Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan bővíthetném tudásomat...

Hogyan bővíthetném tudásomat a politikáról?

Figyelt kérdés

Nemrég voltak a szavazások, és én nem mentem el, mert abszolút nem értek az egészhez, és eddig annyira nem is érdekelt. De beláttam, hogy ez elég nagy hiba volt, kötelezettségem lett volna legalább annak utána járni, hogy egyáltalán mik egyes pártok programjai. Egy ismerősömmel folytatott "beszélgetés" döbbentett rá, hogy tulajdonképpen politikai analfabéta vagyok - semmit nem tudok semmiről.


Milyen oldalakat/szakirodalmat/bármit tudtok ajánlani, hogy megértsem, mi folyik az országban? Összevásároltam egy csomó újságot (Heti Válasz, HVG stb.), de rettenetesen el vagyok maradva.



2014. ápr. 13. 04:05
1 2
 1/14 szomszed74 válasza:
Szerintem indulásnak elég ha nézed hallgatod a napi híreket.Mondjuk a fél 8 as híradót az m1en.Aztán ha kifejezetten valamelyik oldal véleményeire vagy kíváncsi akkor ajánlom a Hir tv-t,Atv-t.Echo tv-t.Rádióban mondjuk Klub rádiót és a lánchídrádiót ajánlanám.Ha valamennyire pártsemleges rádiót keresel akkor az info rádiót ajánlom.Ha eleget hallgatod illetve nézel fogsz benne utalást találni az elmúlt 25 évre
2014. ápr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
előadásokat nézzél egy egy témában, ami érdekel.
2014. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

"kötelezettségem lett volna legalább annak utána járni, hogy egyáltalán mik egyes pártok programjai."


"Kötelezettséged" nincs egyik párttal, vagy annak programjával szemben sem, legfeljebb te magad úgy érzed, hogy jó lett volna elolvasni. Egyébként, ha egy jó tanácsot elfogadsz: soha ne a programjuk alapján ítéld meg a pártokat, hanem a közszereplésük alapján.

Példa: a Jobbik kiadott (kimondjukmegoldjuk néven) egy csodálatosan kellemes programot. Egészen addig az is, amíg csak elméleti síkon tárgyalunk róla, hiszen a gyakorlatban nem megvalósítható a 3/4-e, nincs hozzá az országban forrás. Na most ha valaki ez alapján ítélte volna meg a Jobbikat, és kormányra szavazták volna -valljuk be: ez idén nem volt túl reális- akkor bizony a Jobbik lett volna a legjobban meglepődve, hogy " na most hogyan is lássunk neki?". Merthogy pénz nélkül a legnagyobb jóakarattal sem lehetséges csodát tenni.


Na most, ha a pártot a közszereplése, az egyes tagjai alapján ítéled meg, akkor el tudod dönteni, hogy -maradjunk a Jobbik példájánál- hajlandó vagy-e ilyen Novák, Dúródóra meg Volner-féle figurák kezébe adni egy Közép-európai ország politikai irányítását. Ebben az esetben rájuk szavazol, remélve, hogy ezt-azt talán meg tudnak majd valósítani a csodaprogramjukból. Ha számodra vállalhatatlanok a fent említett "közszereplő" politikusok, akkor nem szavazol rájuk. Természetesen ugyanezen az analógián végiggondolod a többi pártot is. Ha kifogysz belőlük, akkor pedig hál' istennek nem kötelező szavazni jelenleg Mo.-on, szóval akkor sincs baj.

2014. ápr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Olvasd. És ellentétben az előzővel, ne a közszereplőket nézd, hogy mit mondanak, hanem azt, hogy a Jobbik úgy egész magában mit csinál.
2014. ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

" ne a közszereplőket nézd, hogy mit mondanak, hanem azt, hogy a Jobbik úgy egész magában mit csinál."


A kettő egyenértékű.

2014. ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vagy talán azt mered állítani, hogy amit mondjuk Volner mond egy-egy interjú alatt, azt nem a pártja mondja? Elég meredek állítás részedről.
2014. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azokat a tisztségviselőkre értettem, akik a Jobbik színeiben jelentek meg, nem a legfőbb irányító szervükre.


Mondjuk a Jobbik programjával szemben az LMP programját lehetne csak alternatívaként emlegetni, a többi párt csupán a létezésért és a pénzért van ott, ahol most.


Tehát a semmit, amit a Fidesz és az Összefogást képvisel, ne tekintsük jobbnak, mint a valamit, ameddig nincsen alternatíva.

2014. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az LMP és a Jobbik is a pénzért politizál. Ez nem szeretetszolgálat, itt kőkeményen azért megy a harc, hogy ki az / mi az a politikai entitás, amelyik az épp adott 4 éves ciklus alatt lerabolhatja az országot. A körítés mindig más, baloldali, jobbközép, nemzeti radikális, mélyliberális, de a lényeg ugyanaz: ezek az emberek nem azért vannak ott, hogy John Doe-nak jobb legyen az országban. Hanem azért, hogy a ciklusuk alatt megszedjék magukat. Ennyit a tündérmesékről. Helyettük rögvalóság van, nemcsak itthon, mindenütt.
2014. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvasgasd a gyakorikérdések politika kategóriáját, itt van egy csomó szakértő.
2014. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az LMP vezetöje az aki még semmi szart nem tett le az asztalra, ezért is szavaztam rájuk. De akkor mondd már meg azt légyszi hogy akkor Orbánnak mi a célja? Ugyanaz. Még több pénz stadionokra..
2014. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!