Egy kőműves ne gondolja magát társadalomtudósnak vagy erdőmérnöknek.


Akkor se, ha az egész ország gazdaságát zanzásítják 50 oldalba.


A politikai programok feleslegesek és abban a formában, amiben a Jobbik hivatkozik rá, konkrét megvezetése a szavazóknak.


El lehet hitetni egy kőművessel, hogy ő ért a bevándorláshoz, de nem ért. PhD-s szakirányú diplomával rendelkező szakemberek értenek, azokból meg témánként van az országban 100-200. Nekik kell érteniük a dolgot, nem a 8 millió választónak.


Ennyire nem fogjátok fel mit mondok?

2014. ápr. 5. 13:29
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, láthatod hogy a Jobbiknak sikerült vallás szintre fejlesztenie a követői hitét (mint Orbánnak), ezért érdemi vitát nem folytathatsz. Felfogják hogy a vallásuk ellen vagy, ezért anyádat szidják, a génállományod, de érvet nem hallhatsz.
2014. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

"Egy politológustól olvastam, hogy a politikai programok megléte egy rossz és félrevezető ötlet, mert a köznapi szavazókban a szakértelem tévhitét keltik"


Kedves öcsém!


Te most kb ezt mondtad: Rengeteg ember szed algoflexet, hisz egy orvos azt mondta, hogy az algoflex rossz, tehát ezek ostobák.

Nem támasztod alá észérvekkel miért rossz, azért rossz, mert valaki azt mondta.

Egyébként tudod, hogy ma Magyarországon az emberek több mint 95% -a azért szed valamilyen gyógyszert mert az orvos ezt írta fel?

Tisztában sincs annak hatásaival, mellék, vagy károsító hatásaival, ha egy földi halandó megkérdi miért és mire szeded ezt, azt válaszolja, mert az orvos ezt írta fel.

Épp ebbe a hibába estél te is.


Üdv, egy farmakológus.

2014. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, hihetetlenül optimista vagy, hogy értelmes választ vársz a hívektől. Egy betonfal előbb felfogja, miről beszélsz, mint az itt válaszoló jobbikos szavazók.
2014. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Amikor elfogynak az érvek jönnek a 13-hoz hasonlók.


Kérdező, te vagy egy kicsit csavarban.

Most akkor szerinted mit kéne csinálni?

Honnan lehetne megállítani hogy melyik párt jó nekem?

Meg mi ez a kőműves példa?

A kőműves nem tudja a részleteket, de annyit ő is tudhat hogy nagy vonalakban mit akar a pártja.

Ha nekem azt mondják hogy leállítjuk, illetve rendszabályozzuk a bevándorlást, valamint annak támogatását, akkor tudom hogy ezekkel az emberekkel én egy állásponton vagyok. Pedig ez csak 1 mondat volt, de a lényeg benne van.

Aztán hogy ezt szakmailag majd hogyan kivitelezik, az már a Phd-sek dolga lesz.


Ha valaki nem tud vezetni, beül a taxiba és átakar menni a városon, a sofőr elviszi oda ahova akarja, holott az utas nem tudja hogyan kéne a forgalomban lavírozni, mégis eljutnak oda ahova szeretnének.

Az utas elmondja mit szeretne, a taxis meg kivitelezi szakmailag.


Ennyiről szól a program is, elmondják hogy ők milyen szakemberek hogy építenének, én meg majd kiválasztom azt amelyikkel, szeretnék építtetni. Jelenleg a legJobbikkal, akik közül választani lehet.

2014. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk ebben az utolsó (16-os) válaszolónak igaza van. A Jobbikosok többsége tényleg ilyen "kőműves", meg vezetni nem tudó "taxizós", mint amiről ő ír. Elhangzik egy számukra vonzó mondat, nem kérdeznek, hanem hagyják, hogy vegyék őket.
2014. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%
Ti meg primitívek vagytok, a szavakon játszotok, kiforgattok mindent. Ez van ha nincsenek érvek, titeket jellemez.
2014. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

mustass eygetlen hasonló programot az induló pártok programjai közül és akkor lehetne összehasonlítani meg vitázni, értelmesen. Jaaaaa, hogy egyiknek siiiincs programjaaa! Érrtem. Akkor viszont a Jobbik győz, sorry.

ideje lesz!

2014. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, a probléma ott keződik, hogy sok jobbikos egészen konkrétan azt hiszi, hogy csak a Jobbiknak van programja, tehát azt a 2,5 percet sem szánták rá a dologra, hogy megnézzék más pártok honlapját, és "Jéééé, hát nekik is van".


Szóval most úgy képzeld el magad, mintha egy zombifilm főszereplője lennél, és tárgyalni akarnál a zombikkal...


Egyébként teljesen igazad van, szerintem elég lenne egy 2-3 oldalas vázlat a párt főbb elveiről és céljairól, arra jó, hogy eldöntsük, kire szavazunk, de nem kelti megtévesztően a szakmaiság látszatát, mint egy pártprogram.

2014. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Az a szellemi vákuum, ami néhány itt írogató soraiból árad tényleg riasztó...És még vérig vannak sértődve, amikor csípőből lebunkózzák őket, miközben a válaszolók jó fele fel sem fogta a kérdésem jelentését, azért ez elég kemény.


61%, telespammelted a kérdést, de ettől függetlenül is arra kérlellek, hogy menj el egy pszichiáterhez: itt és más kérdésekre adott válaszaidból is ordít, hogy komoly mentális gondjaid vannak. Nem sértegetni akarlak, a külső szemlélő realitását osztom meg veled. Szerezz segítséget, kell neked.


#15: Így van, a taxisofőr dolga az utas elszállítása és az útvonal ismerete. Viszont én a programot és az arra való állandó hivatkozássorozatot inkább ahhoz a vidéki utashoz hasonlítanám, aki térképen kikutatta, hogy pont melyik mellékutca lenne a legkedvezőbb és köti az ebet a karóhoz, hogy ott menjen a taxis, még akkor is, ha azt épp felújítáják, netán szembe egyirányú - azaz nem várható/ismeretlen akadályok lépnek fel.


A programokra való túlzott alapozás a szakemberek alaplépéseit már definiálják, amikhez felsőbb utasításra kötniük kell magukat, ami rossz: egyedül a végcélt kellene kitűzni, úgyis ez a fontos a "felhasználóknak", a szavazóknak, állampolgároknak.


Az, ha a hétköznapi tudatlan és Vona Gábor is meg akarja mondani a társadalomtudósnak, hogy nagy vonalakban hogyan oldja meg az X gondot, az máris behatárolja a lehetőségeit, közben pedig lehet, hogy sokkal jobb megoldási ötlete lehetne amúgy.

2014. ápr. 5. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!