Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az MSZP vége?

Itt az MSZP vége?

Figyelt kérdés

[link]


Nevetséges, hogy már nekiállnak ők is cigányozni.

A legjobb, hogy leismerik, hogy elbuktak a Jobbikkal szemben



2014. ápr. 17. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Na most már ők is náczykká váltak! Ha nem az mszp, akkor ki fog a továbbiakban nácizni? Szerintem kell egy új, hiteles baloldali párt, aki nyugodt lelkiismerettel náczyzhatja a többit.
2014. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Az MSZP azóta hanyatlik , amióta elkezdték ezt a liberális irányvonalat követni.Külön roma tagozatuk is van.


Vegyék észre, hogy a fővárosi lakosságon kívül a magyarok nagy része nem nyitott a cigány tutujgatásukra, bűnpártolásukra.

2014. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

amikor már az alapító atyák lemondanak a tisztségükről, és párton belül is az van, hogy élesen bírálják a jelenlegi vezetést, az csak egy valamire utalhat.

Mesterhází hatalma végén van, és összegyűlt a farkasfalka, hogy mindenki a húsosfazék közelébe kerüljön.

ez a sok lemondás, és nyílt média kritizálás semmi más, mint nyomásgyakorlás, ahogy tegnap lendvai ildikó is fogalmazott,idézet tőle:

"ilyen szakításnál, nem csak a lányt kell kidobni, hanem az ágyat is vele együtt"

de meg is magyarázta, hogy mit ért alatta, az egész pártnak az alapoktól kell megújulnia, mert ha nem eltűnik a süllyesztőben, a DK meg egyre erősödik, mint baloldali alternatíva.

2014. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Az MSZP-nek azt sem szabad elhinni, ha levegőt vesz. Semmi közük a Jobbikhoz, nem egy ringben játszanak. Az MSZP halott.
2014. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
Csak a Jobbikosok vígasztalják ezzel magukat.
2014. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Reméljük, csak pár elmeroggyant szavaz még rájuk!
2014. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenkinél máshol van a tűréshatár, így szerintem nem tudhatjuk, hogy a szimpatizánsaik, eddigi szavazóik mikor fogják úgy érezni, hogy "vége" az MSZP-nek. Mert szerintem ebben a kérdésben az ő véleményük a mérvadó, nem a politikusoké és a politikai elemzőké.


Személyemben nem vesztettek szavazót, mert soha nem voltam az, de a szememben akkor írták le magukat végleg erkölcsileg, amikor amikor 2004-ben teljes erőből folytatták Ron Werber irányításával azt a 20. századi történelmi tényekkel tisztában levő emberek által gyalázatosnak tartott kampányt a kettős állampolgárságról történő népszavazás előtt, amikor arra buzdították a határon belül élőket, hogy a trianoni döntéssel Magyarországtól elszakított területeken élő magyarok ne kaphassanak kettős állampolgárságot, és a szavazókat tudatosan manipulálva, 23 millió román munkavállalóval riogatva próbáltak alaptalan félelmet kelteni az emberekben, mert az önös politikai érdekeik így kívánták.


És most itt, és a hasonló fórumokon próbáljuk elmagyarázni a szavazóiknak, akik értetlenkednek és méltatlankodnak amiatt, és választási csalást sejtenek amögött, hogy a határon túli, kettős állampolgársággal rendelkező szavazók voksainak 95 %-át a Fidesz kapta, hogy ennek mégis mi az oka.


Én akkor, látva az MSZP népszavazás előtti kampányát, tiszta szívemből azt kívántam, hogy az a szellemiség és értékrend, amiről akkor tanúbizonyságot tettek, tűnjön el örökre a magyar történelem süllyesztőjében.


Nem biztos, hogy igazam van, de és most, közel tíz évvel később úgy látom, hogy már csak az a kérdés, hogy a pártjaikkal együtt, vagy azok nélkül fog erre a sorsa jutni.


Ha végiggondolom, hogy a saját ismeretségi körömben mivel vesztettek el korábbi szavazókat, akkor ezekről van konkrét tudomásom:


http://www.youtube.com/watch?v=rtkoRInC24k


Én annak idejé összeszorult szívvel és gyomorral néztem végig ezt a felvételt, amin Bajnai Gordon, Magyarország volt miniszterelnöke, - akit a balliberális értelmiség és sajtó előszeretettel igyekszik úgy beállítani, mint hiteles, tisztességes, nemzetközi színtéren vállalható politikust - az arcát, nevét adta ehhez a rendezvényhez, és így akart kampányolni, nagyobb népszerűségre szert tenni.


Nekem egy olyan, a korábbi választásokon az MSZP-re szavazó házaspár, illetve család (egy éppen nagykorúvá, vált, idén először szavazó ikerpárral) mondta azt tavaly ősszel, ezeket az eseményeket követően, hogy ők ezt döbbenten nézték végig a TV-ben, mélységesen elítélik, szánalmasnak, és az ő erkölcsi értékrendjükkel egyszerűen vállalhatatlannak érzik.


Úgy fogalmaztak, hogy amikor meglátták ezt a felvételt, arra gondoltak, hogy innen már nincsen hová tovább süllyedni.


Egy másik, korábban az MSZP-ra szavazó volt kollégámtól azt hallottam a választások előtt, hogy azért fog a Fideszre szavazni, mert a 2002-2010 közötti kormányok teljesítményéből azt a következtetést szűrte le, hogy ha újabb négy évig ők maradtak volna kormányon, és az ő gazdaságpolitikájukon és szakértelmükön múlott volna a dolog, akkor Magyarország rövid időn belül Görögország sorsára jutott volna, vagy még annál is súlyosabb helyzetbe sodorták volna az országot.


Akik csalódottak a mostani választási eredmények miatt, szerintem elhihetnék, hogy valószínűleg a Fidesz szavazók nagy többsége sem ért egyet minden kormányzati döntésükkel és intézkedésükkel (én legalábbis még nem találkoztam egyetlen ilyennel sem), ugyanakkor nem lát olyan politikai erőt Magyarországon, aki ennél jobb, életképesebb alternatívát jelentene.


Ha az Gyurcsány-Bajnai nyolc év akkora sikertörténet lett volna, akkor a 2010-es választáson nem aratott volna olyan fölényes győzelmet a Fidesz, ami a 2/3-os többségükhöz vezetett.


És ezt szerintem a baloldali szavazók többsége is pontosan tudja.


Szerintem egyébként nagyon lenézi a választópolgárokat, és súlyosan alábecsüli az értelmi képességeiket az, aki azt hiszi , hogy azokat a pártokat, akik korábban már akár önállóan, akár koalícióban kormányoztak ebben az országban, nem az alapján ítélik meg, és szavaznak rájuk vagy sem, hogy a kormányzati ciklus(ai)kban mit tettek az országért a lehetőségeikhez képest, hanem az alapján, hogy mit mondanak róluk a politológusok meg a politikai ellenfeleik a médiában, ki milyen ígéretetekkel tud elhalmozni minket a választási kampány során, vagy hogy ki hány emeletnyi óriásplakátot aggat ki.


Az MSZP-re visszatérve, meg lehet próbálni mindenféle okokra fogni a választási eredményeiket, de ha innen valaha talpra akarnak állni, akkor talán ideje lenne egy őszinte pillantást vetniük a tükörbe.


Ha pedig "rendpárti" MSZP-t akarnak, akkor kezdhetnék talán a saját házuk táján.

2014. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
De szép is lenne.
2014. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Végre kezdenek ébredni az emberek, vagy a szavazótáboruk halt ki. Tönkre tették az országot, így is szégyen hogy egyáltalán ennyi szavazatot kaptak eddig is.

Vége akkor lesz ennek amikor még a maradék 2 választást is elbukják idén.

Nem fognak megújulni, mert nem engedik el a húsos fazékot, nem fognak a maradék kis pénzen is még jobban osztozni másokkal. Még Meseházit bevették a sztoriba hogy tényleg legyen egy "új" arc, de több felé már nem akarnák osztani a pénzt, akkor inkább bukjon a párt is, de ennek a garnitúrának addig is jön a pénz amíg bent vannak 5%ig, és nekik csak ez számít.


A dk erősödik?

Az azonnal menjen teljes körű mentális kivizsgálásra aki rájuk szavaz.

2014. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az MSZP gazdaságpolitikája sosem volt baloldali, és valóban röhejesek és visszataszítóak ahogy ennyire kétségbeesetten harcolnak a hatalomért.
2014. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!