Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jól kereső dolgozó lennék...

Ha jól kereső dolgozó lennék vagy szerencsés vállalkozó, akkor kevesebb bajom lenne a Fidesszel?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha százmilliós, milliárdos multicéged lenne akkor igen. Vehetnél széchenyi támogatást, meg adókedvezményeket fű alatt cserébe egy csekélyke bevételért. Szol jah eléggé szeretnéd akkor. Navos bácsi tudna mesélni.
2014. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább hit kérdése. Ugyanolyan életű emberek közül is egyik Fidesz fan, a másik MSZP fan. És teljesen mindegy miket csinál bármelyik akkor is kitart a saját "vallása" mellett.


Viszonylag kevesebb az ide-oda szavazó bizonytalan réteg. Persze lehet, hogy te pont ide tartozol.

2014. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenkinek van baja a fideszzel, aki csoró, nyomorog, nyomorog a 4 gyereke is, de azért éljenezi azt, akinek ezt köszönheti:

[link]

2014. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 3mas kép hatalmas :D Szarul élünk, de maradjon így, kb ezt írta le és osztotta meg.
2014. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem írta hogy nyomorog.
2014. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem mindenkinek van baja a fideszzel, aki csoró, nyomorog, nyomorog a 4 gyereke is, de azért éljenezi azt, akinek ezt köszönheti"


Kedves Hozzászóló!


Szerintem érdemes lenne figyelmesebben elolvasnod azt a hozzászólást, mielőtt elhamarkodott következtetést vonsz le belőle.


A hölgy azt írta, hogy "mégis a Fideszre szavaztam, mert még mindig szimpatikusabb politikát folytat, mint az összes többi".


Erre te azt írod, hogy "azért éljenezi azt, akinek ezt köszönheti".


Egyrészt azt mondani, hogy a választáson induló pártok közül (sajnos) nem lát a Fidesznél jobb alternatívát, még messze nem éljenzés.


Másrészt feltehetően tisztában van vele, hogy amit leírt, azt nem a Fidesznek köszönhetik.


Sok más fiatallal együtt nekem sem volt huszonévesen pénzem arra, hogy lakást vásároljak, és albérletben életem. Mégsem jutott eszembe, hogy az éppen kormányzati ciklusát töltő párt(ok) tehet(nek) erről.


Ami meg a svájci frank hitelesek helyzetét illeti, ha szeretnél az objektivitás talaján maradni, akkor vizsgáld meg azt a kérdést, hogy mikor és miért kezdtek ezek a hitelek bedőlni, és hogy a bankok profitéhségén, tisztességtelen üzletpolitikáján és kedvezőtlen világgazdasági folyamatokon túl szeretnél okokat keresni, akkor melyik kormány(ok) felelőssége merül fel leginkább ebben a kérdésben.


Nekem egyik testvérem, és a baráti, illetve ismerősi körömből három családapa ment ki az Orbán kormány elmúlt 4 éves kormányzati ciklusa alatt Svájcba, illetve Németországba dolgozni azért, hogy az elszabadult svájci frank hitelét fizetni tudja.


Elég világosan látják, hogy minek és kinek köszönhetik a helyzetüket, és közülük egyik sem az Orbán kormány felelősségét látja ebben. Hárman közülük a Fideszre szavaztak, egy pedig a Jobbikra.


Egy korábbi MSZP szavazótól hallottam a választások előtt azt, hogy azért fog a Fideszre szavazni, mert a 2002-2010 közötti kormányok teljesítményéből azt a következtetést szűrte le, hogy ha újabb négy évig ők maradtak volna kormányon, és az ő gazdaságpolitikájukon és szakértelmükön múlott volna a dolog, akkor Magyarország rövid időn belül Görögország sorsára jutott volna, vagy még annál is súlyosabb helyzetbe sodorták volna az országot.


Elhiheted, hogy valószínűleg a Fidesz szavazók nagy többsége sem ért 100 %-ban egyet minden kormányzati döntésükkel és intézkedésükkel (én legalábbis még nem találkoztam ilyennel), ugyanakkor nem lát olyan politikai erőt Magyarországon, aki ennél jobb, életképesebb alternatívát jelentene.


Ha az Gyurcsány-Bajnai nyolc év akkora sikertörténet lett volna, akkor a 2010-es választáson nem aratott volna olyan fölényes győzelmet a Fidesz, ami a 2/3-os többségükhöz vezetett.


És ezt szerintem a baloldali szavazók többsége is pontosan tudja.

2014. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!