Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes vagy Jobbik? Fideszes...

Fideszes vagy Jobbik? Fideszes vagyok, de lehet a Jobbikra fogok szavazni.

Figyelt kérdés

Eddig mindig a Fideszre szavaztam, nagyrészt Orbán miatt. Orbán ifjú korában a jobboldal nagy reménysége volt, és mikor 2002-ben elvesztették a választást, szinte minden jobboldali ember csalódott volt. Akkor még Vona Gábor, és sok mai jobbikos is Orbánnak szorított 2002-ben, mert nem akarták vissza az MSZP-t. A Fidesz bukott, és ellenzékbe került! 8 év után ismét jött a Fidesz, aminek nagyon örültem, és az első év tetszett is, aztán rájöttem, hogy én mint kisember, nagyon rosszul jártam a Fidesszel, mert a Fidesz azokon segített, akik 200. ezer felett keresnek, akik ez alatt vannak, őket TELJESEN elhanyagolták, szinte csak a rezsi segített, mert nekem nincs gyermekem, persze emellett kivetettek még 100 adót, tehát sok esetben ugyanazt csinálta mint az MSZP! Persze sok döntésük tetszett, az ország szerintem jó irányba marad, mert a középosztály tudja kihúzni az országot a bajból ezt mondják sokan, de ettől függetlenül minket kisembereket a Fidesz cserben hagyott! Oké, van közmunka, de mi van azokkal, akik 200 alatt keresnek, dolgoznak, és nem túl szegények? Minimálbér mennyit emelkedett nettóban? Szinte semmit! Ennek tudatában, Orbán miatt, mert valamiért kedvelem, és kedveltem még egyszer rájuk szavaztam, és örültem neki, Fideszes vagyok, Orbánt kedvelem, a dolgok jó irányba mennek, és adtam nekik még egy esélyt, hogy bebizonyítsák, hogy amit eddig tettek az azért volt, hogy az ország érdekeit nézzék, és ha a gazdaság beindul, akkor nekünk kisembereknek is segítsen, de:


Ha ez nem változik, akkor viszont a Jobbikra fogok szavazni 2018-ra, mert a Jobbikban látom azt, amit a Fideszben látom 15-20 éve!!! VONA GÁBOR TISZTA ORBÁN VIKTOR, amikor fiatal volt, persze ez nem véletlen mert Vona is Fideszes volt, Orbánt támogatta a 2002-es választásokon is, de azóta sok minden változott! Egy dolog nem tetszik, hogy sok a rasszista Jobbik szavazó, akik gyűlölködnek, elég a netre felmenni, és beírni a youtube-ot, megnézni egy Jobbik videót, és megáll az eszem! Na még volt a parlamentben is néhány elszólás, de úgy látom, hogy a Jobbik, és Vona Gábor ezt belátta, és változtatott ezen, kicsit középre tolódtak, polgáriasabb párt lett a Jobbik, pont olyan, mint a Fidesz volt régen, és ha levetkőzik magukról a szélsőséges, rasszista jelzőt, és ha a Fidesz elrontja, akkor lehet a Jobbikra fogok szavazni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2014. máj. 7. 15:15
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
FIDESZ VAGY JOBBIK. Elnézést elírtam a kérdést!
2014. máj. 7. 15:17
 2/22 A kérdező kommentje:
A hibákért, és az elírásokét is elnézést, most ahogy olvastam elkövettem pár hibát, ez annak köszönhető, hogy sokszor átjavítottam a szöveget...
2014. máj. 7. 15:19
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is így van.


A családom azóta nagy Fideszes volt mióta megszületett a Fidesz.2010-ben rávoksoltunk.

De 2014-ben már a Jobbikot választottuk.


Igazad van,a szüleim szerint is a Jobbik olyan, mint húszon x éve a Fidesz, lázad a jelenlegi rendszer ellen, tabukat döntöget, tabu témákról beszél.

2014. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Egyik sem. A Jobbik még több kárt okozna az országnak, mint most a Fidesz.
2014. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
A jobbik olyan mint Petőfi. Ki mer állni a hazáért a megszállókkal szemben. Olyan mint a márciusi ifjak, vagy mint az ötvenhatos forradalmárok. Viszont mint nekik a jobbiknak is szembe kell néznie a bődületes mennyiségű ellentámadással amit rájuk húznak. Aki nem korrupt azt hamar ki akarják közösíteni. Lásd fidesz mszp az igazi ellenségünk a jobbik. Mert nekünk a fidesz csak vetélytárs de a jobbik az igazi ellenség. Köszönjük a beismerő vallomást.
2014. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 progizo ***** válasza:
34%

" ha levetkőzik magukról a szélsőséges, rasszista jelzőt, és ha a Fidesz elrontja, akkor lehet a Jobbikra fogok szavazni!!!!!!"


Az a baj, hogy a "szélsőséges" és "rasszista" jelzőt úgy nem lehet levetkőzni, ha minduntalan mások (pl. ballibek) aggatják rájuk.

Nálam egyébként sosem volt kérdés, hogy Fidesz vagy Jobbik, mert egyértelműen a Jobbikban látom viszont saját gondolataimat, elképzeléseimet egy szebb, jobb Magyarországról, egészséges nemzeti öntudattal, értelmes és követhető nemzetstratégiával, mely többek között a magyarság összefogását célozza a területvisszacsatolások érdekében.

Nem értem, hogy miért van egyes szavazóknál átjárás e két párt között, mikor tisztán látható, hogy a Fidesz csak álhazafi, és amikor bizonyos kérdésekben (pl. Trianon- emlékmű és emléknap, köz- és nemzetbiztonság, külpolitika, stb.) határozott kiállásra van szükség, csak maszatol.

2014. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ez lehet cak kifakadás volt a részemről, mert kedvelem Orbánt, és nem tudnék sosem más pártra szavazni, de mivel a kisemberekkel kibabrált, és mivel a Jobbikban látom a régi Fideszt, Vonában látom a fiatal Orbánt, így picit elgondolkodtam, de remélem Orbán belát dolgokat, és mutat valamit abból, hogy miért is szavaztam rájuk! :)


A Jobbik amúgy nagyon szimpatikus, a gyökerek szinte ugyanazok, 2002-ben még egy oldalon álltak, csak akkor még nem volt párt a Jobbik. Nekem rengeteg Fideszes ismerősöm szereti a Jobbikot is, és azt mondják, hogy az MSZP ellen össze kéne fognia a Jobbiknak, és a Fidesznek is, persze egy hosszú tárgyalásos folyamat után.

2014. máj. 7. 15:34
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán tudom, hogy milyen volt a Fidesz 20 éve, akkor én még elég kicsi voltam. De amit tudok, az az, hogy ma milyenek. És hát ma az MSZP politikáját folytatják, kivéve mikor épp elmegy az eszük, és csinálnak valami állati nagy marhaságot. Ma a politikai palettán a Fidesz a legrosszabb választás. A probléma az, hogy egész egyszerűen hazudnak a teljesítményükről. Fideszesek tömege vallja, hogy az államadósság mennyit csökkent, hogy a fizetések mennyit nőttek, az árak mennyit csökkentek, pedig ennek a személyes tapasztalatom, majdnem minden ismerősöm személyes tapasztalata és a statisztika (HIVATALOS statisztika) is ellentmond. Arról nem is beszélve, hogy pl a Bajnai kormány tevékenységét külföldön elismeri, itthon meg pont azt okolja a gazdaság helyzete miatt. Egy rettenetesen hazug, manipulatív párt. És "mellesleg" nyíltan korrupt (felcsúti stadion????), hozzá nem értő, és Orbán hangulatingadozásainak a játéka. Egyik nap még függetlenedni akarunk az orosz energiától, másik nap velük építtetünk atomerőművet. Egyik nap kicseszünk a szegényekkel, másik nap magunkhoz édesgetjük őket. Egy tudathasadásos komolyan vehetetlen kupac ..., ami csak a médiamonopóliuma és hazugságait elhívő emberek (igen, főleg nyugdíjasok) miatt nem valahol 0,00000001% körül áll.


Szóval kérdező, én a Jobbikot sem tartom túl jó pártnak, de a Fidesznél összehasonlíthatatlanul jobb. A hülye szimpatizánsok meg ne rémítsenek el, azok minden pártnál vannak. Csak a Jobbik hülye szavazói hangosabbak egy kicsit.

2014. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

"kedvelem Orbánt, és nem tudnék sosem más pártra szavazni"

1) Kit érdekel, hogy kedveled-e????? NE az alapján válassz pártot, hogy melyik vezetőjét kedveled! Van gazdaságpolitika, társadalompolitika, ezek a döntő tényezők, nem az, hogy személy szerint neked Orbán szimpatikus-e vagy sem.

2) Ha már mégis ezen az lapon döntünk, mégis mit kedvelsz benne? Hogy lehet kedvelni valakit, aki megválasztása után nem a kórházak támogatását, oktatást, embereket segíti, hanem a SAJÁT KERTJE VÉGÉBEN építtet milliárdokból stadiont, mert épp az a foci a hobbija? A te pénzedből finanszírozza a saját hobbiját. Hogy lehet egy ilyen embert kedvelni? Lehet, hogy régen jófej volt, de MOST nem az.


"az MSZP ellen össze kéne fognia a Jobbiknak, és a Fidesznek is"


Te azzal ugye tisztában vagy, hogy az MSZP 25%-on van? Esetleg a Kisgazdapárt ellen nem kéne összefognia a Fidesz-MSZP-Jobbik-LMP-nek? Lassan a két jobboldali párt külön-külön is nagyobb, mint az MSZP. Miért kéne összefogni egy ennyire kis támogatottságú párt ellen egy sokkal nagyobb meg egy kicsit nagyobb pártnak?


Szóval kérdező, mielőtt szavaznál, nézz utána, hogy mi változott az elmúlt 20 évben. Az MSZP már nem egy jelentős hatalom, a Fidesz meg nem ugyanaz a párt, ami régen volt. Röviden MINDEN megváltozott. NE szavazz ugyanarra, akire 20 éve, ha egyszer már mást képviselnek egy más rendszerben.

(8. voltam)

2014. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

A rendszerváltás után a fidesz egy forradalmian ùj eszméket

hírdetõ fiatalokból álló párt volt.Teli szimpatikus emberekkel.

Én azt hiszem,hogy az akkori programjukat komolyan is gon

dolták.A radikális változások létre is jöttek azóta,csak ellenkezõ

elõjellel.Hogy kiben bízhatsz,azt nem tudom,csak egyet.

Politikusokban ne!

2014. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!