Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor ébrednek már fel a...

Mikor ébrednek már fel a közalkalmazottak hogy a fizetésük 2002 óta már a felét se éri?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 13:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Kutató munka ... Ha már egyetem. Nyugaton se az állam tartja el az egyetemeket."


Egyrészt kell egy átmeneti időszak amíg ez megvalósul.


Másrészt jelenleg és még nagyon sokáig ez a dolog úgy néz ki hogy a nagyfőnökök a kutatási pénzekből tömik be a költségvetési lyukakat és a saját zsebüket. A kutatót nettó 600 forintos órabérben fizetik ki a munkájáért. És örüljön hogy kap valamit!


Ha elég sokat dolgozott max 50 éves korában kap egy zsíros állást. Majd akkor alapíthat családod, ha van még kedve hozzá...

2014. ápr. 21. 14:17
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit se adnék nekik. Aki dolgozik az se kap többet. ÉRTED. AKI DOLGOZIK.
2014. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"A közalkalmazottak, kis kivétellel nem állnák meg a helyüket a versenyszférában"


És pl. egy történelemtanárnak miért is kéne megállnia a helyét a versenyszférában? Vagy egy kórboncnoknak? hogy ne soroljam...


Inkább differenciál középiskolás oktatást kéne bevezetni ahol a középiskolák versenyeznek egymással ésa tanárok is ennek megfelelően kapják a bérüket.

2014. ápr. 21. 14:20
 14/21 A kérdező kommentje:

#12


és miből gondolod azt hogy csak az dolgozik aki a kapát fogja?

2014. ápr. 21. 14:21
 15/21 anonim ***** válasza:

#9


"Kutató munka ... Ha már egyetem. Nyugaton se az állam tartja el az egyetemeket."


Ausztriában pl.ingyenes a felsőoktatás. Ez állami támogatás nélkül elképzelhetetlen lenne!

2014. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#12


aki a versenyszférában olyan végzettséggel, és olyan munkát végez, lehet hogy nem dolgozik de 10 000 HUFos órabért kap.

Csaxólok!

2014. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Lehet, hogy egy főiskolai tanár 145k-t keres, ugyanakkor ezek az emberek cégeknél tanácsadók, igazgatósági tagok stb, soknak nem egy saját cége is van. Tudom, mert láttam. Sokuk a 145k-t heti egy napos munkára kapja. A többségük ráadásul nem is egy intézményben tanít hanem több suliban. Mindíg röhögök amikor az éhező főiskolai tanárokról mesélnek nekem.
2014. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17


akikről te beszélsz azok a közalkalmazottak 0,1%a


de az egyetemeken is csak néhány %ban dolgoznak olyanok akik több állásban keresnek. Sőt a rektoroknak meg milliós fizetéseik vannak! De ez nem indokolhatja azt hogy a maradék 99% meg lassan a létminimum közelében él...

2014. ápr. 21. 23:21
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogom neked elhinni, mert nem igaz.

Pl a tanároknak most emelték a fizetését. Főnökömnek a felesége pl egyszerű általános iskolai tanár, és bruttó 260 körülire emelte a fizetését az ebben az évben az állam + juttatások.


Namármost, ha ennyit keres most egy mezei általános iskolás tanár akkor miről is beszélümk?

2014. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ugyanez játszódott le az orvosoknál múlt évben, ráadásul további emelést helyeztek kilátásba ha a költségvetés engedi.
2014. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!