Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mihez kezdtetek volna a...

Lumpenproletár kérdése:

Ti mihez kezdtetek volna a II. világháborúban a Magyarországon rekedt egykori kizsákmányoló osztály képviselőivel a Rákosi-rendszer helyében akik mint köztudott kitelepítették őket?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Segítettem volna nekik a komcsik elől menekülni nyugatra.Most talán én is német nyugdíjból élnék itthon kényelmesen.
2014. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ennél a"téma felvetésnél"az a szomorú hogy sokan szídják a kommunistákat de alternatívával nem nagyon tudnak szolgálni mint a fenti kérdésre adott"rengeteg"válasz mutatja...


Tehát rendben van hogy sokan szídják a kommunistákat de a helyükben mi mást lehetett volna tenni a fenti szituációban mint azt amit tettek?!


Én úgy gondolom itt van a kutya elásva...


Lehet szídni a kommunistákat(valóban elkövettek"ezt-azt"-nem is lehet és nem is szabad letagadni!)DE amikor az ország be van rendezkedve egy bizonyos gazdasági és társadalmi rendszer alapján akkor azok akik nem illenek bele ebbe a"formakabátba"és ráadásul még bomlasztani is próbálják ezt a gazdasági és társadalmi rendszert akkor mi mást lehet tenni mint..."kérem szépen távozzanak tőlünk messzire"!


Ha te testnevelő tanár vagy és az óra elején eligazítást tartasz DE van valaki aki rendetlenkedik(stb.)akkor mit csinálsz?


Először szép szóval próbálsz rá hatni aztán ha ez kevés kiküldöd a tornateremből!


Mert a"bomlasztó"ártalmas az egészre.


Dehát ezt kell magyarázni?


Ezt minden értelmes ember tudja és itt is többségében vannak az értelmes emberek!

2014. máj. 16. 10:58
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyszerűen valamit kellett kezdeni a sorba be nem illeszkedőkkel-be nem illeszthetőkkel.


Mi mást mint tettek?


Mit lehetett volna mást tenni?


Véleményem szerint nem lehetett mást csinálni mint amit csináltak.

2014. máj. 19. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Te itt most a svabokra gondolsz ? :D
2014. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Proli, több kérdésednél, hozzászólásodnál beigazolódott már, hogy a történelem nem az erős oldalad.


Kezdjük azzal, hogy a Rákosi - rendszer nem volt legitim. Senki nem szavazta őket hatalomba, hiszen '45 -ben - hatalmas hátszelük és az szovjet fegyverek ellenére - elmaradtak a választásokon. '47 - ben csalással is csak szűken nyertek, tehát társadalmi támogatottságuk - csekélynek nem nevezném - de nem volt elsöprő. Az ellenzéki pártok együttesen több szavazatot kaptak, erőszak, fenyegetések révén érték el, hogy ne alkossanak koalíciót a MKP ellenében.


Így se joguk, se felhatalmazásuk nem volt ítélkezni az "kizsákmányoló osztály" felett. Ezek túlnyomó többsége közönséges rablás volt, a magántulajdon kisajátítása, és kényszer kitelepítések, közönséges politikai bűncselekmények.

2014. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Proli, több kérdésednél, hozzászólásodnál beigazolódott már, hogy a történelem nem az erős oldalad."


Márpedig ötösre érettségiztem...


A kérdést pedig"ügyesen"megkerülted és úgy válaszoltál rá hogy valójában nem válaszoltál. Ez a fajta tudás IS elismerésreméltó...

2014. máj. 19. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Mégis mit kellett volna kezdeni azokkal akik a népi demokrácia esküdt ellenségei voltak és meg akarták dönteni? De még ha nem is akarták megdönteni akkor is büntetést érdemeltek hiszen a felszabadulás előtt az évezredes Magyarország jólétének megteremtőivel szemben élvezték annak minden előnyét mint haszonélvezők. A kitelepítés humánus eljárás volt velük szemben mert többet érdemeltek volna.
2021. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7:


Korrekt az egy hónapja írt válaszom ma is. Helyes és pontos. Büszkén vállalom.

2021. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg az 1. vagyok.Minden KOMCSI hazaáruló. Internacionalista - hazátlan.
2022. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!