Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi és 2010-es Jobbik-...

A jelenlegi és 2010-es Jobbik-szavazók 2006-ban még az MSZP-re voksoltak?

Figyelt kérdés
Csupán azért kérdezem, mert sok jobbikos tagadja, hogy bármikor is az MSZP-re szavazott volna, ugyanakkor a Jobbik 2010-ben Északkelet-Magyarországon volt a legerősebb, ami korábban az MSZP fellegvára volt.
2014. ápr. 2. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Apám régen MSZP-re szavazott, volt hogy a fideszre, most a jobbikra fog. És MSZP fellegvárban lakunk, viszont ő amennyire tudom nem foglalkozik a politikával, mindig csak szavaz valahova...

Van olyan ismerősöm, aki munkáspártra szavazott 2002-ben most meg már jobbikos, ezeket én sem értem, de mindenkinek szive joga váltani, az sem különb, ha egyszer fidesz egyszer MSZP-re szavaznak.

2014. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
A Munkáspárt teljesen érthető, hiszen a Jobbik is kommunista párt, csak nemzeti szósszal van nyakon öntve.
2014. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb szavazatot a Fidesz kapta, még észak-keleten is

(Edelényen kívül), szóval oda is pártoltak át csalódott mszp-sek, nek?

2014. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Családi nyomással szavazot rájuk, fiatalként.
2014. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Macungo ***** válasza:
71%
Miért anyukád be megy veled a szavazófülkébe???
2014. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Én még csak most szavazhatok először, a Jobbikra fogom tenni a voksom. Van egy nagyon egyszerű feltételezésem, hogy miért lehetett Kelet-Magyarország az ,,MSZP fellegvára". A szegény emberek (a cigányok is) mindig az MSZP-re szavaztak, ugyanis az volt az a párt, amelyik fűt-fát ígért és adott is nekik. Az más kérdés, hogy ezt miből finanszírozta. (Az államadósság 8 év alatt 35%-kal nőtt...) Kelet-Magyarország az ország legelszegényedettebb része, így nyilván sokan szavaztak az MSZP-re 8 éve. Mostanra azonban egyre égetőbbé válik a kisebbségi probléma, s az emberek ezt ma már a plusz segélynél is fontosabbnak tartják. Mire mennek a segéllyel, ha úgy is ellopják tőlük? Személyesen tapasztaltam meg, hogy milyen az, ha egy falusi iskolában a tanulók aránya 10 év alatt 80% magyarról és 20% cigányról 20% magyarra és 80% cigányra fordul. Persze gondolhatod, hogy nem a dolgos, tanulni vágyó fajtából.


A kérdésedre válaszolván: szerintem tényleg sokan váltottak keleten az MSZP-ről a Jobbikra, legalábbis feltűnően többen, mint a többi régióban. Hogy miért éppen a Jobbikra és nem a Fideszre? A cigányprobléma egyre durvább méreteket ölt, azonban ezt például Nyugat-Magyarországon jóval kevésbé ismerik, hazugságnak, hiedelemnek tartják. Mióta Budapesten élek, szinte nem is érint. Azonban nem felejtem el, hogy miben kellett felnőnöm. Senkinek sem kívánom azt. Őszintén.

2014. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos Vona Gábor a szocik embere.
2014. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2010-ben fideszre szavaztam, idén jobbikra.

Nem kaptam trafikot... :(

2014. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm aki , igen az MSZP-ről váltott Jobbikra. Van sok olyan aki még nem volt szavazóképes 2010-ben. Illetve vannak olyanok is bőven akik a Fideszről váltottak Jobbikra , mert elegük van belőle hogy beleszarnak a tomboló cigánybűnözésbe.
2014. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze és anyukád volt a miniszterelnök jelölt. Nyilván.
2014. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!