Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik csalást kiáltanak...

Azok, akik csalást kiáltanak online fórumokon, hogyan látják ezt kivitelezhetőnek?

Figyelt kérdés
Minden adat egy rakás emberen megy keresztül, ráadásul interneten nyilvános. Milyen módon lehetne csalni?

2014. ápr. 7. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Vannak a szavazóirodák, ahol minden párt küld egy embert ellenőrizni a számlálást. Ezután az összeszámlált szavazatok összegét rögzítik egy gépen, ami beküldi a központi szerverre. Na itt válik ellenőrizhetetlenné a dolog. Ugyanis az adattovábbításkor könnyedén lehet manipulálni az adatokat. A szavazóbiztosok meg vannak győződve a dolog tisztaságáról, közben a központi rendszerben már más adat szerepel. Bármilyen hálózati szakember képes erre.
2014. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam szavazatszámláló, még hetekig tudtam fejből a körzetem adatait, annyiszor írtuk le a számokat. Ezeket bármelyik delegált megnézheti a neten is, egyeztetheti, ha nem azonos az általa ismert számokkal, az nyilván kiderülne, főleg ha tömegesen fordulna ilyen elő. De nincs, én még sose hallottam ilyet!


A neten kint lévő adatok ezek szerint valósak. Innen meg már csak Excel tábla kell, és bárki kiszámíthatja a százalékokat, tehát itt sem lehet torzítani.


Akkor hol lehet?

2014. ápr. 7. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább szavazatok megvétele volt csirkékkel és pörköltekkel, cserébe az embereket fideszes buszokkal vitték őket.
2014. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
volt olyan is, hogy a választókörzetből való elszállítás alatt ki lett cserélve az urna, rendesen hitelesítve, de más tartalommal.
2014. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-esre: És egy ilyet hogy lehet kivitelezni? Egy szavazókörben több urna is van, honnan tudták, hogy pont abban pontosan mennyi lap lesz?


Amúgy a szállítást, ahogy a mozgóurnáknál is több delegált együtt végzi, senki nem maradhat "kettesben" az urnával.

2014. ápr. 7. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
az elektronikus rendszer manipulásásával.
2014. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, hát tudod, ahol van elég pénz, ott van hallgatás is :D kihasználnak ezek mindent.
2014. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!