Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok hagyományo...

Az erdélyi magyarok hagyományos érték centrikusabbak, szabadabb szelleműek és kitartóbbak, és nagyobb az önérzetük?

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Van benne igazság, szerintem. Ismerek erdélyieket, és valóban tisztelik a hagyományokat, és őseiket.
2014. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ennyire nem lehet általánostani. Van közöttük ilyen is meg olyan is.

Az értékcentrikus szót egyébként nem rjuk külön.

2014. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Azok a népek akiket ilyen traumák érnek, mint népirtás, ország szétszakítása úgy, hogy ők az idegen oldalra kerülnek.....stb, akarva akaratlanul összetartóbbakká, kitartóbbakká válnak.


Ez minden,ekkora traumákat megélő népnéknél így működik.Mi ezen a meglepő?

2014. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Engem, mint magyarországon született magyar állampolgárt marhára sért ez a fajta kérdés.

Amikor valaki csak úgy ilyen sületlenségeket sugall, és egyfajta felsőbbrendűséget, nemzet felettiséget feltételez másokról.

Kifejezetten ostoba megközelítés ez az erélyizés, abbahagyhatnád már."


Normális magyar ember nem vesz sértésnek egy ilyen kérdést.

Nyilván a magyarországi magyarok között is nagyon rendelkeznek ugyanezekkel az értékekkel.


A hozzászólásodból is kitűnik, hogy csak a te szavaiddal élve "magyarországon született magyar állampolgár" vagy és közöd sincs a magyarsághoz és legfőképpen ami meghatározza a magyarságot: a magyar érzelemhez.


Ráadásul még a Magyarország szót is kisbetűvel írtad, na ennyit a magyarságodról. Egész nyugodtan sértve érezheted magad: Van miért!

2014. máj. 13. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván a magyarországi magyarok között is nagyon sokan rendelkeznek ugyanezekkel az értékekkel.
2014. máj. 13. 17:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Legalábbis merem remélni.
2014. máj. 13. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint sunyibbak.
2014. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dick Esmen ***** válasza:
Összetartóbbak és konzervatívabbak de amúgy ugyanolyanok mint az itthoni magyarok.
2014. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A külhoni magyarok azon része, akik idepofátlankodtak szavazni, azok nagyon elásták magukat előttem. Nekem eszembe nem jutna beleszólni abba, hogy ők milyen kormányt szeressenek!
2014. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!