Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok furcsának, hogy...

Nem tartjátok furcsának, hogy Orbán fizeti a számlát a Gundelben?

Figyelt kérdés
Vagyonbevallása szerint 1,5 millió ft megtakarítása van. Ennyi pénzből ez eléggé érdekes....

2014. máj. 11. 21:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%
Én azt nem értem miért kell egyáltalán fizetést kapnia.
2014. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
67%
Azt kissé soknak találom. Életében nem termelt meg 22 ezret.
2014. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ugye azt tudod, hogy nem tízen mentek el?"

Igen, tudom. Ott voltak a feleségek is (Írtam fentebb.)

Na és, akkor a vacsora árából most hozzuk helyre a népgazdaságot? :-D


"Azért ez sztem elég nagy hülyeség hogy azért legyen magas a fizuja mert miniszter."

Nem, nem hülyeség. A megfelelő státuszhoz hozzá tartozik a megfelelő fizetés is. Amire célzol (a latin minister szó valóban szolgát jelent), az RÉGEN volt. A Római Birodalomban a szenátus tagjai nem kaptak fizetést, a tisztségviselők (miniszterek) a magánvagyonukból éltek.

De a modern demokráciákban ez nem így van, ma már minden országban FIZETÉST kapnak az állami tisztviselők. Nem is keveset.


Lehet, hogy szerinted nem érdemlik meg, de ugyanígy mondhatod egy igazgatóra, egy főorvosra, egy vállalkozóra, hogy nem érdemli meg. Ettől még azt a fizetést fogja kapni, ami a társadalmi elosztásban jár neki... A te magánvéleményedtől függetlenül.


Pedro

2014. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudjátok akik a miniszterelnöki fizetést "fikázák", hogy az EU-ban a Magyar miniszterelnöki fizetés a legalacsonyabb.
2014. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!