Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Erdélyben, Székelyföldön...

Ha Erdélyben, Székelyföldön kitörne egy a koszovóihoz hasonló válság, fegyveres konfliktus, Magyarország mit tenne, hogyan reagálna?

Figyelt kérdés
2013. jún. 9. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ááá Magyarország nem akarja megsérteni a szomszéd "barátaival" való "jó kapcsolatát", meg megsétreni a szuverenitásukat...

Egyébként szerintem jó pár civil biztos menne segíteni, ha a kormány nem is :)

Bár hogy ez a fegyveres konfiktus reális-e azt nem tudom :D

2013. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Semmit.


És jól is tenné.


Idegen ország,saját belügyekkel.

2013. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

"Semmit.


És jól is tenné.


Idegen ország,saját belügyekkel."


Bárcsak így gondolkodna Izrael is Magyarországról...

2013. jún. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Magyarpatriota ***** válasza:
38%

Nem tudom mit tenne, mivel nincs honvédségünk, és a politikusainkat is csak a saját zsebük érdeklik, és csak elvben fontosak nekik a határon túli magyarok.


Hogy mit kellene tennie Magyarországnak?

Fel kellene lépnie a székelyföldi magyarok védelmében, akár katonailag is.Siker esetén magyarlakta részeket visszacsatolni mo-hoz.(Szatmár, Bihar, Szilágy, Kolozs, Maros, Hargita, Kovászna megyék)


Viszont sikerre csak akkor lenne esély, ha a románokkal rossz viszonyban álló ukránok is beavatkoznak.(viszont az egész fegyveres konfliktus csak akkor képzelhető el, ha ez a térség kikerül a nato befolyása alól.


De remélem nem lesz ilyen fegyveres konfliktus.Ha egy pár napig tartó, kevés halálos áldozatot követelő villámháború lenne (mit az 1968as cseszlovákiai bevonulás, vagy a 2008 augusztusi oszétiai orosz offenzíva), akkor az elfogadható ár lenne azért, hogy végre a másfélmillió erdélyi magyar ne legyen másodrendű állampolgár saját szülőföldjén.Egy ilyen, kevés anyagi és élet áldozattal villámháborút elfogadható árnak tartanék, még akkor is, ha én is az áldozatok közt lennék.


Viszont egy a délszláv háborúkhoz hasonló, több tízezer halottal, népírtásokkal, etnikai tisztogatásokkal járó háborútól az isten óvjon meg bennünket.

2013. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal Albánia sem segített Koszovónak, pedig ott még Koszovó későbbi csatlakozása is felmerült, mint lehetőség.
2013. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem Magyarország a kérdés egy ilyen esetben, hanem a NATO. Natoval együtt Magyarország mehetne békét fenntartani, és esetleg a visszacsatolás is felmerülhetne alternatívaként, de ha a Natoval szembe mennénk, nem engednék a beavatkozász, akkor nekünk is ugorhatnak, mondván agresszorok vagyunk, így megint szétlőnék az egész országot. Ha Esetleg ez a helyzet olyan időkben találná az országot, mondjuk több nagyországgal is szoros viszonyt ápolnánk (Oroszország, Kína, Törökország...) akkor az ő nyomásukra, valószínüleg beavatkozhatnánk, és vissza is csatolhatnánk a területeket.
2013. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!