Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A TSZ-esítés után kapott...

A TSZ-esítés után kapott vagyonjegyet a komunisták alkotmányellenesítették már vagy 10 éve. Van valami lehetőség, hogy megkapjuk? Olyan 2 millió Ft lenne.

Figyelt kérdés
A MSZP alkotmányellenesítette, így nem kapruk meg. A nagyszülők le is mondtak már róla, de most találtuk meg a vagyonjegyet, és úgy gondoltuk, meg kéne próbálni. Van valami lehetőségünk a jelenlegi kormánnyal? Vagy az alkotmányellenesség miatt lemondhatunk róla végleg?
2014. máj. 5. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát mér erről se nagyon hallottam, hogy a vagyonjegyet alkotmányellenesé minősítették. Azt tudom, hogy egy idő után megszüntették, és többet nem lehetett kibocsátani. De hogy alkotmányellenes lett volna.
2014. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"Átmeneti jogalkotás terméke, célja, hogy gazdálkodó szervezetek magánszemélyektől tőkét vonjanak be anélkül, hogy részvénytársasági jelleget, vagy tőkeegyesülés jellegű társaságot tükrözzön a tőkekoncentráció. A vagyonjegy az utána fizetett osztalékkal teremt hosszú távú vagyoni érdekeltséget. Vagyonjegy kibocsátása történhet ingyenesen vagy visszterhesen (konkrét befizetés ellenében). Ingyenes kibocsátás jellemzően a munkavállalók részére történt az adózott eredmény terhére. A vagyonjegynek nincs lejárata, nem évül el. Legutoljára 1993május 15-én lehetett vagyonjegyet kibocsátani."
2014. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kárpótlésiról van só?
2014. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kárpótlási jegy, és nem vagyonjegy. Igazából nem is nagyon néztem meg, a mamáék vagyonjegynek hívták, és a Gyurcsány kormány alkotmányellenesítette.
2014. máj. 5. 15:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez hüłyeség. Gyurcsány semmi ilyet nem alkotmányellenesített. Nem is értem ezt. Kárpotlási jegy most is érvényben van. BÉT-en adhatod veheted. Illetve felhasználhatod bármi másra, pl privatizálásnál (ha lenne most ilyen, de Orbán inkább államosít).

A vagyonjegy se alkotmányellenes. Egyszerűen 93 után már nem lehetett újabbat kibocsátani. GMK-t se lehet már létrehozni mégse alkotmányellenes.

2014. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, a sorrend: Tájékozódás, megértés, összehasonlítás a körülményekkel és lehetőségekkel, mérlegelés, véleményalkotás. Utána jöhet annak higgadt megfogalmazása.

Ha a felsoroltakból egy is hiányzik, azt üres hőzöngésnek nevezik. Ha több hiányzik, durvább a megnevezése, nem is idézem.

Nálad az első mondatban szereplő szavak vagy nem igazak, vagy nem azt jelentik. A többi stimmel.

2014. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan a nevét. Nincs is itt, 30 km-re van. A lényeg, hogy a nagyszülők sokáig levelezgettek ezügyben, személyesen Gyurcsánnyal is, aki olvasatlanul küldte ezt vissza. A városba nagy probléma volt akkor, hogy a két TSZ közül az egyik dolgozói teljesen megkapták, ők meg nem kaptak semmit. 30%-ot ígértek, de végül azt sem kapták meg. Ez a TSZ felbomlása utáni "közös vagyonból" járt volna. Tőlük elvették a teheneket, lovakat, szerszámokat, földet. Egy köblösük maradt, a tanyával. A többit elvették. A TSZ megalakulásától a végéig dolgoztak a nagyszülők benne. A földekből kaptak is meg, meg nem is, de ezt a papírt hiába kérték, igényelték, megállapították hogy jár, de az MSZP alkotmánybíróságra vitte az ügyet, és ott kimondták, hogy alkotmányellees, és nem kapják meg. Sajnos nagyon utánajárni már nem tudok. Nem tudom kik vannak még meg, akik ebbe benne voltak, a nagyszülők meg az istenért se akarják, hogy foglalkozzunk vele. Mindenesetre megkeressük hamarosan, és pontosítok hogy mi is pontosan.
2014. máj. 5. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Először talán nézz utánna annak amiről kérdezni akarsz!


Vagy ha csak simán Gyurcsányozni akarsz, azt is lehet. De akkor meg minek ez többi vagyonjegyes, kárpótlásijegyes maszlag?! Enélkül is Gyurcsányozhatsz kedvedre.

2014. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem Gyurcsányozni akarok, ha tőletek is ellopott volna 2 milliót, akkor te se nyalnád a hátsófelét! Mint ha Bajnai miatt kerültél volna utcára, vagy kötötte volna fel magát apád/nagyapád, akkor szerintem őt se nagyon néznéd semmibe.
2014. máj. 6. 09:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor tedd fel rendesen a kérdést!
2014. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!