Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy külföldi...

Miért van az hogy külföldi magyarok szavazhatnak csak azért mert megkapták a magyar állampolgárságot? De ugyanakkor fogalmuk nincs arról hogy milyen élet folyik Magyarországon hisz nem itt élnek.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Fidesz logika: nem számít mibe kerül, csak MI győzzünk!
2014. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Azért szavazhatnak, mert ők is magyar állampolgárok, lakhelytől függetlenül, és állampolgári joguk van szavazni!
2014. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt a provokáló kérdést már milliószor megbeszéltük, keress rá itt rá.
2014. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a más országban élő magyarokkal van gondom,de ha soha nem kóstoltam egy bizonyos ételt milyen alapon szavazhatok rá hogy jó vagy akár rossz?
2014. ápr. 5. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért annyira ők sem hülyék, ott is tisztában vannak a dolgokkal ne hogy azt hidd.

Sokan vannak itt is közölük, és írták már hogy ott is erősödik a Jobbik.

2014. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A több mint félmillió polgárból aki állampolgárságot szerzett kb. 40 ezer szavaz. Ez kevesebb, mint 1%. Szerintem bőven megérdemlik az állampolgárságot és a szavazójogot azok után, hogy képesek voltak 90 éven keresztül megőrizni magyarságukat. Ők is tudják, hogy nem csak azért kaptak állampolgárságot, hogy beleszóljanak a politikába. Azért kapták, mert ezzel sokkal erősebb kötődést tudnak kialakítani maguk és hazájuk, Magyarország között. Egyszerűen jobban tudnak aludni akkor, ha tudják, hogy nem kitaszítottak, s van hova tartozniuk. Ezt úgy írom, hogy én még csak nem is a Fideszre, hanem a Jobbikra fogok szavazni.
2014. ápr. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat.Amúgy én is erdélyi magyar vagyok aki megszerezte az állampolgárságot amikor lehetett. de ameddig nem éltem kint fogalmam sem volt az egészről,hogy hogyan lehet itt élni.De jó pár éve amióta itt dolgozom havi 200órát 100.000ért(pedig becsületesen elvégzem a munkámat hisz Erdélyben így tanítottak bennünket)azóta kicsit megváltozott a véleményem.Sajnos nem tudnak elszakadni a 70-80ezres minimálbértől ami eléggé megkeseríti sokak életét.
2014. ápr. 6. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:
eredetileg nem úgy volt, hogy akinek nincs magyar lakcíme, annak nem lesz választójoga az állampolgárság mellé?
2014. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 güris ***** válasza:
Sok a külföldre szakadt hazánkfia.Kint élnek valahol külhonban,ott fizetnek adót és ott építik, azt az országot,és ott szavaznak.De Magyarok maradtak,lélekben.Ez,szép.Tényleg.De elég ahhoz, hogy bármiről is döntsenek egy lélekben közeli, gyakorlatilag távoli ország belügyeiről?Azt senki nem kérdi tőlük, hogy:miért mentetek el?El kellett,vagy el akartak menni.Miért?Szavazni akarnak eme kis országban?Megtehetik,ha akarják ,de ha igazán magyaroknak tartják magukat,kellő tájékozottság után is meggondolják hogy hova is teszik azt az X-et.Kellő komolysággal szavazzanak,ne pedig NEMZETISKEDVE.
2014. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!