Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt ilyen alacsony a...

Miért volt ilyen alacsony a részvétel a 2014-es választáson?

Figyelt kérdés

Most viszonylagosan alacsony. Azt gondoltam magas lesz. Aki változást akart azért, aki pedig a jelenlegit akarta újból, az pedig azért.

Ehhez képest nem volt kiugróan magas a részvétel. Miért?



2014. ápr. 6. 21:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"a nem szavazással elismerték, hogy szerintük a fidesz a legkisebb rossz. ennyi. A fideszre szavaztak."


Te sügér vagy. Ha nemszavazással valóban a Fideszre szavaznának az emberek, akkor a fideszeseknek tök felesleges lenne elmenni szavazni.

Amúgy meg érdekes, nekem a fideszes rokonaim itt gyűlölködnek, hogy miért nem mentem el a Fideszre szavazni, meg hogy miattam fog elveszni az ország, ha Orbánkájuknak nem lesz megint 2/3, stb.


Lehet, hogy mégsem a Fideszre szavaztam a távolmaradásommal?

2014. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#6

Én nem írtam szándékosan a változáshoz, hogy épp melyik párt hozza a változást, nem értem miért emelted ki a Jobbikot és az MSZP-t. Nem csak ezek a pártok voltak, de kétségkívül ez a két fő ellenzék van, amit a jelenlegi feldolgozottság tükröz is. A kérdés politikai pártállástól független akart lenni, engem nem zavar, bármi is legyen egy másik ember politikai véleménye. Joga van hozzá.


-------------------------------------------------------------------

Nekem több órát kellett sorban állni és háromszor mentem el szavazni ráadásul sok kilométerrel arrébb. Azért háromszor, mert mindig nagy volt a sor, ezért nem vártam az első két alkalommal ki a soromat, viszont harmadjára már estefelé volt és újra el kellett mennem, be kellett állnom a sorba, hogy beférjek.

Gyakorlatilag déltől este 8-ig nekem a választásról szólt a nap, de kivártam türelemmel. :)

2014. ápr. 6. 21:43
 13/14 anonim ***** válasza:

"a nem szavazással elismerték, hogy szerintük a fidesz a legkisebb rossz. ennyi. A fideszre szavaztak."


Azzal, hogy nem szavaztam senkire, valóban ezt tettem, nem szavaztam senkire. Az összes párt minimális pozitív fejlődést ígér, súlyos következményekkel. Akkor inkább nem érdekel, köszönöm!


Mind láttuk, mit művelt az MSZP, és a Fidesz az utóbbi években, senki se kíváncsi már rájuk. A Jobbik egy vicc, az LMP pedig annyira nincs sehol, hogy mindenki leszrja mit mondanak...


"Akkor mi a megoldás? Szeretettem várom az ilyen emberektől..."



A megoldás az, hogy nincs megoldás. Akkora változás kellene, amekkorát nem élne túl Magyarország "ekonómiája".

Én úgy vagyok vele, hogy addig kell elhagyni a süllyedő hajót, amíg van csónak. Előbb-utóbb valamelyik majom a parlamentben megnehezíti a külföldi munkavállalást, még ez előtt kell tiplizni innen.


"mert jelenleg akkor tőletek akár diktatúra is lehet. Sőt, ha többi országban is így gondolkoznának, akkor most is kb még rabszolgaság lenne."


Az van. "Demokratikus-diktatúra" Az alacsony részvételi arány bizonyítja. A kisebb pártoknak esélye sincs nyerni, akármit ígérnek, az MSZP és a Fidesz me röhög a markába, ugyanis mindegy mi történik, ők ígyis-úgyis jól járnak. 4-8 évenként váltják egymást, minden ciklusban szarrá keresik magukat, aztán mehet a pihi.

A saját rablód választod meg abban a fülkében.



Nyugodtan lehet fikázni, hogy hurr-durr, milyen hazafi vagyok, meg hasonló szarságok. A helyzet az, hogy a hazafiságból nem lehet kenyeret venni, a pénzből viszont igen. Ugyanúgy szeretem ezt az országot, mint ti, és fáj a szívem, hogy itt kell hagynom, nem a magyarokat utálom, vagy magát az országot, hanem az elcseszett vezetést, az elcseszett médiát, és az elcseszettség szintentartásához pont elegendő birkát, akiket irányít a média.

2014. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Belőletek a "nem szavazókból" az alap matematika is hiányzik, plusz a minimális logika. De ezt lezongoráztuk már 4 évvel ezelőtt is.
2014. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!