Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem örülnek az emberek,...

Miért nem örülnek az emberek, hogy végre egy kormány felveszi a harcot a multikkal?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jól csinálja a kormány, hogy kötelezi a multikat, hogy csökkenjenek az árak. Havi szinten 10-20 ezer forinttal kevesebbet fizetünk a rezsicsökkentés okán.


Viszont szerintem tovább kellene csökkenteni a multik profitját, kb. 1%-ára annak ami régen volt nekik (nem kell 0-ra, nehogy elmenjenek), azaz ha pl. egy cégnek 2 milliárdos profitja volt évente, legyen maximum 20 millió, vagy még annyi sem. És így a maradék 1980 milliót megmaradna az embereknél, és vissza lehetne forgatni a gazdaságba.


És ki lehetne terjeszteni ezt, nem csak a víz- , gáz-, áramszolgáltatókra, hanem pl. telefonos cégekre, kábeltelevízióra, internetszolgáltatókra, a lényeg, hogy a multiktól elvegyünk minél többet.


2014. ápr. 9. 17:23
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
81%

Az a baj, hogy itt mindig harcolunk valakik ellen. Van néhány ország, ahol nem harcolnak és nagyon jól elvannak.


Sokat spóroltatok a rezsicsökkentéssel? Én is, csak a többletkiadás is megvan, pl. a bankköltségeknél, vagy a baleseti adónál, az ÁFA emeléssel stb. Ez egy szemfényvesztés. Egyik kezével ad, a másikkal kiveszi a zsebedből.


Amúgy elég provokáló kérdés, csak így magunk között...

2014. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Azért mert nem szidom a kormány máris provokálok?


Egyébként igazad van. A bankok profitját is sokkal keményebben korlátoznám pl. a maximum thm a jegybanki alapkamat lehetne, annál nem kérhetnének több kamatot, és a számlavezetés, pénzfelvétel költségét is eltörölném.


A biztosítócégektől is el lehetne venni a profit 99%-át ugyanúgy mint a többit amit írtam.

2014. ápr. 9. 17:34
 3/31 anonim ***** válasza:
19%

Ugye ez most nem komoly? Ha igen, akkor meg kell kérdeznem, hogy elmúltál-e már legalább 12 éves. Nem is csodálom, hogy itt tart az ország, ha ilyen emberek vannak többségben.


"Szerintem nagyon jól csinálja a kormány, hogy kötelezi a multikat, hogy csökkenjenek az árak. Havi szinten 10-20 ezer forinttal kevesebbet fizetünk a rezsicsökkentés okán. "

Én biztos nem és sok más sem. És amit a rezsicsökkentésen nyersz, azt máshonnan veszik el. Nem fogom századszorra is leírni, hogy honnan. Egy elvakult rezzihuszárnak úgyis hiába beszél az ember.


"ha pl. egy cégnek 2 milliárdos profitja volt évente, legyen maximum 20 millió, vagy még annyi sem."

És te most komolyan gondolod, hogy ettől nem mennének el? Melyik dimenzióban élsz?


"És ki lehetne terjeszteni ezt, nem csak a víz- , gáz-, áramszolgáltatókra, hanem pl. telefonos cégekre, kábeltelevízióra, internetszolgáltatókra, a lényeg, hogy a multiktól elvegyünk minél többet."

Kettőt találhatsz, hogy kiken fogják behajtani a veszteségüket. Aki kicsit is értelmes, az tudja a választ. Pl. apám vízműnél dolgozik. A rezsicsökkentésnek hála a cég olyan mértékben veszteséges lett, hogy szakonként 3 emberből legalább 1 repül. Az nem számít, hogy legalább 3 emberes munka, amit csinálnak. Semmi sincs ingyen. Ha csökken a rezsi, akkor más költség nőni fog. És lehet, hogy az még jobban.

2014. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 kovpet ***** válasza:
29%
Kérdező, vagy nagyon-nagyon fiatal vagy (egy nem túl okos kisgyerek), vagy trollkodsz. Minden mondatodban van valami ostobaság, ez nem lehet véletlen. :)
2014. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3

Megtiltanám a multiknak, hogy alkalmazottat bocsátsanak el, akár még azt is lehetne szabályozni, hogy minden hónapban kötelesek X embert pluszba felvenni.

2014. ápr. 9. 17:43
 6/31 A kérdező kommentje:

#4

Igen bizonyára ismered az egész életemet, még szerencse.

2014. ápr. 9. 17:44
 7/31 kovpet ***** válasza:
53%
Tehát trollkodsz. Megnyugodtam :)
2014. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#7

Tehát aki nem úgy vélekedik mint te, akkor az már hülye. Jó, köszönöm.

2014. ápr. 9. 17:46
 9/31 A kérdező kommentje:

#7

Ja, és ment a lepontozás.

2014. ápr. 9. 17:47
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

"Havi szinten 10-20 ezer forinttal kevesebbet fizetünk a rezsicsökkentés okán"...Ha luxusvillában laksz és havi 300 ezret fizetsz rezsire akkor lehet, de hogy átlag embernek nem csökkent ennyit az is biztos. Érdekes én bárkitől hallottam kb ugyanannyit fizet.


"Megtiltanám a multiknak, hogy alkalmazottat bocsátsanak el, akár még azt is lehetne szabályozni, hogy minden hónapban kötelesek X embert pluszba felvenni."...Na igen, az is sokkal jobb lenne, az eddigi alacsony bérek helyett még alacsonyabbak lennének mert hát kell a pénz a többinek is...másrészt, 2x annyi alkalmazott 2x annyi kiadás, annyival drágább is lenne minden.


Am is megint visszaüt hogy oké..csökkentse az árakat, akkor hozzák majd a sok olcsó mérget külföldről, és akkor ennyit arról hogy visszaforgatod a pénz a gazdaságba mert mindet kiviszik, vagy pedig amit eddig vettek magyar termék, azt csak még olcsóbban vennék át, ami megint nem segítené elő a mi gazdaságunkat.


Ez nem egy utópisztikus világ, te elvárod azt hogy minden legyen olcsó, legyen minden ingyen, csak a való életben ennek mindig van hátulütője.

2014. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!