Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják egyesek a...

Miért utálják egyesek a Békemenetet, és kiket értenek "békemenetesek" alatt? Hallottam már párszor, és inkább negatív kontextusban.

Figyelt kérdés

A Békemenet az az 56-os forradalom emlékére van. Én ezt tudom, és nem gondolom, hogy értelmes embernek ezzel bármi problémája lenne. Úgyhogy rákerestem az internetes is, hátha találok valamit, ami alapján kiderül, hogy mi ebben a rossz, és miért van ez valakiknek az ellenére. Rátaláltam erre: ".... a Békemenet által fontosnak tartott értékek ismét veszélybe kerültek, s ezeket ismét meg kell védeni. Ha fel kell sorolni a védendő értékeket, akkor a következőket emelném ki: nemzeti szuverenitás, nemzeti összetartás és egység, demokrácia és szabadság, humanizmus és szeretet – vagyis mindazok az értékek, amelyek egy nemzetközösség s annak minden polgára számára alapvetőek és nélkülözhetetlenek."

Ebben sem találtam semmi olyat, amit egy értelmes ember kifogásolna. Rossz fényben inkább a baloldali sajtó orgánumok tüntetik fel, ahogy azt én látom, de ők sem magyaráznak semmit, hogy mit kifogásolnak rajta, csak leszólják, meg becsmérlik, lenézik. És ezt sok baloldali emberke szájába adja, mint mindig.


Szóval annak reményében teszem fel itt ezt a kérdést, hogy hátha választ találok rá.



2014. jan. 8. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Persze, a forradalom emlékére van...


A rezsicsökkentés meg a magyar nép javára. Egyáltalán nem Fidesz kampány.


A Magyar Krónika sem a Fideszt fogja hirdetni, O.V. szervezésében, ugye..?

2014. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

NEM 56 emlékére van, hanem tüntetés Orbán mellett! Ezt nem a baloldal találta ki, hanem a menetben résztvevők tették nyilvánvalóvá. Vidékről buszokkal vitték rá a Fideszeseket.

Az nem mérvadó, hogy a Fidesz mit mond róla az interneten.

2014. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

A "Békemenetnek" semmi köze az 1956-hoz!!!

Rosszul tudod!

2014. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Engem személy szerint azért, mert az 56-os forradalom emléknapját politikai célokra használják fel.

Emellett, ha belegondolunk: milyen fajta államokban fordul elő a hatalom _melletti_ tüntetés? Valószínüleg megállapítható, hogy kizárólag autokrata vezetés mellett fordul elő. Az oroszoknál, észak-koreában, kubában, meg a többi, hasonló országban szokás. Nem jó érzés pont egy diktatúra elleni szabadságharc évfordulóján ezt látni...

2014. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Minden csoportból lehet szélsőségeket kiragadni, láttam olyan fotót, amin olyan táblákat tartanak, amin Orbánt az egekbe dicsőítik már-már betegesen, és emiatt lehetne azt gondolni, hogy az a helyzet, amit ti is írtatok. De egy Jobbikos rendezvényen is volt, ahol megszólítottak egy fogatlan, hajléktalannak kinéző nőt (valószínűleg lefizették), és egyfolytában Hitlert emlegette, meg ő a példaképe, így ráhúzták a jobbikosokra, hogy "nácik". De el tudom képzelni, hogy akkor az első esetben ez megállja a helyét, és valóban önpropaganda részévé vált a menet.

ELég botrányosnak tartom, hogy politikai célokra használják, mert alapjában véve nagyon jó dolognak tartom. Még sosem voltam egyébként, ezért nincsen tapasztalatom, hogy mi a helyzet ott.

2014. jan. 8. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Béke menet birka menet
2014. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz mellett tüntetők a békemenetesek. Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam Pesten.
2014. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert ebben az országban a kritizálásnak a kritikus hozzáállásnak BÁRMIHEZ nagyon nagy hajlama van a nagytöbbségnek.Ha valaki főnök vagy vezető pozicióban kerül ezek ellnállhatatlan vágyat éreznek a becsmérlésére.Ám mkior tenni kell valamit vagy szavazni ,otthon sunyítanak és másoktól hallott féligazságokkal hárítják el a felelősséget.

A maradék meg elmegy a békementre.Mert örül, hogy nem adósosdik tovább az ország. Mert örül ,hogy nem a külfödli érdeket fenntartások és erkölcsi gátlások nélkül kiszolgáló,kecsuaszaporító szociális érzékenység álruhájában pózoló lelketlen maffiózó exkomcsik vannak kormányon.


Hanem rendes magyar nagytőkés maffiózók.

Persze nagyhangú élhetetlen államcsecséncsüggő kiszolgáltatott potyalesére specialzálódott lakosságnak ez sem tetszik.Nekik az tetszene ha a semmire is olyan jövedelmük lenne államilag finanszírozva, hogy britt urakodók is irigykedjenek rájuk.De még azt is megkritizálnák és sóhajtozva gondolnának akkor is a kádári időkre.Amikor még télen hideg volt és nyáron meleg, ragadt a bélyeg és forrt a must, amiket garantált nekik a munkásparasztbarát szocializmus.

2014. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

én nem utálom a szellemi fogyatékosokat, mint amilyen te is vagy kérdező, hanem sajnálom őket


modt felháborodtál pedig szimplán nem érted vagy csak nem akarod látni miről szól valójában a békemenet

vagy a nyalonc létben érzed kiteljesedni az életed

2014. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as elég sok ostobaságot hordasz össze.

Akik a Békemenetre mennek, azok Orbánt éltetik csak. De nem azok közül kerülnek ki, akiknek az életét ellehetetlenítette a Fidesz! Még a szocik sem csináltak annyi kárt az országnak és az embereknek, mint az elmúlt 4 év.

Csak a saját zsebükkel törődnek, az ország többségével NEM.

Az emberek nem azt várják, hogy az állam segélyezze őket, hanem dolgozni szeretnének! De a munkanélküliség egyre nő.

Ami a Békemenetet illeti kérdező: Csak a legutolsó volt 56 évfordulóján. Az előzőek csak akkor voltak, amikor Orbán szükségesnek érezte a világ előtt ezzel bizonyítani, hogy mennyire szereti őt a nép. (Akár annak idején Rákosi)

Még Lengyelországból is toborzott "híveket. Ingyen jegyet biztosított nekik a MÁV, és egy hétig szállodában éltek az állam költségére.

Nem vagy ok baloldali, de Fideszes sem.

2014. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!