Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegény vagyok, vagy a középos...

Szegény vagyok, vagy a középosztályhoz tartozom? És ki a középosztály?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne:


1: Szegény vagyok, vagy sem?

2: Ki a középosztály? Orbán azt mondta, hogy a nagy többség!


1: SZEMÉLYES PÉLDA:


Nálunk 4 ember van, abból kettő dolgozik. A két kereset együtt kb 100-120 ezer forint, és néha még egy harmadik kereső is beszáll a nyugdíjával segíteni. Meg van mindenünk, de ezek inkább régről maradt dolgok, meg nehezen összegyűjtött dolgok. Van a házban egy hd tv, Wii, Wii U, mosógép, szintetizátor, szóval nincs hiány, viszont máról a holnapra élünk, számla gondjaink vannak, elvagyunk csúszva időnként, sokadósságunk van, amiket nyögünk, nem élünk jól. A cuccaink nagy része régebbi dolog, mikor még jobban éltünk. Viszont ennivaló mindig volt az asztalon.


1: Szegények vagyunk, vagy a középosztályhoz tartozunk?


2: Orbán Viktor szerint a nagy többség a középosztályhoz tartozik, ez igaz?


A középosztályt támogatja elsősorban. Ha azt nézzük, hogy az adórendszer a 200-300 ezret, vagy azon felül keresőknek segített akkor megállítottjuk, hogy ez a középosztály nekik. Viszont kb 4 millió ember él a létminimum környékén, vagy alatta, akkor ez hogy is van?


Köszönöm.



2014. máj. 20. 13:47
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Bocs, nem akartalak megbántani, és köszönöm a válaszod! :)
2014. máj. 20. 20:59
 32/36 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ti a lecsúszó középosztály páldái vagytok.

Ez az általános tendencia az országban, mi is ide tartozunk.

Akinek adósságai és számlagondjai vannak, az szegény.

A középosztályhoz már csak az éltetmódotok és néhány tárgy kapcsol titeket.

A középosztállyal csak orbán dobálózik, mint a polgári párt vezetője. A középosztály gyakorlatilag eltűnőben van.

Csak egy szűk csport tartozik ide. A középosztályon egyébként több fogalmat is értünk. Én az életmód szerint értelmeztem.

Különben meg mindenki mást mondana:

Orbán: középosztálybeli polgárok vagytok

Mesterházy: Orbán szakadékba kökött titeket

Vona: A középosztály eltűnt az elmúlt 24 évben

Thürmer: A rohadt kapitalisták kizsákmányoknak titeket

Szóval valahogy így van...

2014. máj. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Egyre világosabb, hogy te pszihológus-, szociológus- vagy politológushallgató vagy.
2014. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Ha nekem mondod, téves, történészhallgató vagyok :)
2014. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

" Egyre világosabb, hogy te pszihológus-, szociológus- vagy politológushallgató vagy."


Ez nekem szólt? :) Ha igen, akkor el kell mondjam, hogy tényleg szakiskolai végzettségem van, szakmunkás bizonyítvány, és élelmiszer eladó vagyok. Persze szeretnék politikus lenni, vagy akár a felsoroltak közül bármelyik, de ez van egyenlőre.

2014. máj. 22. 17:42
 36/36 anonim ***** válasza:

bar reg volt, az utolso, de irok

mostansag, az h az ember mit vegzett, mit dolgozik nagyon nincs parhuzamban az ember tudasaval, hozzaertesevel!


kozeposztaly? sztem a szuleim, nagyszuleim voltak, 20-40 eve.

kp ra vettek uj autot, felhuztak kp ra a hazunk, 2 hetes nyaralasok stb.

innen vagyosak maradtunk, de par dolgot kiveve, minden a regi, horol-hora elunk kb, bar van megtakaritas, de nem a mi penzunkbol lett nagy resze.

eleg fajo belegondolni, mennyi jo elmet elpazarlunk, de ugy latom itt nincs szukseg ra.

2014. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!