Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarság megérdemli egyálta...

A magyarság megérdemli egyáltalán a jólétet?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, hogy a másik emberrel való kötekedés és kicseszés nálunk fontosabb, mint az, hogy jóléti állam legyünk.


Ilyen emberek hogy akarnak rendes országot?



2014. máj. 22. 07:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
A magyarok nem akarnak rendes országot csak maguknak akarnak jó létet és azt akarják hogy mindig több legyen mint a másiknak. Erre szokták mondani hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.
2014. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi ennek a széthúzásnak az okai? Az, hogy nem volt meg az az alap, amiből a "jóléti állam" belőlünk ki tudott volna nőni, és ez a jóbi, semmit érő kínlódás, amin a magyarság átment, a magyart tönkretette.
2014. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Erre szokták mondani hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is."


A szomszéd tehene is?

Én azt látom, hogy csak a szomszéd tehene dögöljön meg, hogy jót lehessen derülni a másik veszteségén.

2014. máj. 22. 07:30
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

3

A mondás pont ez szimbolizálja ha megdöglik a szomszédod tehene akkor ő azt kívánja hogy a tied is és sajna ezért nem vagyunk erősek államilag mert társadalmilag totálisan széthúzunk.

2014. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Én azt látom, hogy csak a szomszéd tehene dögöljön meg, hogy jót lehessen derülni a másik veszteségén."


Ez nem az egész magyarságnak a tulajdonsága, hanem a milliárdos (korrupt)/mélyszegény proletár rétegé.

2014. máj. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A jóléti állam sajnos elég messze van most a magyar valóságtól. Persze ez még nem magyarázza, hogy miért kell "kicseszni" a másikkal. Mondjuk ilyen téren én szerencsésnek mondhatom magam, mert nem sok ilyen emberrel találkoztam. Egyébként mindenki megérdemelné a jólétet, van Magyarországtól sokkal rosszabbul álló országok is, ahol még annyi sincs, mint itt. Ott sem tudjuk pontosan, hogy milyen emberek élnek. Nem tudom, elég szubjektív ennek a témának a megítélése.
2014. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Olyanok az emberek, mint egy rakás agresszív óvodás, amikor nem figyeli őket az óvónéni.

Kinézik a leggyengébbet és csapatosan elkezdik rugdosni.

2014. máj. 22. 07:41
 8/21 anonim ***** válasza:
A jólétért tenni is kell, csak úgy senki nem érdemli meg.
2014. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A másodiknak nagyon igaza van, meg úgy egyáltalán: a történelemben a magyarság sokszor nem jó lóra tett, vagy ki voltunk szolgáltatva nagyhatalmaknak.


De egyébként az is igaz, hogy összetartás helyett a széthúzás van, mert a gazdag sem hajlandó általában segíteni a szegénynek a felemelkedésben.


Bár ismerek olyat is, aki próbált tenni ezért, csak egy idő után belefáradt, mert az is igaz, hogy a szegény embernek (és ezt nem bunkózásképp mondom, mert én sem vagyok gazdag) van egy olyan mentalitása, hogy "áh, úgysem lesz jobb", "minek próbálkozzak"...stb. Tehát ha valaki sokáig tapasztalja meg azt, hogy egyik napról a másikra él, nem tud haladni, fejlődni, mert nincs miből, nem foglalkoztatják, nincs kezdő tőkéje pl. vállalkozás indításához, meghalt szülő helyett kell beállnia a gyereknek dolgozni...stb stb (itt nagyon sok minden lehetne téma) az egy idő után megöli a lelket, és megkeseredetté válik az ember, onnan meg egyenes az út a lecsúszáshoz, hacsak nem rángatja ki magát (vagy őt valaki) ebből a kátyúból.


Magyarországon rengeteg a szegény ember, és a szakadék csak nő gazdag (vagy legalábbis jobb módú) és szegény (vagy legalábbis kevésbé tehetős) között.


Én ismerek nagyon tehetséges, ügyes, okos embereket, akinek évek óta nincs normális munkája, és már a kétségbeesés határán vannak. Pedig amúgy MO bővelkedik a tehetségekben, itt jó fejűek az emberek,csak alap nincs a fejlődéshez.


Ez az ország nagyszerű hely lehetne, jó a fekvése, jó a termőföldje, és tehetséges-okos emberek vannak itt, de ez a széthúzás elfojtatja a haladás csíráját is.


Az összefogás hiánya a magyarság legfőbb fogyatékossága.

2014. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

"Dögöljön meg a szomszéd tehene is"


Tudod azért ez nem alaptalan. Kis hazánkban ha valaki előbbre jut, azt általában mások rovására teszi. Pld a vállalkozó az alkalmazottai kizsákmányolásán, A pénzügyi tanácsadó a mások átb@ásán, stb.

Ezért okoz általában elégtételt egy ilyen ember bukása.

2014. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!