Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ma 2,8 millió...

Magyarországon ma 2,8 millió állandó, fix állással rendelkező, járulékfizető tart el 3,1 millió nyugdíjast. Mikor omlik össze a nyugdíjrendszer?

Figyelt kérdés
Meddig lehet elmenni, hol a határ? Mikor, hol jön el majd az a pont, hogy az állam bejelenti: nem képes a továbbiakban fenntartani a nyugdíjak kifizetését? Mi lesz itt nem 20, 30, hanem már 5 év múlva?

2014. máj. 25. 12:59
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
65%

"Több tisztelet jár"


Azért, mert valakit nem ütött el a busz és megért egy bizonyos kort, még önmagában nem jár tisztelet.


A mai nyugdíjasok többsége a Kádár-korszakban aktív dolgozóként is jóval az ország valós lehetőségeit meghaladó színvonalon élt, és ma nyugdíjasként ugyanez velük a helyzet.

2014. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 gebasz1 ***** válasza:
95%
A nagy részének alacsony a nyugdíja és nem csak a befizetett nyugdíjjárulékból lehet nyugdíjt fizetni.A ratkó korszak gyerekei hasonló idősek ,közel egyídőben is halnak meg/15 éves szórással/.
2014. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
63%

A tiszteletet a legtöbb nyugdíjasnak azért kell megadni, mert ledolgoztak 40-50 évet. Ma a legtöbb fiatal még 29 évesen sem mondhatja el magáról, hogy dolgozott volna.

Ne azzal gyere aki nem adja át a buszon a helyét. Sokan 14 éves koruk óta dolgoztak.

De, hogy válaszoljak a kérdésedre. A nyugdíjrendszer olyan 30-40 év múlva fog összeomlani. Ennek egyszerű oka lesz. Nem lesz utód aki dolgozzon, és nyugdíjjárulékot fizessen amiből a mostani fiatalok kapnának nyugdíjt. Mivel a mai fiatalság nem hogy 4-5-7 gyereket de 1 gyermeket sem fog szülni, így a helyzet 30-40 év múlva így fog kinézni.

Magyarországon élni fog 6 millió ember, ebből 4 millió nyugdíjas (ezek lesztek ti fiatalok) , 1,5 millió ingyenélő aki sosem dolgozott 1 napot sem, és talán 500 ezer gyermek. Kedves kérdező. Ennyi év múlva te is nyugger leszel..

2014. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 Lumpenproletár ***** válasza:
41%
Részemről lezártnak tekintem a"vitát"ugyanis aki szemtelen azt a magamfajta és minden jóérzésű ember kerüli...
2014. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 Shai-Hulud ***** válasza:
30%

"A tisztelet nem a fán terem, a tiszteletet ki kell érdemelni,"

Például azzal, hogy végigdolgozott egy életet, nem úgy, mint te... Majd ha te is dolgoztál annyit, akkor lesz alapod jártatni a lepénylesődet, addig nem.


"és úgy elég nehéz, hogy elveszi a kisgyerek helyét,"

Miről is beszélsz? A kisgyerek anyuci ölében csücsüljön, azért kisgyerek. Ha pedig már külön hely kell neki, akkor nem kisgyerek, tud állni a saját lábán.


"majd egész úton azért nyíg mert nem kapta meg a mellette lévő helyet is ahova a szatyrait tenné"

Lehet, hogy te már láttál ilyet, én még nem.

Ha utálod is az időseket, gondolj arra, hogy te is leszel öreg, és majd rád is ugyanezeket fogják mondani.

2014. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
62%

"Ez nem válasz a fenti érvelésemre."


Nem válasznak szántam, csak hozzászóltam a mondandódhoz

2014. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Lumpenproletár ***** válasza:
21%

Az előbb azt írtam hogy részemről...-


de EZT nem hagyhatom ki mert nagyot üt! Nagyot üt a TISZTELETLENEKEN:


"A tiszteletet a legtöbb nyugdíjasnak azért kell megadni, mert ledolgoztak 40-50 évet. Ma a legtöbb fiatal még 29 évesen sem mondhatja el magáról, hogy dolgozott volna."


Igen.


Mostmár tényleg lezártam részemről a"témát".


Ez ütött...

2014. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
72%

Időpont ma 13:40

miért? szerinted nem jár tisztelet olyan idős embereknek akik majdnem az egész életüket ledolgozták?? Mi ütős ebben???

2014. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
80%

"A tiszteletet a legtöbb nyugdíjasnak azért kell megadni, mert ledolgoztak 40-50 évet. "


A legtöbb mai nyugdíjas éppenhogy nem dolgozott le 40-50 évet, mégis teljes jogú nyugellátásban részesül. Na itt kezdődnek ám a problémák....

2014. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 Lumpenproletár ***** válasza:
18%

"Lumpenproletár, te nem érveltél, hanem köpködtél, arra meg nincs mint viszontérvelni."


???


Ezt a...


Nálam kulturáltabban senki sem szólt"barátom"! Éppen én voltam(vagyok)az aki a tiszteletlenség ellen felszólalt!


És akkor még én...ébredj már fel.


A végén még én leszek az aki a NYUGDÍJAST leminősítette"nyuggerré"...KABARÉ.


Egyesek szövegértése csapnivaló...

2014. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!