Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A világháborúban a zsidó...

A világháborúban a zsidó üldözéskor hogyan tudták valakiről hogy zsidó?

Figyelt kérdés
Ha az pl. letagadta?

2014. máj. 14. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt nyilván akkor is voltak már összeírások, az egyház adatai. De akinél felmerült igazolni kellett h nem az.
2014. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Úgy, hogy az akkori zsidó származású, de nem zsidó vallású személyeknek a nagyszüleik vagy legalább a dédszüleik egész biztosan, hogy zsidó vallásúak voltak még, azt pedig hivatalosan jegyezték a Német Császárság idejében, de még azt is meg merem kockáztatni, hogy a 20-as és a 30-as években is voltak erről adatok.

Csak ki kellett keresni a levéltárakból a cuccokat és cummantás volt.

2014. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Még gimnazista korunkban néztem pár haverral az 1912. évi iskolai osztályokat a suli levéltárában és tisztán emlékszem, hogy a tanulók neve mellett fel volt tüntetve középen a születési évszámuk, jobb szélen pedig a felekezetük.

Katolikus, protestáns vagy izraelita. Száz évvel ezelőtt még elég fontos volt ez és ha Magyarországon lejegyeztek egy ilyet, akkor gondolod, hogy a németeknél nem?

2014. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Onnan. hogy nyilván volt tartva.
2014. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Letagadta? )

Ez nem bemondás alapján működött te kis buta. Bár mondjuk úgy elképzelem a történetet:


SS tiszt:

-Kérem szépen ön zsidó?

Állampolgár:

-Igen, az vagyok.

SS tiszt:

-Akkor fáradjon kérem a négyes gázkamrába.

Állampolgár:

-Rendben, köszönöm.

2014. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

:DDD jóvanna, az utolsó kérdést nem gondoltam át, azért is írtam oda hogy pölö.

és mondjuk akinek az anyjának csak az apja/anyja volt zsidó, akkor az is zsidó származásnak számít?

2014. máj. 14. 22:20
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

"Még gimnazista korunkban néztem pár haverral az 1912. évi iskolai osztályokat a suli levéltárában és tisztán emlékszem, hogy a tanulók neve mellett fel volt tüntetve középen a születési évszámuk, jobb szélen pedig a felekezetük. "


Az amcsiknál a dögcédulán is fel volt tüntetve, abból a célból, hogy a katona halála esetén milyen szertartás szerint temessék el.

2014. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

"és mondjuk akinek az anyjának csak az apja/anyja volt zsidó, akkor az is zsidó származásnak számít?"


Igen. Az számított annak akinek a családjában a nagyszülőkig visszamenőleg volt zsidó.

2014. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
faji törvények értelmében zsidó volt az akinek 1 szülője vagy 2 nagy szülője zsidó volt.
2014. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"faji törvények értelmében zsidó volt az akinek 1 szülője vagy 2 nagy szülője zsidó volt."


Már az is zsidó volt, akinek az egyik nagyszülő zsidó származású volt.

2014. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!