Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne ha a romák dolgoznána...

Jó lenne ha a romák dolgoznának? Akkor még nagyobb lenne a munkanélküliség.

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akkor valószínűleg még több magyar ember lenne állás nélküli. Nem?
2009. dec. 21. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyet kellene teremteni és új piacokat létesíteni addig se a romáknak se a magyaroknak nem lesz munkája
2009. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Akkor legalább a romák megtudnák milyen eltartani a nem dolgozó népességet. :)
2009. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
A cigányok többsége nem vágyik munkára, deviáns kezelhetetlen csócselék, akik a balhét keresik, ha meg befenyítik őket csak sírnak az illetékesnél.
2009. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
A cigányok többsége nem vágyik munkára, deviáns kezelhetetlen csőcselék, akik a balhét keresik, ha meg befenyítik őket csak sírnak az illetékesnél.
2009. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát se a harmadik, se a negyedik, nem a kérdésemre válaszolt.:)


Én igazából arra akartam célozni, hogy sokan mondják, hogy dolgozzanak a romák is, mert úgy igazságos, amivel egyet is értek!

Csak mond ezt annak a magyarnak, aki helyett egy romát vettek fel!

2009. dec. 21. 22:17
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

Dolgozzanak csak a romák, most mi pihenünk. :D

Amúgy meg, ha lenne elég munkahely mindenkinek, akkor menjenek csak ők is dolgozni.

Így valahol jó, valahol nem.

2009. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
mért lenne nagyobb a munkanélküliség? a munkanélküliek százalékába a nem dolgozó romák is beletartoznak tudtommal, tehát ha egy roma dolgozik és egy magyar cserébe nem, akkor ugyanott vagyunk.
2009. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Jogos, tényleg így van, de nem erre akartam ezzel célozni.

Hanem, hogy mit szólnál, ha dolgozol egy gépsor mellett, keresel havi 80at, aztán egyik nap mondja a főnök, hogy:

Bocs, de ki vagy rúgva!

És felvesznek helyetted egy romát.


Örülni fogsz, hogy a romák nem segélyen tengődnek, hanem dolgoznak?


Te nyílván nem fogsz annyi segélyt kapni, mert nem vagy hátrányos helyzetű és nincs 8 gyereked.

2009. dec. 21. 22:35
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

1989 előtt a cigányok kb. 80%-a dolgozott, ugyanis akkoriban lényegében teljes foglalkoztatottság volt.


Ez cáfolja azt az elképzelést, hogy a cigányok valamiféle etnikai sajátosság miatt képtelenek vagy nem akarnak dolgozni.


A statisztika szerint ma kb. 30-40%-uk dolgozik. A valóságban azonban ennél sokkal több, mert jelentős részük idénymunkás, vagy pedig feketén dolgozik és azt nem vallja be.


Aki látott már belülről cigánytelepet (nem a tévében, hanem a valóságban), az azt is tudja, hogy nincs egyöntetű nyomor. Sokaknak van autója, számítógépe, tv-je, dvd-lejátszója, hangfalak, hifitornyok.


Csak egy kis részük él segélyből, gyakori azonban a segélycsalás: felveszi a segélyt, de közben feketén dolgozik.


A liberális mítosz az, hogy a cigányok nyomorognak. Egy részük nyomorog, de messze nem a többség.


A jobbikos mítosz az, hogy a cigányok egyáltalán nem dolgoznak. A valóságban kb. 30-40% lehet, aki tényleg nem dolgozik.

2009. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
engem nem fenyeget, hogy elveszi egy cigány a munkámat. tanultam eleget ahhoz, hogy normális jó munkám legyen.
2009. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!