Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell-e az országunknak király?

Kell-e az országunknak király?

Figyelt kérdés
A TV-ben egy politológus a nevét szándékosan nem írom felvetette,hogy a politika és társadalmi tekintély visszaállításához lehet hogy erre az útra kellene vissza térni....?
2009. dec. 27. 23:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem kell. És ki lenne az? Orbán Viktor? Kössz, nem...
2009. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy gondolom hogy a magyaroknak nem való a demokrácia, pártoskodás.Kevés embert fogadunk el vezetőnek,de ha igen, akkor az nagyon jó vezető lehet.


Én már azon vagyok hogy mind1, csak egyfele menjünk már.

Persze nem kell királynak lenni, lehetne ez egy elnök pl, aki a nép választ.

2009. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
még nem alakult ki hogy ki lenne alkalmas rá. de szerintem erre várjunk néhány száz évet. és gondoljuk át ujra.
2009. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%
nem király kell, hanem diktatúra egyből, hagyjuk a formaságokat :)
2009. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Az már látszik, hogy a demokrácia olyan sokaknak, mint tehénnek a gatya, vagy csimpánznak a napszemüveg. Még csak 20 éve van rá lehetőségünk, de sokan nem tudnak és nem is akarnak élni vele. A nehézségek elől meg könnyebb elbújni, mint megküzdeni velük. Ezért van az, hogy bizonyos körökben népszerűek a ködös romantikus ábrándozások réges-rég elmúlt időkről - diszkréten elfedve persze azok sötétebb oldalait. A királyság hívei azt hiszik, hogy egy ország élére ültetett díszpinttyel minden probléma megoldódna. Én viszont kétlem, hogy bármi változna. Jó irányban bizonyosan nem.


Én már korábban megfogadtam, hogy a magyar állampolgárságomról soha nem mondanék le, illetve nem települnék le örökre külföldön, kivéve, ha... Nos, egy olyan fatális körülmény, melynek során királysággá válnánk és megkoronáznának egy bohócot, az lenne az egyik.

2009. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
23:49 diktatúra? nem is rossz gondolat. lehet hogy kicsit sz'ar lesz, de ami most van, az is az.
2009. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Kedves diktatúrapártiak! Ha történetesen egy diktatúrában titeket kínoznának és vernének félholtra azért, ahogyan gondolkodtok, akkor is ennyire lelkesen éltetnétek? Tudjátok egyáltalán, milyen egy diktatúra?
2009. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%
szerintem meg kellene kérdezni azt a "politológust" majd a kijózanodása után is... valószínűleg nagyon szégyellené, hog részegen milyen hülyeségeket beszélt...
2009. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%
Magyarországnak egy jól működő demokrácia kéne, nem király.
2009. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

Jól működő demokrácia nem létezik.

De ha létezne, Magyarországon akkor sem lenne megvalósítható.

Gondolj bele! Abból szerintem sosem származna jó, hogy x ember, vagy embercsoport (értsd: párt) egymással versenyez, hogy ki tudja legjobban megnyerni a politikához amúgy semmit sem értő, többnyire aluliskolázott tömegeket. Ennek legjobb módszere az állandó hazudozás és olyan népszerű intézkedések meghozatala, amely hosszútávon rosszat tesz az országnak, csak ezt a laikusok előre nem látják.

A tökéletes államforma a monarchia. Ezt már régóta tudjuk. Csak az a kunszt, hogy rátermett uralkodót találjunk.

Egy megfelelő ember, hogyha nem kell attól tartania hogy nem választják újra, vagy leszavazzák a nép kegyeit leső ellenzékiek, véghezvihet olyan intézkedéseket, amelyek lehet hogy rövid távon kellemetlenek, de hosszú távon (4-5-6 vagy akár 10-20 év) igenis sokkal jobbak.

Csak az a baj, hogy ehhez a megfelelő személy kell. Akinek a kiválasztása szintén nem egy könnyű feladat.


Bár szerintem a mai politikai elitből senki sem érdemelné ki, de Orbán Viktorral még mindig jobban járnánk, mint az MSZP, az SZDSZ, az MDF, vagy akár a Jobbik bármely tagjával.

2009. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!