Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az őszödi beszéddel?

Mi a baj az őszödi beszéddel?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a magyarok 99% ez mégis hogyan lepte meg? Teljesen nyílvánvaló volt, hogy nem fognak tudni minden ígéretet beteljesíteni és ezt ők is BELÁTTÁK! Nincs olyan párt, aki nem hazudna annak érdekében (többet-kevesebbet), h megnyerjék a szavazásokat.


A különbség a baloldal meg a Fidesz között csak annyi, hogy a baloldal belátta, h ez nem egy jó út és hogy ez így nem megy tovább. A Fidesz nem ismeri be, de a hülye is látja, h itt valami nincs rendben. Szóval miből ered a felháborodás. Véleményem szerint, ennek egy nagyon erősen elgondolkodtató és persze nem egy kifejezetten pozitív eseménynek kellett volna lennie. Mégsem értem, h mi értelme van most a baloldal és Gyurcsány minden egyes szavába belekötni.


Nagyon szépen kérlek benneteket, értelmesen próbáljatok erre válaszolni. Barátaimmal nagyon szívesen vitatkozom (nem veszekszünk!) a politikáról és próbáljuk egymást megérteni, mindannyian más pártokat favorizálunk. Mégsem tudták nekem elmagyarázni, hogy mégis mi volt az őszödi beszéd hibája és érdekelne, hogy mások pontosan hogyan fogják fel.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 8. 00:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

7, bar en sem vagyok feri, de lehet te ertetted felre. En tegnap meg direkt megint meghallgattam, de o sokkal inkabb azt mondta, h ha mar ennyire elb-sztuk, akkor bele kell szakadni, h ezen javitsunk. Nekem ez sokkal inkabb igy hallatszott, de mondom, 100% nem lehet tudni.

8, de most komolyan. Ha ez neked eddig nem tunt fel, h a politika igy mukodik mindket (ill harom) oldalon, akkor igazan nem tudok hozzaszolni. "Megtortent, ezen most k-rva gyorsan valtoztatni kell".

9, eppen ellenkezoleg. Igyekszem megerteni, h ezt miert kell ezt a beszedet utalni csak azert mert azt mondjak. Attol mert mindenki kopkod ra, attol meg nem lesz rosszabb. Tobb milliard légy eszi a sz-rt... Meg kene tanulni onalloan gondolkodni, fiam. Ha ezek utan tudsz nekem egy komoly ervet mondani, azt meghalalnam. Komolyan nem szepiteni akarok a helyzeten, csak probalom megerteni.

2014. ápr. 8. 09:21
 12/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az emberek nem veszik észre, hogy ugyanazt a száraz kenyeret osztogatja Orbán, csak megkente egy kis vajjal...
2014. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A 7.-nél a pont! A gond az, hogy mindez ráadásul a választás után történt, nem azelőtt! Szerintem nem számoltak azzal, hogy nyernek 2OO6-ban. Visszatartottak statisztikai adatokat a választás előtt, hogy jobb eredményt érjenek el, majd miután megnyerték vették észre, hogy meddig ér a kaka! Nem az öszödi beszéddel magával van baj, hanem Gyurcsány politikájával, aminek a szimbóluma lett az öszödi beszéd. Gyurcsány felelős a magyar gazdaság teljesítményéért a választásokat követően (amihez hozzátett a bankválság), mint ahogyan Orbán felelős a mostani rossz számokért (amik remélem mindannyiunk érdekében hogy tovább javulnak). Nem láttak be semmit. Volt két éve, addig miért nem csinált semmit? Az a mismásolás pedig, hogy ez az egész rendszerváltás utáni politikai osztálynak volt címezve, pedig röhelyes. Hogy szúrsz le valakit, akinek azt nem is kellene hallania? Hazugság hazugságot követett, ez pedig az embereknek nem tetszik. Persze hogy hazudnak a többiek is és ez gusztustalan, csak sokan nem akarják látni. Amikor a pofájukba vágják, akkor viszont kinyílik a bicska a zsebükben. Gyurcsány nem tudott az MSZP-ben asszem 2OO8-ban többséget szerezni, minekután jött Bajnai. Most akkor ez mit jelent, hogy a saját pártja sem hitt neki, vagy pedig hogy ők nem akarnak letérni a kitaposott útról és inkább továbbhazudoznak? Bárhogy legyen is, én emiatt SOHA nem fogok szavazni a Gyurcsányra, vagy az MSZP-re, amíg a Mesterházy és a brigádja van ott.
2014. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sok dologgal egyetértek, amit előttem írtak, de mivel van, ami még nem hangzott el, a felpontozás mellett válaszolok is:


1. Valóban, Gyurcsány nem beismerte, hogy béna volt, csak véletlenül megtudtuk.


2. Minden más politikusról _valószínűsíthetjük_, hogy hazudik. Gyurcsányról ezek után biztosan tudjuk.


3. A beszéd nagy részét utána az újramondásban meg a nyilatkozataiban konkrétan szemrebbenés nélkül letagadta => semmit nem tanult belőle.


4. Valóban, ahogy előttem is írták, nem arra ment ki az egész beszéd, hogy "mostantól másképp kell", hanem arra, hogy "hogyan ússzuk ezt meg?"


5. Mindenki érezte, hogy baj van az országgal. Gyurcsány ezt szemrebbenés nélkül tagadta, kb a mostani "Magyarország jobban teljesít" kampányt csinálta ő is, csak más szavakkal... majd erre jön az őszödi beszéd. Ez enyhén hiteltelenné tette. AZ még mindig egy fokkal jobb talán, ha Orbán őszintén hisz a hülyeségeiben (ezt nem tudjuk), de Gyurcsány úgy kampányolt ezzel, hogy biztosan tudta: hülyít minket.


6. Nem arról van szó egyszerűen, hogy a hibáit ismerte be. (Ha beismerésnek tekintjük a véletlen kiszivárgást), hanem arról, hogy a tökéletes inkompetenciáját ismerte be. Még ha el is fogadjuk, hogy ez emberileg nagyon érett dolog, akkor sem való többé a Parlementbe. Nem hiszem, hogy inkompetens embereket szeretnénk az ország élére, akár tudják ezt magukról, akár nem.


7. Bíróságon se fognak felmenteni, ha bevallom, hogy embert öltem...

2014. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"o sokkal inkabb azt mondta, h ha mar ennyire elb-sztuk, akkor bele kell szakadni, h ezen javitsunk."


Igen, különben NEKIK lőttek. Ez volt mindig is a lényeg, nem az ország sorsa!


"Igyekszem megerteni, h ezt miert kell ezt a beszedet utalni csak azert mert azt mondjak. Attol mert mindenki kopkod ra, attol meg nem lesz rosszabb."


Nézd, az MSZP-t felhatalmazták arra 2002-ben a választók, hogy jobban kormányozzon, mint a Fidesz 1998 és 2002 között. Májusban, zárt körben gyakorlatilag bevallották egymásnak, hogy nemhogy jobban nem kormányoztak, hanem gyakorlatilag semmit nem csináltak négy éven keresztül, csak trükköztek, és bajban vannak a választásokat illetően. Ez az, ami felháborító. Ráadásul a 2006-os választást is úgy nyerték meg, hogy homlokegyenest más intézkedést vezettek be utána, mint amit a kampányukban ígértek.


Igen, Magyarországon ez így megy évek/évtizedek óta, nem újdonság. Azonban az, hogy ennyire tervszerűen zajlik, ennyire tisztában van egy egész párttagság azzal, hogy mi a helyzet, és folyamatosan az emberek képébe hazudnak - ezt már nehezen nyelték le sokan, teljes joggal.


Gyurcsány pedig rátett még egy lapáttal, amikor vallomásként próbálta feltüntetni azt, ami soha nem derült volna ki, hanem kerül a médiához ennek a bizonyos beszédnek néhány részlete.

2014. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogyan szépítjük, hogyan csűrjük, csavarjuk. Az első mondatokban ott a lényeg:


-Hamis, vállalhatatlan ígéreteket tettünk a választási kampányban.

-Eltitkoltuk a választó polgárok elől az előző 4 év kormányzásának gazdasági eredményeit.

-Hazudtunk a magyar választó polgároknak FOLYAMATOSAN.


Kit érdekel mit mond ezután? Hogyan szépíti, hogy csavarja a dolgot? Ne felejtsük el, hogy Feri ezt a beszédet eleve a nagyközönségnek szánta, ki tudja milyen elmebeteg megfontolásból. A lényeg, hogy bevallotta azt, amit a választók fele magától is nagyon jól tudott, csak a pirosaknak volt újdonság.


Az már csak a hab a tortán, hogy ezek után van pofájuk előállni ennek a programnak csúfolt 8 ponttal, amiről ma már a legbutább ember is tudja, hogy vállalhatatlan, ostoba, hazug, választási ígérgetés.

2014. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Attól, mert más csinál valamit, attól még nem lesz legitim az, amit én teszek. Nyilvánvaló és épeszű ember belátja, hogy a politika ilyen de!!! nagy különbség van aközött, hogy van-e társadalmi kontroll, van-e következménye a lebukásnak. Ha nincs, akkor hihetetlen méretekben elburjánzik, ha van, akkor sokkal finomabban és kisebb mértékben teszik ugyanezt. Ez lebukás volt, bevallotta, hogy a hazudtak, tudatosan megtévesztették a választókat, és azért vállalta a miniszterelnökséget, hogy megnyerjék a választást. Abszolút irreveláns, hogy ezt milyen célzattal tette (nevezetesen, hogy "alkossanak valami nagyon". Erről szól a beszéd 70%-a), hazudott, és ez bőven elég. A minimum az lett volna, hogy lemondd. Sokkal súlyosabb az, hogy ennek ellenére sem mondott le. Ez vállalhatatlan, és a demokrácia meggyalázása.
2014. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerinted amúgy más pártok akik kormányoztak nem beszélik meg egymás között hogy rosszul csinálják?
2014. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!