Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik ki fog heverni egy...

A Jobbik ki fog heverni egy ekkora vereséget?

Figyelt kérdés
Én, mint 2010-ben Jobbik felé hajló, de még nem rájuk szavazó, 2014-re pedig a 4 éves munkájukkal elégedetlen, tegnap végképp csalódtam. Arra számítottam, hogy 3-4 mandátumot elhappolnak, és listán 10-15%-t vernek az MSZP-re. Egy ilyen eredményre lehetett volna építkezni, és 2018-ban esetleg rájuk szavaztam volna. Ehhez képest nem hogy egyéni mandátumot nem tudtak nyerni (bár a végső eredményt nem tudom Gyöngyösön), de még az MSZP is elverte őket 2-3%-al listán. Ez vicc. A szavazóik nem érzik becsapva magukat? Minden választás után azt fogják majd mondani, hogy majd 4 év múlva? Ki lehet heverni egy ilyen vereséget?

2014. ápr. 7. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

A kérdés inkább az, hogy a Fidesz-szavazók kihervernek e még egy kétharmadot. Ugyanis nem az a baj, hogy már megint nyertek, hanem az, hogy már megint kétharmaddal. Magasról lehet nagyot bukni.

Tudod, ha egy párt kormányoz (nem kétharmaddal), vagy egy másik párttal együtt kormányoz, akkor azért lehet még mutogatni az ellenékre is, ha bizonyos dolgok nem úgy jöttek össze, ahogy a várakozások voltak. Kétharmadnál egyetetlen párt esetén más a helyzet. Ha rosszra fordulnak a dolgok, ott mellébeszélésnek helye már nincs, kétharmadból gyorsan lehet lejutni a bejutási küszöb alá is.


Nézzük meg az Mszp-t 2006-ban. Jó, igaz, nem volt kétharmaduk DE, foggal-körömmel ragaszkodtak a hatalomhoz, pedig tudták, hogy elk..rták, de nem érdekelte őket, csak hatalmon legyenek bármi áron. Ha 2006-ban nem talpalnak annyira, kikapnak, de a balhét a Fidez viszi el, és nem ők, 2010-ben pedig már megint ők kormányoztak volna, deha mégsem, akkor most. Az viszont tuti, hogy Fidesz kétharmadra semmi esély nem lett volna.

Most a Fidesz van hasonló helyzetben. A nép zöme bízik bennük, vannak akik csalódtak bennük, elfordultak tőlük, de a korábbi fidesz szavazók zöme még bízik bennük, és az új választási törvényeknek "köszönhetően", amit pont a kétharmadukkal tudtak meghozni, már megint kétharmaduk van, CSAKHOGY! Innen lehet ám bazi nagyot bukni. Ezt a szavazóbázist nem az elégedettség táplálja, hanem a hit és a remény, de ha a következő négy év alatt elér hozzájuk a kiábrándultság érzése és a türelmetlenség, akkor véget ér a játék. Rizikós játékot játszik a Fidesz, minél korlátlanabb a hatalma, úgy száll messze a földi halandók felé a fellegekbe, és minél magasabbról pottyantanak a földi halandókra, annál nagyobb sebességgel fognak majd a végén ők maguk is a földbe csapódni. Egyszer minden jó véget ér.


Te viszont nem semmi májer vagy már. Nem szavazol a Jobbikra, csak akkor, ha nyerésre áll. Mi ebben a logika? Miért nem arra szavazol, aki úgy gondolod, hogy az országod érdekét a legjobban képviselné? Mi ez a taktika, mi értelme?

A Jobbikosokat meg ne féltsd, nem tehetnek mást, mint a Jobbikra szavaznak. Lehetnek akármilyen csalódottak is, a számukra nem létezik alternatíva a Jobbikon kívül. Kiheverik valahogy azt a + 100 000 szavazót hidd el. :)

A választási rendszer meg úgyis fog változni, mindig úgy lesz, ahogy az éppen a legkedvezőbb a Fidesznek. Ha a határon túli magyarokat meg lehetne győzni arról, hogy inkább a Jobbikra szavazzanak, pont ott érne véget a szavazati joguk. :D Ahogy kétharmaddal adtak nekik ilyen jogot, ugyanazzal a kétharmaddal el is vennék tőlük és pofátlanul azt mondanák a baloldalnak, hogy bocsi, tévedtünk, igazatok volt, tényleg nem jó ez, ha magyarországi lakóhellyel nem rendelkező is szavazhat, aztán ennyi. :DD

2014. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó elég jól összefoglalta.
2014. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%

"A Jobbik ki fog heverni egy ekkora vereséget?"

Nemcsak a Jobbik nem fogja, hanem az ország sem.

2014. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A 11. nem foglalt össze sem semmit, csak összehabogott valamit. A Fideszt nem kell félteni a 2/3-al. Megnyugodhatnak a Jobbikosok, újabb eredményes 4 év következik. Az előző is az volt. Tudom, nem láttok a gyűlölettől, ettől még a Fidesz olyan dolgot vitt véghez, amit az eu országai nem hagyhatnak figyelmen kívül.


Nem fogok egy olyan pártra szavazni, amelyik ki akar léptetni minket az unióból. Nem azért, mert imádom az uniót, hanem mert ott kell lennünk ahhoz, hogy meg tudjuk védeni magunkat az uniós pénzvilágban. Meg persze a pénzük is jól jön, és még számtalan dolog, ami hasznos számunkra, a sok bosszúság mellett. Olyan pártot sem szeretnék, amelyik a polgári fegyelmet szigorúbb törvényekkel, csendőrséggel, és más erőszakos módszerekkel szeretné megoldani. A cigány kérdésre nem ez a válasz. Sokkal egyszerűbb letörni a szarvukat, és többé nem ajnározni őket. A kommunizmusban is meghúzták magukat (az egyetlen előnye annak a rendszernek), mert a helyükön kezelték őket. Most is erre lenne szükség. Kimondatlanul, de valami hasonló folyamat zajlik jelenleg. A Jobbik komolytalan, ostoba, kiforratlan elképzelésekkel vagdalózik. Ezeken 4 év parlamenti munka után már bőven túl kellene lenniük.

2014. ápr. 7. 21:41
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem azért, mert imádom az uniót, hanem mert ott kell lennünk ahhoz, hogy meg tudjuk védeni magunkat az uniós pénzvilágban."

Mikor is léptünk be az Unióba? 2004-ben, szóval nem ma. Remekül meg lettünk védve. Törvényes pénzmanipulálással magyarok százezreit hajtották rabszolgasorba, nem kevesen lettek hajléktalanok sem. Jó, ez nem a Fidesz alatt történt (bár simán megtörtént volna, akkoris, ha ők vannak), de az Eu alatt, aminek vezető politikusai szintén felelősek ezért az egészért.


"Meg persze a pénzük is jól jön, és még számtalan dolog, ami hasznos számunkra, a sok bosszúság mellett. "

Milyen pénzük? Befizetünk egyrészt mi is hatalmas összegeket. Az igaz, hogy többet fizetnek vissza, de te láttál már abból egy fillért is? Mert én ugyan nem! Ezeket a pénzeket mind pályázatokra kell költeni. A pályázók meg mindig valakiknek a valakijei, akik többszörös áron megnyerik az elvégzendő melót, majd visszaosztanak egy rakás pénzt azoknak, akik elsimították, hogy ők kapják a melót. Értem én, hogy egy rakás gazember piszok jól jár, de el ne hitesd már velünk, hogy ami érték az eutól kapott pénzből épül, az akárcsak megközelíti is azt az összeget, amit Magyarország befizet. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországnak ez a pénze nem pályázatokból van, (mert ez esetben lexarnám), hanem az én adómból! Hagyjuk már a süketelést! Olyan korrupt az egész pályázati rendszer, amennyire csak lehet, és ebben nem csak Magyarország érintett, hanem az egész Eu, de nem vágom, hogy ha tudjuk valamiről, hogy f0s, akkor miért kell abba nekünk is belelépnünk csak azért, merthogy mások is benne vannak.

Egyébként én sem támogatom az ész nélküli kilépést, de erre a Jobbik amúgyis képtelen, ez csakis népszavazás útján lehetséges, hisz úgy léptünk be. Kétharmaddal sem tudna kilépni a Jobbik. Szóval ez nem érv a Jobbik ellen, ha úgy látják az emberek, hogy jobb maradni (és meglehet, hogy az a kisebbik rossz tényleg), akkor a népszavazáson a kilépés ellen szavaznak és ennyi.


"Olyan pártot sem szeretnék, amelyik a polgári fegyelmet szigorúbb törvényekkel, csendőrséggel, és más erőszakos módszerekkel szeretné megoldani. A cigány kérdésre nem ez a válasz. Sokkal egyszerűbb letörni a szarvukat, és többé nem ajnározni őket."

Rendben van! Melyik ciklusban kezd hozzá a Fidesz ehhez? Most voltak megint 4 évet, hát nem sok minden történt. Szoktam nézni a tolvajkergetőket, akik ugye le is filmezik az eseteket, és vannak területek, ahol ebben a jogállamban fél tucat rendőr sem mer bemenni fényes nappal, mert joggal tartanak attól, hogy megtámadja őket a cigány lakosság. Meg olyan is van, hogy elkapják a tolvajokat, de vagy be sem viszik őket, vagy már másnap elengedik őket. Hadd kérdezzem már még meg tőled (látom, hogy te tapasztalt és tájékozott ember vagy Fidesz-ügyileg), hogy a a bűncselekmények értékhatárának 200e Ft-ról 500e Ft-ra növelése az milyen módon segít a bűnözés visszaszorításában? Ha esetleg nem volna világos a kérdés, akkor részletezem ezt is. Eddig, ha valaki lopott valamit, ami nem volt több 200e Ft-nál, az szabálysértés volt, afelett bűncselekmény. Na, most már a bűnöző ellophat egy 499e forint értékű dolgot, és haja szála sem görbül meg. Hogyan szolgálja ez a rendet, a közbiztonságot? Erre kérlek mindenképp válaszolj, mert nagyon érdekelne és te szemmel láthatóan nagy tudású vagy, aki nem hablatyol itt mindenféle hülyeséget, ahogy pl. az én tájékozatlan, szerény személyem. :)


" Tudom, nem láttok a gyűlölettől, ettől még a Fidesz olyan dolgot vitt véghez, amit az eu országai nem hagyhatnak figyelmen kívül. "

Elmondanám neked, hogy egyáltalán nem gyűlölöm őket. 98,2002,2006, Fideszre szavaztam, és nem bántam meg. Legutóbb és most már nem, nem akartam nekik kétharmadot. Senkinek sem akarok kétharmadot, nekik sem! Nem jó dolog az, mert képesek elszállni a fellegekbe maguktól. Kósa Lajos is megmondta, őtőle ne kérdezzen senki olyat, amire nem tud pozitív választ adni! Komolyan mondom, mintha a Kádár rendszerben valamelyik vezető komcsi mondta volna, de ez most volt a télen. Küldjek róla linket?

2014. ápr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 M.r Frakk ***** válasza:

"MSZP is elverte őket 2-3%-al listán"


Emlékeztetnék mindenkit hogy az Mszp nem egyedül indult!!!! baloldali összefogás néven indultak..... és nem mellesleg a baloldalnak úgy sikerült 25%-ot szerezni hogy vagy 5-en összefogtak a jobbik pedig egyedül van, de visszatérve a témára szerintem a fidesz vesztett elég sokat...... vesztettek 600000 szavazót!!!!! és ez 2018-ra nem csökkenni fog ez a szám hanem nőni! Legalábbis ha a Fidesz nem oldja meg a gazdasági és társadalmi problémákat (márpedig arról mindenkit biztosíthatok hogy nem fogja). A jobbik pedig jelentős növekedést ért el igazán nincs miért szégyenkezniük... és 2018-ra még többen lesznek.... ugyanis a jobbik fő szimpatizánsai ( a 16-17 éves korosztályra gondolok) akkorra már szavazhatnak, sőt a mostani 13-14 éves korosztály is rájuk fog szavazni. A baloldali összefogás meg ahoz képest hogy vannak vagy 5-en siralmas eredményt ért el......

2014. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!