Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek a média szenzációkeltésétől függetlenül csupán az objektív evidenciára alapuló érvekre hagyatkozni?

Figyelt kérdés
Nem lenne ennyi felesleges vita, ami itt megy.
2014. máj. 23. 12:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Na hát, pontosan ez az üresség az oka az egész magyar tragédiának...
2014. máj. 23. 12:45
 2/8 Lumpenproletár ***** válasza:
Nem csoda hogy nem tolonganak a válaszok hiszen a kérdés megfogalmazása eléggé túlvilági...:-)
2014. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki érti, hogy ez is egy "a média kimossa az agyadat" kérdés.


De kíváncsi lennék, hogy a kérdező mire gondolt "objektív evidenia" alatt? Nem hiszem, hogy a pista a kocsmában igazabbat hőbörög, vagy bármely szélsőséges, és emiatt részrehajló oldal megbízhatóbb.

2014. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 rémuralom ***** válasza:
Mi történt? VV Akárki azt találta mondani az este, hogy a víz 80 fokon forr, és azóta ezt szajkózzák az ismerőseid, hiába magyarázod nekik, hogy márpedig bizony 100 fokon, vagy mi? Nagyjából ez lenne valami olyasmi, amit kérdezel.
2014. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2:


"Szerintem mindenki érti, hogy ez is egy "a média kimossa az agyadat" kérdés."


Pedig ez e kategóriában feltett kérdések válaszain igen látszik...


"Nem hiszem, hogy a pista a kocsmában igazabbat hőbörög, vagy bármely szélsőséges, és emiatt részrehajló oldal megbízhatóbb."


Szerintem a legmegbízhatóbb az összes oldal közötti logikai kapcsolatok vizsgálata, és az ellentmondásos oldalak kiszórása.


3: Tehát azt állítod, hogy csak természettudományos kérdésekben lehet objektív módon vitatkozni? Érvelési hibákat elkerülni? Közös nevezőre jutni?


Nyilván kritikai igazság, hogy közös nevező nélkül nem lehet vitatkozni, ugyanis az alapigazságokat nem lehet bebizonyítani.

2014. máj. 23. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szép normális eloszlást mutat az emberiség körében szétosztott ész mennyisége, az általad megköveteltek pedig a görbe egyik oldalán vannak, vagy legalábbis szükséges még ha nem is elégséges feltétele.
2014. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rémuralom ***** válasza:

Nem ezt állítom, kedves kérdező, hanem azt, hogy nem biztos, hogy a média szenzációkeltése az oka annak, hogy valaki nem fogadja el az objektív evidenciáidat. Lehet, hogy szimplán hülyék. Vagy az is lehet, hogy nincs annyira igazad, mint szeretnéd.


#5: szerintem inkább exponenciális lehet az az eloszlás, nagyon hülyéből van nagyon sok, majd a többiből egyre kevesebb.

2014. máj. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rémuralom, a szemléletkülönbség csupán abból fakad, hogy te vélhetőleg a társadalmi normák szerint definiált normális embereszményt tekintetted kiindulópontnak, én meg azt ami valójában a hülyék mediánja, vagyis az átlag csóri. A differencia, a sok sok idióta csupán, bár a vizsgált halmaz ugyanaz.


A kérdezőnek még pluszban, hogy objektivitás egy sok más mellett egy űzött vágyálom csupán. Hiába hiszi a legtöbb ember hogy elérte, a társadalom túlnyomó többsége meg sem közelítette soha. Fogalmunk sincs látlanban, hogy mennyire vagy objektív és mennyire van igazad. Ha tudsz szolgálj kérlek némi konkrétummal.

2014. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!