Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól hallottam? Tényleg jön az...

Jól hallottam? Tényleg jön az amit már hónapok óta lebegtetnek, vagy is a NEMZETI ITALBOLT?

Figyelt kérdés
Ha jók az információim, Orbánék le akarják szokatni a magyarokat az alkoholról?Akkor négy évvel ez előtt miért szokatták rá? Közben rájöttek h. az a jó magyar házipálinka mégsem olyan frankó ha szabadjára engedjük?
2014. máj. 13. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jobb volna, legalább nem volna az a sok részeg az összes kocsmában.
2014. máj. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem jobb volna, legalább nem volna az a sok részeg az összes kocsmában."


Miért nem? Hányan szoktak le a dohányzásról a trafiktörvény hatására? Megértem, hogy épp te vagy a ritka kivétel, az viszont meglep, hogy a ritka kivétellel mindig csak a neten találkozik az ember. :D

2014. máj. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

" Hányan szoktak le a dohányzásról a trafiktörvény hatására?"


Szerintem inkább hányan nem szoktak rá... Középiskolásként már sokkal kevesebben dohányoznak. Ráadásul, hogy már nem közösségi dolog, mert ki van tiltva mindenhonnan meg drága is már nem sokan szívják a fiatalok közül, akiknek még nem lételeme a nikotin.


Amúgy meg az otthoni pálinkafőzdékből nem sok jut ám el a "magyarokhoz". Ott marad az falun, mert zárjegy nélkül csúnyán megütheti az ember a bokáját.

Egyébként nem az alkoholról szólt a tervezet, hanem a tömény égetett szeszekről valami 30% alkoholtartalom felett. Szóval nem arról van szó, hogy ne lehetne meginni egy sört a haverokkal a gyárműszak után, hanem, hogy nem fogják a kiskorúak a vodkát meg a pálinkát vedelni, mert ellenőrzött körülmények között árusítják.

2014. máj. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Zacher Gábor kedveli ezt.
2014. máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem? Hányan szoktak le a dohányzásról a trafiktörvény hatására? "


Én kettőt is ismerek :)) Azt mondták, kapja be az állam, fideszes rokonoknak nem fizetnek. Így aztán dobták a cigit. Helyette zabálnak, mindketten híztak már vagy 10 kilót.

2014. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Jön már, jön.

Aztán jön a nemzeti benzinbolt, mert benzinből is túl sok fogy, meg jön a nemzeti levegőbolt, mert levegőből is túl sokat fogyasztunk.

Hajrá Víktór!

2014. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Jön itt minden, mi szem szájnak ingere.

Az ne zavarjon senkit, hogy tiltással nem lehet kormányozni, csak sunyiságra, hazugságra, csalásra szoktatni. USA-ban is volt szesztilalom, de nem a kijózanodás lett a következménye. Láttam én már olyan muzulmán országot is, ahol jobban ittak, mint nálunk.

Ha itt valaki jót, előremutatót, felemelkedést akarna, ösztönözne, nem megosztana. Tehát lehet, hogy lesz nemzeti italbolt, meg nemzeti ólajtó is. Mindössze nemzet nem lesz.

2014. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennek akkor örüljetek amikor 1500 forint lesz a sör kedves fideszesek vagy a kocsma helyett a parkokban fognak inni (és randalírozni).
2014. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csempészek még jobban fognak örülni, ráadásul lesz még egy célpont a rablóknak is... szerintem ha valakik akkor a rablók örülnek ezeknek a nemzeti boltoknak a legjobban. :D
2014. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bírom ezt a leszokós dumát.


Az állam a dohányboltok létrehozásával akarta egységesíteni a rendszert. Mit kapott? Kevesebben vásárolnak dohányt, több a csempészáru. És ami a legfontosabb, ami mindig a legfontosabb: sokkal kevesebb lett az állam bevétele emiatt.Bárki bármit mond,ez a költségvetésben hatalmas lyukat ütött, amelyet ti/mi, a kis emberek szívunk meg. Tehát lehet dobálózni a leszokással, a legtöbb adóbevétele az államnak a dohányáru és az alkoholból van.

Mivel a dohányboltok megbuktak (bocsánat, az elképzelés bukott meg és a kormány rosszul járt és így MI IS ROSSZUL FOGUNK) a szeszboltok is ezt fogják maguk után vonni.

Tehát mint kereskedelem szakos közgazdász, remélem, nem fogják bevezetni.

2014. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!