Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normálisan gondolkozok, hogy...

Normálisan gondolkozok, hogy bejelentett, nettó 100 ezer Forint alatt nem megyek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Győrben lakom, itt tényleg csak az nem dolgozik, aki nem akar. Ismerősöm 64 ezer Forintért talált most munkát. Azt mondta neki elég, jól össze is veszett velem. Szerintem ennyiért nem szabad elvállalni itt az osztrák határ közelében.
2014. ápr. 20. 18:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha a saját keresetedből kellene megélni, lakást fenntartani, akkor te is elmennél ennyiért is. Inkább, minthogy éhen halj. Ha neked ez kevés, akkor van aki eltartson.
2014. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jók lenne valami erős szakszervezet, ami kiharcolja a nettó 100-as minimálbért.
2014. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem 200.000 alatt ne menj el xD .
2014. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kicsit fura: egy munkanélkülinek aki nem akar közmunkára menni, mást mondanátok ugye??? Nagyon érthetetlen ahogy gondolkodtok és megítélitek az embereket.
2014. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 lindmayer ***** válasza:

itt nem az a kérdés, hogy a kedves munkavállaló mennyiért szeretne dolgozni, hanem az, hogy a munkaadó milyen fizetésért hajlandó foglalkoztatni

e kettő között óriási különbségek is lehetnek, aminek szimplán annyi a következménye, hogyha az állásinterjún megkérdezik, hogy mennyiért vállalnád el a munkát, akkor két ugyanolyan jelentkező között azt veszik fel, aki kevesebbet kér

és amúgy ha én munkáltató lennék, és lenne két ugyanolyan szimpatikus munkanélküli jelentkező, akik közül az egyik közmunkán vett\vesz részt, míg a másik nem, akkor azt választanám, aki közmunkázott

2014. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél sokkal összetettebb a kérdés. Egy kis faluban, ahol 2-3 millióért is lehet már házat venni, és az ember konyít a ház körüli dolgokhoz, és tudnak bánni a pénzzel, bőven meg lehet élni két szülő havi 80-100 ezres fizetéséből, szépen, jó módban. A nagy városban, ahol 15+ millió fölött mennek a kis garzonok, és az ember nagy lábon él, ott nem elég havi 200 netto sem fejenként. Szerintem ennyi a történet lényege.
2014. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!