Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normálisan gondolkozok, hogy...

Normálisan gondolkozok, hogy bejelentett, nettó 100 ezer Forint alatt nem megyek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Győrben lakom, itt tényleg csak az nem dolgozik, aki nem akar. Ismerősöm 64 ezer Forintért talált most munkát. Azt mondta neki elég, jól össze is veszett velem. Szerintem ennyiért nem szabad elvállalni itt az osztrák határ közelében.
2014. ápr. 20. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes.

Az én családom Győr mellett lakik, és sok éve nem talál munkát. Küldj már nekem létszíves privátba pár olyan munkahely nevet, címet, ahova a 45 éves nővérem eltudna helyezkedni. Mert évek óta keres

2014. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Hát a normális az lenne, ha tényleg az lenne az alsó határ.


Sajna itt a balkánon azonban 40% a munkanélküliség és tovább nő, így a dolog messze nem reális.


Jelen pillanatban az összes ismerősöm feketén dolgozik, "majd bejelentjük ha mindkettőnknek kényelmes" alapon, havi 50 nettóért. És örülnek hogy nem kapcsolják ki az áramot mind a fél szobájukban, ahol van kemény 18 fok.

2014. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Én sem mennék el ennyiért.


Ennyiből nem lehet megélni, ha egészségesen étkezel, autót, házat tartasz fenn, akkor nem elég.


Nettó 180 ezer forint alatt nem megyek el dolgozni.

2014. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Van,akinek a 100k alatti fizetés is jó,mert annyira nem talál munkát.
2014. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak érettségid van, vagy az se, vagy valami totál értelmetlen okj, akkor lehet sose találsz melót ahol többet fizetnek.


Ha rendes szakmád, szaktudásod van, és nincsenek anyagi gondjaid, akkor kivárhatsz jah.

2014. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy mennyire vagy képzett.

Ha csak 8 általánosod van, nincs semmilyen szakmában sem tapasztalatod, nem beszélsz idegen nyelveket vagy nem tudsz kiemelkedő minőségben dolgozni, akkor kétlem, hogy ennyit kapni fogsz bárkitől is.


De egyébként nem hülyeség amit mondasz.

2014. ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

ma 18:54

nettó 180-ból akarsz egészségesen étkezni, házat, autót fenntartani? Ha-ha-ha.......

2014. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

"nettó 180-ból akarsz egészségesen étkezni, házat, autót fenntartani? Ha-ha-ha......"


Ennyiből sem engedheted el magadat, de azért könnyebb, mint nettó 100 ezerből.


De sok tényező befolyásolja:

-albérletben laksz-e vagy saját lakásban

-mekkora az a ház

-hányan laknak benne


Ha saját lakásod van, akkor jó a 180.

2014. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Én szerintem közelebb vagyok a határhoz, még is 70-ből élünk.:D Nehéz találni olyat, ahol normálisan megfizetik az embert, plusz elmeri-e hagyni a biztos munkahelyét, még ha keveset is fizet...

" Nettó 180 ezer forint alatt nem megyek el dolgozni. "

De és hol fizetnek annyit? xD Legalább is itt biztos nem találnék olyan helyet... ehhez már utazni kéne. Pesten jó, ott biztos találni ilyet, ott valamivel jobb.

Tekintve, hogy én/mi már hozzá szoktunk a 70-hez mondjuk... a 180k-nál megengedett dolgok nálunk már elengedésnek számítanának, szóval ez is szubjektív.:))

2014. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lindmayer ***** válasza:
68%

normálisnak

csak az a kérdés, hogy milyen végzettséged van, meg milyen tapasztalatod

mert egy szimpla érettségivel ilyet ne is akarj keresni, diplomával meg nem ez a határ

2014. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!