Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is belefáradtatok a jelenle...

Ti is belefáradtatok a jelenlegi politikai helyzetbe?

Figyelt kérdés

Évek óta dolgozok ,egy munkahelyen.Realista vagyok nemigazán hittem benne soha,hogy egyszer eljön a kánaán,de valahogy évről évre egyre rosszabb.A benzinárak,az élelmiszer ára és gyakorlatilag minden más is növekedik,miközben a reál keresett ezzel nem növekszik párhuzamosan.

A rendőrök gyakorlatilag ellenünk vannak,úgy veszem észre,hogy a bűnözőket védik,viszont a kisemberekkel bármit megtehetnek, ha csak egy picit léped túl a sebességet már megy is a 30000ft-os büntetés.

Nem akarom bántani őket van egy-két rendőr ismerősöm tudom,hogy ők is felülről kapják az utasításokat.

Nem vagyok se baloldali,se jobboldali.

Ami igazán zavar,hogy nincs igazi párbeszéd. Nem látom azt,hogy a választott kormány,bármilyen szervezettel leült volna tárgyalni,párbeszédet folytatni.Inkább mindent erőből próbálnak végigvinni.

Úgy döntöttem,22 évesen hogy a következő parlamenti választásokon indulok a barátaimmal. Van újságíró barátom, van aki egy helyi kis tv csatornánál dolgozik,és van informatikus ismerősöm.Nem azért akarunk pártot alapítani,hogy könnyű pénzhez jussunk, egy alternatívát akarunk nyújtani a magyar embereknek.Le szeretnénk ülni a szakszervezetekkel,közalkalmazottakkal,alkalmazottakkal,civil emberekkel,hogy meghalgassuk a panaszaikat,ki kérjük a véleményüket és ha megtisztelnek bizalmukkal,hűen képviselni az érdeküket.

Csak annyit kérnék,hogy ne értsetek velem egyet,legyetek kritikusak velem szembe,viszont legyetek kritikusak saját választott pártotokkal is.

Politikusok értünk vannak,nem mi vagyunk a politikusokért.



2014. ápr. 10. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
a sok kis párt is ezt akarta, és mennyi szavazatot kaptak ?országosan pár ezret...ez mindent elárul.
2014. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"Úgy döntöttem,22 évesen hogy a következő parlamenti választásokon indulok a barátaimmal. Van újságíró barátom, van aki egy helyi kis tv csatornánál dolgozik,és van informatikus ismerősöm.Nem azért akarunk pártot alapítani,hogy könnyű pénzhez jussunk, egy alternatívát akarunk nyújtani a magyar embereknek."


Tépjen egy sorszámot és majd szólítani fogják.

2014. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy senkinek nincs beleszólása a politikába a nagy pártokon kívül. És a politika a legutolsó dolog amiben bízhatok.
2014. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Részben úgy gondolom,hogy igazad van,viszont ne felejtsünk el,hogy sok kis pártot csak a könnyen jött pénz motivál,sokuknak még csak programjuk sem volt.Én támogatnék minden,olyan intézkedést ami csökkentené ezt az összeget.
2014. ápr. 10. 23:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak tudod szavazatokra nem erkölcsileg, tudásilag, kidolgozott programokkal lehetséges szert tenni, hanem hírnévvel.
2014. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Én úgy látom, hogy senkinek nincs beleszólása a politikába a nagy pártokon kívül. És a politika a legutolsó dolog amiben bízhatok."


Épp ez a probléma.A 2. orbán kormánynak a 2010 választások után az egyik első intézkedései között az volt,hogy megszüntette a rendvédelmi dolgozók korai nyugdíjazását.

Én bruttó 125-öt keresek és egy multinál dolgozok ez abszolút semmilyen formában nem érintett engem.

Viszont az felháborítónak tartom,hogy rendvédelmi szakszervezetekkel nem ült le tárgyaló asztalhoz,nem beszélték meg a helyzet, nem kínáltak egy alternatívát teszem azt nyugdíj csökkentést.

Megtehették ezt egy tűzoltóval,egy katonával vagy épp egy rendőrrel,ezek után mi a garancia arra,hogy tőlem vagy tőled nem veszik majd el a nyugdíjadat.Ezt is erőből oldották meg,egyoldalúan.

2014. ápr. 10. 23:35
 7/14 anonim ***** válasza:
A politikusok bűneiből Tiszát lehetne rekeszteni és veszekedni is lehetne hogy ezek mellett mégis melyik jobb. De az eredmény mindig ugyanaz lesz, semmivel sem leszek előbbre.
2014. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Hat igen...ez eleg elkeseredett megoldasnak hangzik.Eleg elszomorito a helyzet.Hiaba probalok valaszt kapni hogy miert Fidesz nyert egy k@rva ertelmes valaszt nem kapok.Es hogy tudott erosodni az mszp???? Nekem nagy a gyanum, hogy 4 ev mulva mszp fog nyerni.Annyira gusztustalan mind a ketto hogy eszmeletlen.Nem ertem az emberek mit varnak toluk? Mar mind a kettonek volt lehetosege hogy bizonyitsob.
2014. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Na, nekem tetszik az ötleted kérdező. Van is egy ötletem a korai nyugdíjakra. Az a katona vagy rendőr ha eléri a 40 éves kort és nyugdíjba menne, legyen inkább azért a pénzért vidéken csendőr, vagy mezőőr. A tűzoltó pedig lehetne olyan helyen "önkéntes" tűzoltó, ahol nincs önálló tűzoltóság.


Azok, akik segéjt kapnak, azok pedig a közmunkásokkal menjenek szemetet szedni, füvet nyírni és olyan dolgokat csinálni, amire a közösségnek szüksége van.


Ui.: nem vagyok Jobbikos, de szerintem ezek kézenfekvő dolgok lennének.

2014. ápr. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Barbara - Beszéljük meg!


Amúgy meg, ha valóban indulni akartok a következő választásokon, akkor nem ártana, ha addig is szereznétek magatoknak valami hírnevet, mert például a Haza Nem Eladó Mozgalom Párt is eléggé befürdött ezzel az utolsó 3 hónapos kampányhajrával.

2014. ápr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!