Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben különbözik az "érvénytel...

Miben különbözik az "érvénytelen szavazat" és a "nem szavazás"?

Figyelt kérdés
Milyen hatása van a kimenetelre, a statisztikára, politikára, ha az egyik helyett a másikat választja valaki, vagyis mennyiben különbözik a kettő döntés?

2014. ápr. 5. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Konkrétan szerintem, semmi. Én is gondoltam rá, hogy elmegyek egy fsazt rajzolni a szavazólapra, de rájöttem hogy felesleges. Inkább maradj otthon és csinálj valami értelmeset. Majd az "okosok" eldöntik hogy mi legyen nélküled is.
2014. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem kérdeztem, hogy mit csináljak.
2014. ápr. 5. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Akkor a válaszom, SEMMIBEN! Megfelel a válaszom, Főméltóságú Uram?
2014. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas különbség. A nem szavazás azt jelenti, hogy "lesz*rom, döntsön a fejem felett más a sorsomról, megyek tovább bégetve", míg az érvénytelen szavazat azt, hogy "szeretem én a demokráciát, csak a mostani pártválaszték nem tetszik", és a részvételi arányt is javítja. Ha nagyon sokan szavaznak érvénytelenül, az azt mutatja, hogy az emberek a kezükbe akarják venni a dolgokat végre.
2014. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Üzenet mindenkinek, hogy X% szerint NINCS EGY JÓ. Szerintem van értelme az LMP-re szavazni tartózkodás helyett, ha a többi esélyesből nem kérsz, akkor is. Tudom, nem kell megmondanom, de én akkor is szeretném, ha mindenki megértené végre.
2014. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Részemről pihizek itthon, hogy msot ez nem szavazás vagy érvénytelen szavazat? nekem mindegy.
2014. ápr. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy a különbség. Aki nem szavaz az sehol sem számít. Aki érvénytelen szavazatot ad le annak is ott lesz az aláírása a név jegyzékben, hogy megjelent, szavazott. (az titkos, hogy mire, vagy épp érvénytelenül)


És persze vezetve van, hogy hány érvénytelen szavazat volt.

Aki nemi szervet vagy mást rajzol az nem érvénytelen. Érvénytelen akkor lesz ha emellett egyik pártot se jelöli be vagy többet is jelöl.


Ha biztosra akarsz menni, hogy tuti érvénytelen legyen akkor jelölj be több pártot. Üresen beadni veszélyes, mert akkor azt később "bárki" javíthatja a neki tetsző pártra. Jó, nyilván figyelik egymást a szavazat számlálók de akkor is legbiztosabb ha többet is jelölsz, mert úgy teljesen biztosan végérvényesen érvénytelen lesz.

2014. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A statisztikában ki fogja mutatni a válsztoi aktivitást.
2018. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!