Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összefoghat-e a baloldal a...

Összefoghat-e a baloldal a szélsőjobbal?

Figyelt kérdés

Ha ezen a választáson megtették volna, pártlistán 1 százalékkal megverték volna a Fideszt.

Úgy gondolom, a jelenlegi politikai felállásban. Tekintve, hogy a Fidesz ellenzéke kizárja az összefogást, a következő választáson is bukásra van ítélve az ellenzék. Hacsak létre nem jön egy olyan politikai tömörülés, amely a Jobbik és az MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP szavazóit is meg tudja szólítani. Tekintve, hogy e két párt nem is indulna a következő választáson.

Melyik párt lenne erre képes? Ez lehetne a Fidesz potens kihívója a következő választáson.



#Jobbik #összefogás #MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP
2014. ápr. 13. 00:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

[link]

A választási listás eredmények, amelyekből látszik, hogy az MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP és a Jobbik listás szavazatait összeadva majdnem 1 %-kal többet szerzett a Fidesznél.

2014. ápr. 13. 00:46
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

"összeadva majdnem 1 %-kal többet szerzett a Fidesznél."


Azért az elég gáz rájuk nézve, hogy két tök más célcsoportot megszólító párt még együttesen is csak épphogy többet tudott szerezni, mint a fidesz egymaga.


Ha összefognának még ennyit se értek volna el...

2014. ápr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a kérdésedet először végigolvastam, azt hittem, átnavigáltam magam valahogy a humor rovatba. :-)
2014. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

ma 01:00

A kérdés abszurdítása ellenére úgy gondolom a feladvány megoldásában rejlik a Fidesz legyőzésének a kulcsa.

2014. ápr. 13. 01:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a kormányzásról való elképzeléseik és az elveik hány %-áról kellene lemondaniuk ezeknek a pártoknak ahhoz, hogy választási szövetségesként induljanak, és koalíciós kormányt alakítsanak?


A most kapott szavazataik alapján te papíron levezetted, hogy így majdnem 1%-al nagyobb támogatottságuk lenne, mint a Fidesznek.


A papír sok mindent elbír, mint tudjuk.


Szerinted a külön-külön szavazótáboruk hány %-a szavazna rájuk, ha így "egymásra találnának", mint a mesében?

2014. ápr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A jobbik egyedül lesz olyan erős jövőre, mire talán felnyílik az emberek szeme!


A bal oldal halott! Nincs ép bal oldal magyarországon, lehet hogy az idejük alatt jobban éltünk, de az országot adósságba verték és leamortizálták. Van egy simlis Mesterházy meg egy bolond Gyurcsány akik játéknak veszik a kormányzást, a morális szintjük 0.

2014. ápr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 20%-os Jobbik és egy 26%-os Összefogás összeáll, akkor nem 46% fog rájuk szavazni, ugye ezt érted?
2014. ápr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
#7-es megmondta a tutit. Azon felül, hogy én azért elég nehezen tudom elképzelni amint Vona Gábor beáll a sorba Mesterházy, Gyurcsány meg Bajnai mögé...
2014. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha összefognának akkor szavazatot veszítenének.

Arról nem is beszélve, h az egész ország rajtuk röhögne....

2014. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
5%
Épeszű szavazó nem szavazna rájuk, ahogyan a Jobbikra sem.
2014. ápr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!