Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegény vagyok, vagy a középos...

Szegény vagyok, vagy a középosztályhoz tartozom? És ki a középosztály?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne:


1: Szegény vagyok, vagy sem?

2: Ki a középosztály? Orbán azt mondta, hogy a nagy többség!


1: SZEMÉLYES PÉLDA:


Nálunk 4 ember van, abból kettő dolgozik. A két kereset együtt kb 100-120 ezer forint, és néha még egy harmadik kereső is beszáll a nyugdíjával segíteni. Meg van mindenünk, de ezek inkább régről maradt dolgok, meg nehezen összegyűjtött dolgok. Van a házban egy hd tv, Wii, Wii U, mosógép, szintetizátor, szóval nincs hiány, viszont máról a holnapra élünk, számla gondjaink vannak, elvagyunk csúszva időnként, sokadósságunk van, amiket nyögünk, nem élünk jól. A cuccaink nagy része régebbi dolog, mikor még jobban éltünk. Viszont ennivaló mindig volt az asztalon.


1: Szegények vagyunk, vagy a középosztályhoz tartozunk?


2: Orbán Viktor szerint a nagy többség a középosztályhoz tartozik, ez igaz?


A középosztályt támogatja elsősorban. Ha azt nézzük, hogy az adórendszer a 200-300 ezret, vagy azon felül keresőknek segített akkor megállítottjuk, hogy ez a középosztály nekik. Viszont kb 4 millió ember él a létminimum környékén, vagy alatta, akkor ez hogy is van?


Köszönöm.



2014. máj. 20. 13:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, te nem vagy szakmunkás. A stílusod, a nyelvhasználatod alapján, a szociolingvisztika törvényszerűségei alapján te egy fiatal értelmiségi(jelölt) lehetsz.
2014. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Mindig is szerettem volna politikus lenni, vagy a médiában dolgozni, esetleg újságíró lenni, de csak a politikai részen. Sajnos nem tanultam jól, és olyan szakmám lett, amit nem szerettem volna. Igen még eléggé fiatal vagyok (23 éves) de remélem egyszer a hazám szolgája leszek, és szolgálhatom nem csak innen! :)

2014. máj. 20. 16:47
 23/36 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot kicsit elírtam, elnézést érte!
2014. máj. 20. 16:47
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
2 minimálbéres hogy lenne középosztály, amikor még a létminimumot sem éri el az összeg? Szegény.
2014. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy amikor egy kicsit jobban ment ti is elköltötték feleslegesen a pénzt, tartalékolás helyet, pedig 3 év semmi főleg 23 évesen.
2014. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy amikor egy kicsit jobban ment ti is elköltötték feleslegesen a pénzt, tartalékolás helyet, pedig 3 év semmi főleg 23 évesen"


Nem szeretnék udvariatlan lenni, igyekszem is nem az lenni, de: a saját helyzetemet azért jobban ismerem, senki nem költötte el feleslegbe a pénzt, és nem is nagyon tudtunk félrerakni. Tényleg nem udvariatlanságból, de nem illő dolog ilyet állítani, egyetlen egy kérdés alapján! Ha a kiskeresetű embernek jobban megy, akkor ő is megérdemli, hogy egy picikét költekezzen, nem azt mondom, hogy adósságba kergesse magát. Volt hogy nálunk valaki keresett 200-400 ezer forintot nettóban, akkor abból egyszer egy hd tv kiférhetett, miért ne? Inkább vonjuk meg magunktól? Jött a válság, a helyzet rosszabb, és rosszabb lett!


Sajnos sokan összetévesztik a dolgokat. Nem csak az a szegény, aki mély szegény, hanem az is lehet szegényesebb, aki a máról a holnapra él. Mi megélünk, a fizetés mind elmegy számlákra, a maradék meg ennivalóra, és SEMMILYEN LUXUS KIADÁSUNK NINCSEN, tehát igazán spórolni sem tudnánk nagyon!


Viszont én örülök, hogy élek, és ennek is örülök, mert nincs rossz életem! Szóval a jó szándékod becsülöm, de azért ne állítsd kérlek, hogy félrerakhattunk volna, mert igazából nem tudod az eseményeket. Persze mondjuk a 200-400 ezer nem kevés, csak akkor meg a régebbi számláinkat fizettük ki, szóval ez egy körforgás!


Köszönöm neked is. :)

2014. máj. 20. 20:24
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy volt amikor jobban ment. 400 ezerből azért lehetett félretenni. Persze egyszer egyszer belefér egy nagyobb kiadás, de nektek azért annyira félretett pénzetek sem lehetett ha hitelt kellett felvennetek.
2014. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mondom. Volt mikor jobban éltünk, volt amikor nem! Amikor több volt a pénz, akkor az soke setben ugyanúgy elment a régebbi számlák törlesztésére, meg egyéb ilyen lét dolgokra. De itt se fix volt a 200-400 ezer körüli összes, ahogyan mentek a dolgok, valamikor nem volt semmi hónapokig, valamikor meg fél évig szinte gondunk se volt. :)
2014. máj. 20. 20:32
 29/36 A kérdező kommentje:
Viszont kérek mindenkit, akik megtisztelnek a válaszukkal, hogy a kérdésre válaszoljanak, és ne a hibáinkat keressék, hogy hol rontottuk el, ez a mi dolgunk, a kérdés annyi volt, hogy hova tartozunk ezekkel a feltételekkel, köszönöm a megértést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. máj. 20. 20:33
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántásnak szántam.

Két minimálbéres fizetés egy eltartottal bocs de szerintem nem is kérdés, hogy szegény kategóriába tartozik. Középrétegnek szerintem nagyon nincs rezsi tartózása, max lakáshitel egy nagy családi házra.

2014. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!