Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összeesküvés-elmélet hívők!...

Összeesküvés-elmélet hívők! Nem tartjátok kicsit furcsának, hogy annak ellenére, hogy gyakorlatilag olyan szupertitkos dolgokról tudtok, amiket senki sem tudhat meg, ezek a dolgok mindenféle weblapon szabadon szerepelnek és senki sem törli őket?

Figyelt kérdés

Valamint azt sem találjátok furcsának, hogy ti, közemberek egyáltalán hozzájuthattok ezekhez a szupertitkos információkhoz?



Ja és nem, egyáltalán nem a WikiLeaks-ről beszélek, azok nem összeesküvés elméleteket terjesztenek, hanem valóban kormánytitkokat akarnak kiszivárogtatni. (Látszik is, jóval racionálisabb az onnan jövő információáradat.)


Én az ilyen kurucinfós, szentkoronás okosságokról beszélek pl. az egyik kedvencem az az, hogy ezek az oldalak mind azt szajkózzák, hogy tilos hinni a tudósoknak és a történészeknek, viszont annál jobb bízni valami 21 éves alteros egyetemistában, aki érdekes szupertitkos dolgokra "jött rá" valami szupertitkos módszerrel...


2011. jan. 15. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Sokkal egyszerűbb kitalálni mindenféle baromságot, mint elfogadni a bizonyítható tényeket, akkor is, ha fáj.


Amúgy a legutolsó megjegyzésed pontosan mire értetted?

2011. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

de én furcsának tartom

nem vagyok konteó hívő

ez a 21 éves alteros egyetemista pedig vmi iszonyú nagy képzavar! az alterosok nem radikálisok, de mindegy!

2011. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, de szerintem nem furcsa.


Pont, hogy hagyják a dolgokat nyilvános helyeken, mert az emberek 90%-a (a kérdező, az előző két válaszadó, én) azt hiszi hogy "a szupertitkos cuccot úgy is eltüntetnék a netről szóval biztos nem igaz és nincs összeesküvés elmélet". Szóval ha igaz is, az emberek többsége pont ezért nem hiszi el, mert nyilvános, meg mert hülyének hihetjük azokat akik elhiszik és sosem gondolnánk hogy tényleg igazak.

2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már túl csavaros.

Nekem a legtöbb összeesküvés-elmélettel az a bajom, hogy hiába logikus, hiába érthető, olyan összefüggéseket, olyan tudatosságokat, olyan hideg fejjel kiszámított dolgokat tartalmaz, amelyek a való életben egyszerűen nem jöhetnek össze így. Sokuk logikus és elképzelhető, de a léte az alapvető emberi dolgokkal ellenkezik.

2011. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
na, azért ne vegyünk már minden futóbolondot egy kalap alá az olyan emberekkel, akik túl közel vannak a tűzhöz, és ezért jóval több bizalmas vagy nem publikus infóval rendelkezik, mint egy átlag ember (ez persze aztán más "átlag" embernek hihetetlen talán, így aztán jönnek ezzel a hülye szöveggel, de engem idegesít nagyon, mert nekem is vannak olyan infóim, amelyeket a sírba is magammal kell vinnem bizony, és minden bizonnyal én is a "hívők" sorába kerülnék ...)
2011. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem az összeesküvés elméleteket. A konspriációs teória egyszerűen egy irodalmi ág, semmiben nem furcsább, mint pl. a krimi, vagy az orvosi témájú regények, vagy a svéd gyerekversek.


És nem tartom furcsának, hogy a weblapokon ott vannak az infó töredékek, azokat nem olyan egyszerű törölni, ahogy azt OV elképzeli. Ha egy titkosszolgálat valamit töröltet valahonnan, azzal lényegében megerősíti, hogy az infó igaz, és hát úgyis ott van egy csomó másik szerveren is. A web olyan, mint az emberiség közös tudata. Mint a sárkány, aminek ha levágod az egyik fejét, hét nő ki helyette. :D

Ráadásul a valódi konteók nem egységes, szupertitkos információkból jönnek, hanem nyilvános, és kiszivárgott információ morzsákból próbálják összerakni a történet egészét.


Más:

A kurucinfós szentkoronás sumérszittya őstörténet pedig nem konspirációs teória, hanem próbálkozás egy ősmitológia kifejlesztésére. Az is egy irodalmi kategória, és mi köze van a tudósoknak az ősmitológiákhoz? Ha egy nép mitológiája úgy szól, hogy az adott nép egy tojásból kelt ki, amit egy hatalmas aranyfülü ékszerteknős rakott le a homokba, erre jön egy tudós, hogy az ékszerteknős nem is tud akkora tojást rakni, amiben elfér egy ember, akkor ki a hülye? A mitológiának semmi köze ahhoz, hogy hány milliméterre tud kitágulni egy jólnevelt ékszerteknős tojónyílása.

2011. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

"Én szeretem az összeesküvés elméleteket. A konspriációs teória egyszerűen egy irodalmi ág, semmiben nem furcsább, mint pl. a krimi, vagy az orvosi témájú regények, vagy a svéd gyerekversek. "


Igáig ok. Eddig én is szeretem. Jókat lehet röhögni rajtuk. A baj ott kezdődik, hogy van, aki ezeket el is hiszi.


"A kurucinfós szentkoronás sumérszittya őstörténet pedig nem konspirációs teória, hanem próbálkozás egy ősmitológia kifejlesztésére. Az is egy irodalmi kategória, és mi köze van a tudósoknak az ősmitológiákhoz? Ha egy nép mitológiája úgy szól, hogy az adott nép egy tojásból kelt ki, amit egy hatalmas aranyfülü ékszerteknős rakott le a homokba, erre jön egy tudós, hogy az ékszerteknős nem is tud akkora tojást rakni, amiben elfér egy ember, akkor ki a hülye? A mitológiának semmi köze ahhoz, hogy hány milliméterre tud kitágulni egy jólnevelt ékszerteknős tojónyílása."


De ezzel megint az a probléma, hogy ők úgy gyártanak mitológiát, hogy nem mitológiát akarnak gyártani, hanem a mítoszaikat tudományos tényként kezelik.

Na itt a probléma.

2011. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem tartom furcsának. Teljesen természetes, hogy néha kijönnek dolgok.
2011. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok összeesküvés-hívő, de szeretek TÁJÉKOZOTT lenni, ezt befogott pofájú médiák mellett nem tehetem meg, igaz, nem az általad említett helyekről tájékozódom, annál sokkal nívósabbakról szedegetem össze a morzsákat, de azért ne akarjanak hülyének nézni, mert csak 1 szavazatom van...
2011. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerinted ha egy ember elolvas egy ilyen oldalt és még ha politikus is vagy rohadt gazdag mégis mit tudna csinálni? Legfejjebb a fejét csoválja és káromkodik, hogy ez milyen szar. Ha meg tehetne valamit, mert rohadt gazdag (és azoknak van befojása még a politikába is)azt szerinted érdekelni fogja, hogy egy átlagember minimélbérből él stb. leszarja mi van a többivel csak a saját helyzetét nézi és számolgatja a pénzét 100 éves bort kortyolgatva
2012. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!